Connect with Us

All posts tagged "shtetet e bashkuara te amerikes"

Lajme 19:53 - 11 Dhjetor, 2019

SHBA: Rrjeti 5G është kërcënim jetik/ Shqipëria u mbyll derën kompanive kineze

Qeveria ka miratuar memorandum mirëkuptimi me Shtetet e Bashkuara të Amerikës për sigurinë e rrjeteve 4G dhe 5G, pasi sipas SHBA marrja në shqyrtim e këtyre...

Vlora Makolli, e reja shqiptare qe perfaqeson Suedine ne SHBA
Aktualitet 13:54 - 13 Shkurt, 2019

Shqiptarja përfaqëson të rinjtë suedez në SHBA

Një 24-vjeçare shqiptare do të përfaqësojë rininë suedeze në Kombet e Bashkuara të Amerikës. Vlora Makolli është një person që njihet në qytetin e Malmos, për...

hashim thaci president i kosoves
Aktualitet 20:43 - 8 Shkurt, 2019

I frymëzuar nga SHBA?/ Hashim Thaçi thirrje për anulimin e taksës ndaj Serbisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pas vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, i ka bërë thirrje qeverisë së Kosovës, që të anulojë takësn...

Aktualitet 19:38 - 7 Shkurt, 2019

Thaçi takime të rëndësishme në Mëngjesin e Lutjeve

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi po merr në Mëngjesin e Lutjeve në Uashington ku ka bërë disa takime të rëndësishme. Në një postim në rrjetet sociale...

hashim thaci president i kosoves
Aktualitet 18:52 - 31 Janar, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ Thaçi: Asnjë person nuk mund të cënojë miqësinë me SHBA

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi në një intervistë të dhënë për “Radio Europa e Lirë” ka folur rreth vendimit të marrë nga kryeministri Ramush Haradinaj për...

ambasada amerikane ne shqiperi
Aktualitet 16:35 - 31 Janar, 2019

Sa zyrtarë të PD ka refuzuar Ambasada e SHBA-ve për vizë?!

Debati kryesor sot në parlamentin e Shqipërisë ka qenë midis kryeministrit Edi Rama dhe ish-kryeministrit Sali Berisha, ku përtej sharjeve familjare apo akuzave politike, kreu i...

Aktualitet 13:42 - 31 Janar, 2019

Deklarata e fortë/ Basha: SHBA e di për lidhjen e Ramës me krimin

Kryetari i Parisë Demokratike, Lulzim Basha tha sot se të gjitha institucionet shtetërore në Shtetet e Bashkuara e dinë që kryeministri Edi Rama është i lidhur...

Aktualitet 19:45 - 25 Janar, 2019

Taksa ndaj Serbisë/ SHBA ultimatum Kosovës

Ambasada Amerikanë në Prishtinë i  ka bërë thirrje autoriteteve të Kosovës që të pezullojnë menjëherë taksën ndaj Serbisë dhe Bosnjes. Me anë të një deklarate të...

Aktualitet 15:55 - 6 Gusht, 2017

Dita kur dielli do të zhduket po afrohet/ Zbuloni datën

Një eklips diellor do të ndodhë në datën 21 gusht, ku dielli, hëna dhe Toka do të vendosen në vijë të drejtë. Nga ky eklips, dielli...

Aktualitet 22:30 - 3 Gusht, 2017

Deklarata shokuese e Presidentit/ Shtëpia e Bardhë është një “hale e vërtetë”

Nga standardet e shumicës së njerëzve, Shtëpia e Bardhë është jashtëzakonisht luksoze. Rezidenca zyrtare e Presidentit të SHBA në qendër të Uashingtonit nuk është e zbukuruar...