Connect with Us

All posts tagged "shtyrje"

Politikë 14:44 - 8 Maj, 2020

Shtyrja e zgjedhjeve në universitete/ PD zbulon “planin” e Ramës

Partia Demokratike ka reaguar lidhur me vendimin e Ministrisë së Arsimit për shtyrjen e datës së zgjedhjeve në Universitete. Sipas PD, tërheqja e qeverisë nga krimi...

rektori i universitetit te tiranes, mynyr koni, ne zyre
Lajme 12:45 - 8 Maj, 2020

Shtyrja e datës së zgjedhjeve në Universitete/ Mynyr Koni: Procesi do jetë transparent

Rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni ka reaguar pas vendimit të Ministrisë së Arsimit për shtyrjen e datës së zgjedhjeve në Universitet për Rektor dhe...

Politikë 11:13 - 8 Maj, 2020

Debatet dhe përplasjet/ Shtyhet data e zgjedhjeve në universitete

Shtyhet data e zgjedhjeve për rektor dhe për anëtarë të senatit në universitete që ishte vendosur të mbaheshin më 12 qershor Ministrja e Arsimit, Besa Shahini...

Sociale 19:00 - 6 Maj, 2020

“Nuk plotësohen kushtet optimale”/ Sindikata e Punonjësve të Universiteteve kërkon shtyrjen e zgjedhjeve

Sindikata e Punonjësve të Universiteteve të Shqipërisë ka reaguar lidhur me situatën e krijuar në procesin mësimor nga Covid-19 dhe për zgjedhjet në universitete. Sindikata e...

Sociale 22:09 - 23 Prill, 2020

Ahmetaj: Kemi kërkuar shtyrjen e kredive me tre muaj të tjerë

Ministri i ngarkuar për situatën ekonomike për shkak të pandemisë së koronavirusit, Arben Ahmetaj, deklaroi mbrëmjen e sotme se kanë kërkuar që pagesat e kredive të...

Politikë 17:19 - 23 Prill, 2020

Shtyrja e gjendjes së jashtëzakonshme/ Basha: Gjysmë Parlamenti shtojcë e dështimit

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka reaguar sërish për shtyrjen e fatkeqësisë natyrore nga qeveria deri në fund të qershorit. Basha tha se gjendja e jashtëzakonshme...

Politikë 22:46 - 22 Prill, 2020

Shtyrja e gjendjes së jashtëzakonshme/ Meta: Do ishte më e arsyeshme 30 ditë

Presidenti Ilir Meta ka folur mbrëmjen e sotme për shtyrjen e gjendjes së jashtëzakonshme deri në fund të qershorit. Meta u tregua i rezervuar me deklaratat...

Kronika 11:51 - 21 Prill, 2020

KLGJ shtyn sërish zhvillimin e gjyqeve për shkak të Covid-19/ Seanca vetëm për çështje urgjente

Këshilli i Lartë gjyqësor ka vendosur të zgjasë afatin e shtyrjes së zhvillimit të gjyqeve, për shkak të situatës nga koronavirusi. Përjashtim bëjnë vetëm çështjet urgjente...

ish-ministri arben ahmetaj
Sociale 21:35 - 9 Prill, 2020

“Pagesa e sigurimeve nuk shtyhet”/ Ahmetaj: Do ngelnim pa pensione për të moshuarit

Ministri i ngarkuar për administrimin e situatës ekonomike të shkaktuar nga koronavirusi Arben Ahmetaj ka folur sot lidhur me sigurimet. Teksa u pyet për pagesat e...

Lajme 10:27 - 26 Mars, 2020

Mbyllja e transmetimeve analoge/ Shtyhet me tre muaj afati për tre qarqe

Shtyhet deri më 30 qershor digjitalizimi në qarqet Elbasan, Shkodër, Lezhë dhe Vlorë Autoriteti i Mediave Audiovzive në mbledhjen e sotme, përmes komunikimit virtual të anëtarëve,...

Bota 14:09 - 24 Mars, 2020

Japonia pranon shtyrjen e Lojërave Olimpike në Tokio

Japonia është gati të pranojë shtyrjen e Lojërave Olimpike që do të zhvillohen në Tokio. Sipas kompanisë së lajmeve “Kyodo News”, kryeministri, Shinzo Abe do lajmërojë...

Politikë 21:01 - 17 Mars, 2020

Shtyrja e afatit të kredive/ Rama firmos dokumentin me Gent Sejkon

Kryeministri Edi Rama dhe guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko, kanë firmosur dokumentin për shtyrjen e kësteve të kredive për shkak të situatës së krijuar...

Politikë 10:48 - 11 Shkurt, 2020

Gjyqtarja e sëmurë/ Shtyhet gjyqi për Agim Kajmakun

Shtyehet seanca gjyqsore për ish kyebashkiakun e Vorës, Agim kajmaku. Mësohet se shkak i shtyrjes së seancës ëhstë bërë gjendja shëndetësore e gjyqtares, Vjollca Spahiu. Seanca...

Kronika 11:42 - 5 Shkurt, 2020

Shtyhet sërish seanca për Shullazin/ Zbulohet shkaku

Shtyhet sërish seanca për Emiljano Shullazin dhe bandën e tij. Shtyrja e seancës është bërë për shkak se trupa gjykuese është e paplotë. Këshilli i Lartë...

Vetingu 10:18 - 8 Janar, 2020

Besnik Cani kërkon shtyrjen e seancës në KPA/ Zbulohet arsyeja

Shtyhet seanca dëgjimore në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit për anëtarin e KLP, Besnik Cani. Mësohet se Cani ka kërkuar shtyrje të seancës në KPA duke...

pasuria rrezikon gjyqtarin Edmond islamaj
Aktualitet 16:24 - 29 Janar, 2019

Islamaj në KPA/ Shtyhet seanca

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shtyrë dhënien e vendimit për rivlerësimin e gjyqtarit të Gjykatës së Lartë, Edmond Islamajt. Në seancën e sotme, Islamaj ka...

Aktualitet 18:05 - 1 Prill, 2017

Flet Nishani/Jam gati të pranoj shtyrjen e zgjedhjeve, nëse …!

Presidenti i Republikës, Bujar Nishani, ka folur sot për zgjedhjet parlamentare që pritet të mbahen më 18 qershor. Në studion e News 24, Nishani tha se është...

Aktualitet 20:41 - 12 Janar, 2017

(Ekskluzive) Zyrtare/ Mbyllja e shkollave dhe kopshteve nuk do shtyhet

Ministria e Shëndetësisë dhe ajo e Arsimit ka vendosur të mos e shtyjë edhe për një javë mbylljen e institucioneve arsimore. Universitetet, shkollat dhe kopshtet do...

Aktualitet 19:30 - 24 Mars, 2016

Reforma në Drejtësi/ Shtyhet mbledhja e Komisionit të posaçëm

Komisioni posaçëm për Reformën në Drejtësi  e ka shtyrë mbledhjen për të cilën ishte lajmëruar më herët se do të zhvillohej në orën 18:00. Mësohet se mbledhja...