Connect with Us

All posts tagged "shtepia"

Politikë 10:02 - 24 Shtator, 2020

Tërmeti i shkatërroi shtëpinë/ Banorja nga Tirana: Erdhi dimri, s’kam ku rri me kalamajtë

Disa familje në Njësinë numër 4 në Tiranë mbetën të dëmtuar nga tërmeti i 21 shtatorit. Valbona Rama, banore në këtë njësi tregon se akoma nuk...

Vëllezërit Llaçi në pritje të shtetit/ Jemi 3 familje në një shtëpi dhe marrim vetëm një bonus qeraje”
Aktualitet 10:08 - 15 Shtator, 2020

Vëllezërit Llaçi në pritje të shtetit/ Jemi 3 familje në një shtëpi dhe marrim vetëm një bonus qeraje

Pallati ku banonin Gesian Llaçi, bashkë me dy vëllezërit dhe familjet e tyre, ka pësuar dëmtime serioze dhe  është klasifikuar DS4 nga komisioni i vlerësimit. Si...

Qytetari në gjendje të mjeruar pas tërmetit të 26 nëntorit/ Jam jashtë të gjitha kushteve
Denoncim 09:42 - 2 Shtator, 2020

Qytetari në gjendje të mjeruar pas tërmetit të 26 nëntorit/ Jam jashtë të gjitha kushteve

Kryetari i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi, vizitoi sot disa nga banorëte  prekur nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të 2019-ës. Këlliçi shkoi në...

Politikë 21:42 - 7 Qershor, 2020

“Të gjithë kanë ikur nga shtëpia e vjetër”/ Jozefina Topalli mesazh Bashës

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli nuk është më aktive në jetën politike që nga koha kur kryetari i PD Lulzim Basha e nxorri nga listat, por çdo deklaratë...

Opinione 14:36 - 11 Mars, 2020

Shtëpia nuk është burg

Nga Ilir Levonja – Ajo që po e kapërdijnë me vështirësi në Shqipëri, është vetizolimi. Megjithëse është një nga masat më të domosdoshme për faktin se...

Kronika 18:44 - 28 Janar, 2020

Grabitje në mes të Fierit/ Maskat marrin para e bizhuteri

Një shtëpi ka rënë pre e grabitjes në qytetin e Fierit. Mësohet se autorët kanë hyrë të maskuar në banësën e një 40-vjeçareje, duke vjedhur një...

Shkrumbohet banesa në Kavajë/ Pronari nxirret pa ndjenja
Kosova & Rajoni 17:26 - 6 Janar, 2020

Banesa përfshihet nga flakët/ Humb jetën një person

Një person ka humbur jetën në Kumanovë pasi shtëpia ku ai banonte u përfshi nga flakët. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 04:00 të mëngjesit...

Lajme 17:40 - 1 Janar, 2020

Mallkimi i shtëpisë së Harry Potter/ Blerësit “kanë frikë”, pronarët ulin çmimin

Pronarët e shtëpisë ku Harry Potter ishte “lindur” po ndjehen të mallkuar pasi ata nuk mund të gjejnë një blerës për pronën për shkak të rolit...

Politikë 19:04 - 12 Dhjetor, 2019

“Shtëpinë në Surrel e ke bërë si bunker”/ Rama-qytetarit: Ta merrte mendja që do më shihje mua lakuriq?

Më i moshuari i familjes Poçi ia ka thënë troç kryeministrit Edi Rama gjatë një vizite në shtëpinë e tij në Farkë, se ka dëgjuar se...

Sociale 15:03 - 2 Dhjetor, 2019

“Doja ta shihja me sytë me mi”/ Bebe Rexha mbërrin në Bubq dhe zbulon projektin e madh

Këngëtarja e famshme me origjinë shqiptare, Bebe Rexha, ka mbërritur në Shqipëri për të parë nga afër situatën pas tërmetit të fuqishëm të 26 nëntorit. Ajo...

Politikë 11:42 - 25 Nentor, 2019

E pyesin për vilën në Surrel/ Rama: “E kam bërë me punë. Për ata që hedhin baltë…”

Teka prezanton paktën anti KÇK, Kryeministri Rama është pyetur dhe në lidhje me vilën në Surrel. Rama u shpreh se si shtëpia e tij janë dhe...

Blog 08:22 - 13 Nentor, 2019

Bie miti/ Lulet që mbani në shtëpi nuk e pastrojnë ajrin, ja ç’duhet të bëni

Mbushja e shtëpisë me vazo me lule, mund t’ju bëjë të ndihemi më të lumtur dhe më produktivë. Por ato nuk do ta bëjnë më të...

Denoncim 19:14 - 10 Nentor, 2019

Denoncimi/ Nuk i dha votën, kryebashkiakja socialiste i shemb shtëpinë qytetarit

Ish kryeministri Sali Berisha ka bërë publik mesazhin e një qytetari i cili denoncon kryebashkiaken e Roskovecit Majlinda Bufi, se ka bllokuar të gjitha legalizimet për...

Politikë 20:30 - 28 Tetor, 2019

Basha gënjen publikisht/ “Po rikonstruktoj shtëpinë”, por ska leje dhe as punëtorë në objekt

Dje CNA.al i drejtoi disa pyetje Lulzim Bashës në lidhje me dy vilat që ndodhen në rezidencën “Long Hill” në kryeqytet. Sot ishte “Dritare.net”që fotografoi makinën...

Kronika 18:40 - 22 Tetor, 2019

Shkrumbohet banesa në Barbullush/ Shkak një shkëndijë elektrike

Një banesë në fshatin Barbullush në Bashkine e Vaut të Dejës, është shkrumbuar totalisht nga flakët pasditen e sotme. Kanë qenë banorët e zonës ato të...

Sociale 15:22 - 23 Shtator, 2019

Ekskluzive-Tërmetet dhe fatkeqësitë/ Çfarë duhet të dini për sigurimin e pronës

Avni Ponari, një biznesmen i suksesshëm, njeriu që themeloi kompaninë e parë të sigurimeve në vend, Sigal, ka dhënë disa informacione se çfarë duhet të dini...

Kronika 19:24 - 21 Gusht, 2019

Ishte larguar nga shtëpia prej 10 ditësh/ Gjendet e vdekur 79 vjeçarja

Një e moshuar është gjetur e vdekur pasditen e sotme në Elbasan. 79 vjeçarja me inicialet B.S kishte 10 dit që ishte larguar nga shtëpia pa...

Kronika 12:41 - 9 Gusht, 2019

Tritol dhe breshëri automatiku/ Sulmohet shtëpia e aktivistit të  PD

Ish kryeministri Sali Berisha ka denoncuar sulmin ndaj një aktivisti të PD-së, në Lezhë. Sipas Berishës në orën dy të mëngjesit të sotëm terroristë të maskuar...

Kronika 22:46 - 2 Gusht, 2019

Sarandë/ Ndezin oxhakun për të bërë skarë, u merr flakë shtëpia

Një banesë është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në Sarandë. Ngjarja ka ndodhur në lagjen nr.4 ndërsa shkak është bërë ndezja e zjarrit në oxhak...

kryeministri rama
Aktualitet 17:03 - 3 Qershor, 2019

“Italinë e keni si shtëpinë tuaj”/ Rama mesazh për çunat e Laçit

Kryeministri Edi Rama në mbyllje të fjalës së tij përpara qytetarëve të Laçit, ku prezantoi kandidaten për kryebashkiake në këtë qytete përcolli një mesazh për “çunat...

Aktualitet 16:20 - 17 Maj, 2019

“Fluturojnë me helikopter”/ Meghan dhe Harry “arratisen” nga rezidenca

Ardhja në jetë e fëmijës mbretëror Archie Harrison ka bërë bujë në të gjitha mediat e huaja dhe shqiptare. Kanë kaluar vetëm disa ditë nga lindja...

Aktualitet 20:32 - 19 Prill, 2019

Prishja e shtëpive/ Paloka publikon videon prekëse

Ish nëkryetari i Kuvendit, Edi Paloka, ka reaguar pas vendimit të qeverisë se 94 mijë banesa në të gjithë vendin do të prishen dhe nuk do...

Aktualitet 09:09 - 7 Prill, 2019

Kishin jetuar 70 vite mbi një predhë/ Familja bën zbulimin shokues

Një familje në Shën Petersburg zbuloi se ata kishin jetuar për më shumë se 70 vjet mbi një predhe. Kjo është zbuluar ditën e hënë nën...