Connect with Us

All posts tagged "siguria"

Blog 08:42 - 8 Shkurt, 2020

Terrorizmi nuk mposhtet, vetëm duke i mbyllur njerëzit nëpër burgje

Nga Martha Spurrier “The Guardian” * Java që shkoi, na dha të gjithëve arsye për të pyetur edhe njëherë, se sa të sigurt ndihemi në rrugët...

Politikë 21:50 - 9 Janar, 2020

Kërcënimet e Iranit ndaj Shqipërisë/ Shtohen masat e sigurisë në kampin e MEK

Pasi goditi dy baza ushtarake amerikane në Irak, Irani futi edhe Shqipërinë në listën e armiqëve të saj. Udhëheqësi suprem, Ayatollahu Ali Khamenei foli me tone...

Politikë 08:13 - 2 Dhjetor, 2019

Meta mbledh Këshillin e Sigurisë Kombëtare/ Rama konfirmon pjesëmarrjen

Pas tërmetit tragjik që goditi Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit, mësohet se presidenti Ilir Meta do të mbledhë sot Këshillin e Sigurisë Kombëtare. Mësohet se takimi...

Kronika 09:04 - 19 Tetor, 2019

Video-“Kujdes! Mund të jetë udhëtimi i fundit”/ Policia ndëshkon drejtuesit “rebelë”

Në vijim të masave të sigurisë në rrugë, policia Rrugore e Tiranës ka ndërmarrë një aksion gjatë fundjavës për ndëshkimin e shoferëve ‘rebelë’, të cilët drejtojnë...

Blog 09:55 - 9 Tetor, 2019

Bunkerët e miliarderëve/ Si po përgatitet një përqind e popullsisë për fundin e botës

Nëse thua “bunkeri i fundjavës”, shumica e njerëzve do ta imagjinonin një dhomë të mbushur me çanta dhe gjëra të konservuara. Kërcënimi nga asgjësimi global, mund...

Kryesore 19:11 - 28 Gusht, 2019

Skandali dhe gënjeshtra e Erion Braçes dhe qeverisë më karburantet

Prej disa ditësh qeveria shqiptare ka filluar një fushatë kundër informalitetit, që duket të jetë më shumë mediatike se ligjore. Lidhur me këtë fushatë zvendëskryeministri Erion...

Ekonomi 09:07 - 24 Gusht, 2019

Grabitjet/ Trekëndëshi i sigurisë bankare

Të gjitha institucionet që administrojnë vlera monetare dhe veprojnë me sportele, të kenë të njëjtin standard, të zbatohet një politikë e përbashkët sigurie, duke respektuar padyshim...

Fëmijët të rrezikuar seriozisht në internet
Aktualitet 20:07 - 21 Prill, 2019

Kujdes!/ Në internet nuk ka më hapësira të mbrojtura

Urrejtja që shfaqet në mediat sociale mund të kalojë shpejt në dhunë në realitet. Viktima më e re -një 14 vjeçare në Indonezi. Në luftën kundër...

Grabitja në Rinas
Aktualitet 08:16 - 20 Prill, 2019

Kur do të ndalet grabitja në Rinas?

Në datën 9 prill, ata nuk trokitën për të hyrë në aeroport, por hynë, për herë të dytë, pa u penguar nga askush, “mbaruan” punë me...

Aktualitet 13:06 - 12 Prill, 2019

Siguria në Rinas/ Gazetari zbulon detajet tronditëse

Pas ngjarjes në Rinas, ku 10 milion euro u grabitën në pistën e Aeroportit Ndërkombëtar, ka pasur shumë debate në lidhje me sigurinë e këtij aeroporti....

Aktualitet 21:42 - 11 Prill, 2019

Grabitja e 10 milion eurove/ Olta Xhaçka: Nuk ka cënim të sigurisë kombëtare

Ministrja e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka folur në lidhje me grabitjen në aeroportin e Rinasit dhe ndërhyrjen e ushtrisë. Sipas saj nuk ka asnjë ndryshim të...

Aktualitet 08:23 - 11 Prill, 2019

ICTS Albania, 2.5 milionë euro në vit për sigurinë e Rinasit

Grabitja e dytë e parave që transportonin bankat me avion jashtë vendit ka hapur debate për sigurinë e aeroportit të vetëm në vend, atij të Rinasit....

rama kompania
Aktualitet 18:06 - 10 Prill, 2019

Siguria e aeroportit/ Rama sulmon kompaninë dhe kritikët e Policisë

Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ka reaguar për grabitjen e 10 milion eurove, ditën së djeshme në Aeroportin “Nënë Tereza”. Rama ka...

presidenti, ilir meta
Aktualitet 17:48 - 10 Prill, 2019

Grabitja e Rinasit/ Meta jep alarmin: U cënua Siguria Kombëtare

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, në një deklaratë për mediat, ka folur për rasin e grabitjes së djeshme në aeroportin e Rinasit. Meta e ka quajtur...

ore te tera ne hotel
Aktualitet 17:14 - 10 Prill, 2019

Siguria e aeroportit/ Ministria e Mbrojtjes merr masa

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka në një deklaratë për mediat ka reaguar për grabitjen e ndodhur në aeroportin e Rinasit. Sipas Xhaçkës, situata e sigurisë në...

basha me edmond begon
Aktualitet 14:27 - 10 Prill, 2019

Basha plas “bombën”/ Ky është shkaku i rënies së shtetit

Në një deklaratë për mediat, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka deklaruar se shteti ka rënë dhe se vendi është pa siguri. Sipas kryedemokratit Basha,...

Aktualitet 10:10 - 10 Prill, 2019

Grabitja e 10 mln eurove/ Braçe:  Të analizohet cënimi i sigurisë në aeroport

Zv/kryeministri Erjon Braçe është zëri i dytë pas Ministres Belinda Balluku që ka reagur për grabitjen në Rinas.  Sipas tij, pas përplasjes së policisë me bandën...

Edi Rama quan kazan zerin e amerikes
Aktualitet 22:12 - 20 Mars, 2019

Tre të vrarë për tre ditë/ Ish-deputeti: Ramës nuk i bëhet më vonë për qytetarët

Përgjatë tre ditëve të fundit ka pasur tre vrasje të njëpasnjshme, të cilat kanë tronditur vendin. Në lidhje me ngjarjet e fundit ish-deputeti demokrat, Bardh Spahia...

kryetaret e opozites, monika kryemadhi dhe lulzim basha
Aktualitet 17:49 - 11 Janar, 2019

Rrezikohet siguria kombëtare/ Opozita jep alarmin

Opozita dorëzoi në Kuvend kërkesën për ngritjen e një komisioni hetimor që do të verifikojë nëse DSIK e ka zbatuar ligjin për pajisjen e zëvendësministrit të...

Aktualitet 09:37 - 5 Tetor, 2018

Ekzekutimi në ish-bllok trondit kryeqytetin/ Këmbanë alarmi për sigurinë   

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e djeshme në zonën e ish-bllokut. Një nga zonat më të frekuentura të kryeqytetit. Në një nga lokalet më...

Aktualitet 15:10 - 8 Korrik, 2018

Deputeti demokrat e thotë copë/ Policia e Xhafajt me alibi për krimet qeveritare

Nënkryetari i Partisë demokratike, Edi Paloka ka reaguar në lidhje me ngjarjet e fundit që kanë ndodhur në plazhe. Dhjetra raste mbytjesh në plazhe, sipas Palolës,...

Aktualitet 12:36 - 21 Janar, 2018

Vjedhja e veprave të artit në kisha/ Kallamata tregon problemin e vërtetë

Vjedhja e veprave të artit është një ndër problemet që ka dhunuar së fundmi kishat. Këtë çështje e ka trajtuar dhe Dr. Kliti Kallamata, në një...

Aktualitet 23:20 - 19 Nentor, 2017

Kim dhe Kanye të shqetësuar për sigurinë e fëmijës pas publikimit të fotove online

Kanye West dhe Kim Kardashian thuhet se kanë frikë për sigurinë e fëmijës së tyre të palindur, pasi fotografitë e surrogates së tyre janë zbuluar në...