Connect with Us

All posts tagged "shtepi"

Procesi i rindërtimit/ Rama u dhuron çelësat e shtëpive dy familjeve
Aktualitet 12:32 - 17 Shkurt, 2021

Procesi i rindërtimit/ Rama u dhuron çelësat e shtëpive dy familjeve në Farkë

Dy familje, ajo e Agron Fushës dhe Gazmir Zgurit në Farkën e Madhe kanë hyrë sot në shtëpitë e reja, të cilat u prekën nga tërmeti...

Kronika 10:06 - 17 Shkurt, 2021

I gjendet 6.1 kg lëndë narkotike në shtëpi/ Arrestohet 34 vjeçari në Berat

Specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Berat, në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë së paligjshme në fushën e prodhimit...

Bjellorusi, policia bastis shtëpitë e gazetarëve dhe aktivistëve
Bota 20:54 - 16 Shkurt, 2021

Bjellorusi, policia bastis shtëpitë e gazetarëve dhe aktivistëve

KIEV – Forcat bjelloruse të sigurisë bastisën të martën shtëpitë e gazetarëve dhe aktivistëve të të drejtave të njeriut në disa qytete në mbarë vendin, duke...

Politikë 08:37 - 16 Shkurt, 2021

“Kush leu, mendjen e vetë pëlqeu”/ Rama i kërkon këshilla të moshuarit në Durrës

Kryeministri Edi Rama ka shkuar mëngjesin e sotëm në fshatin Rrashbull në Durrës ku i ka dhënë çelësat e shtëpisë së re një familje, e cila...

Vetingu 12:43 - 15 Shkurt, 2021

48 000 euro kredi i paguan për tre vite/ Prokurorja blen shtëpi, por nuk e deklaron

Reforma në drejtësi po vijon me procesin e Vettingut, por edhe me prangosjen e gjyqtarëve dhe prokurorëve të korruptuar. Përgjatë vitit 2021, Vettingu do të hetojë...

“Oksigjeni dhe antibiotikët në shtëpi, të rrezikshme”/Mjeku del me thirjen e fortë: Është jashtë logjike
Shëndeti 18:58 - 13 Shkurt, 2021

“Oksigjeni dhe antibiotikët në shtëpi, të rrezikshme”/ Mjeku del me thirjen e fortë: Është jashtë logjike

Mjeku reanimator në QSUT, Artur Hatija, ishte I ftuar pasditen e sotme në ‘Kjo Javë’ ku ka folur për situatën e pandemisë. Mjeku i njohur u...

Aktualitet 08:44 - 9 Shkurt, 2021

“Kemi marrë më shumë thirrje në urgjencë”/ Brataj: Shumë pacientë kërkojnë të kurohen në shtëpi

Shefi i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj thotë se vetëm ditën e djeshme në 24 orë në urgjencë kanë ardhur 365 thirrje më shumë se zakonisht. I...

Nano kam punuar ne kooperativë/ 200 metra larg shtëpisë së Ramës në Surrel
Politikë 21:49 - 4 Shkurt, 2021

Nano kam punuar në kooperativë/ 200 metra larg shtëpisë së Ramës në Surrel

Ish-kryeministri Fatos Nano, ka treguar mbrëmjen e sotme se ka punuar në kooperativë 200 metra larg shtëpisë së kryeministrit aktual Edi Rama, në Surrel. Nano tha...

“Nuk janë premtime, por angazhime!”/ Basha i shkon në shtëpi çiftit të ri për t’i shpjeguar Programin Ekonomik
Politikë 11:36 - 31 Janar, 2021

“Nuk janë premtime, por angazhime!”/ Basha i shkon në shtëpi çiftit të ri për t’i shpjeguar Programin Ekonomik

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vijuar edhe sot takimet me qytetarët për të shpjeguar Programin Ekonomik të PD. Ai është ndalur në shtëpinë e...

Zjarr në Tiranë/ Shkrumbohet banesa pranë “Unazës së Re”
Kronika 09:29 - 30 Janar, 2021

Zjarr në një shtëpi në Golem/ Humb jetën një i moshuar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Golem ku një 85 vjeçar ka humbur jetën. Mësohet se, rreth orës 07:20, në Golem, Kavajë,...

“Presidenti ka marrë armët dhe është nisur për në betejë”/ Nuk përmbahet Spiropali
Politikë 23:32 - 29 Janar, 2021

Doli pa shtëpi në skedën e pasurisë/ Flet Spiropali: Kam një apartament

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali, ka reaguar për publikimin e skedës së pasurisë së saj, ku rezultonte pa shtëpi. Spiropali tha se në fakt...

Politikë 11:05 - 28 Janar, 2021

Balla “kritikon” qytetarët/ Nëse e ndërton shtëpinë pranë tij, pronari Lumë mund ta marrë

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka folur nga foltorja e Kuvendit lidhur me përmbytjet që kanë “pushtuar” vendin gjatë ditëve të fundit...

Sociale 08:19 - 28 Janar, 2021

“Rrezikohet jeta e banorëve”/ Bashkia Shkodër kërkon shpalljen e fatkeqësisë natyrore

Bashkia e Shkodrës kërkon shpalljen e gjendjes së fatkeqësisë natyrore në anen e malit, Dajç dhe Shkodër. Sipas njoftimit të bashkisë, sot situata është përkeqësuar duke...

Platforma e Kryemadhit/ Si mund të bëhen fëmijët të pasur
Politikë 22:57 - 26 Janar, 2021

Platforma e Kryemadhit/ Si mund të bëhen fëmijët të pasur

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka shpjeguar programin nga “Bebja në Bebe”. Ajo tha se në Shqipëri lindin 28 mijë fëmijë në vit dhe 28 milionë...

Bota 08:38 - 26 Janar, 2021

Pandemia në Gjermani/ Së shpejti, teste të shpejta kundër Covid-19 në shtëpi

Një test i thjeshtë e i shpejtë për Covid-19 në shtëpi do t’i bënte shumë gjëra më të lehta dhe mund të ndihmonte në luftën kundër...

Jetojnë në kontenier se tërmeti iu prishi shtëpinë/ Djali i familjes: Shokët më tallin se jam i varfër e pa shtëpi!
Denoncim 23:15 - 22 Janar, 2021

Jetojnë në kontenier se tërmeti iu prishi shtëpinë/ Djali i familjes: Shokët më tallin se jam i varfër e pa shtëpi!

Në Fiks Fare mbërriti një denoncim i veçantë nga një djalë 9- vjeçar i cili ankohej se tallej nga shokët e tij të shkollës, pasi ishte...

Zbardhet pasuria e Lleshajt/ Mori dy kredi për shtëpi, por nuk deklaron asnjë në pronësi
Vetingu 15:41 - 20 Janar, 2021

Zbardhet pasuria e Lleshajt/ Mori dy kredi për shtëpi, por nuk deklaron asnjë në pronësi

Ish-ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj deklaron pasuri familjare me vlerë 15.7 milionë lekë në fund të vitit 2018, mes së cilës llogaritet edhe një kredi e...

Kronika 07:58 - 18 Janar, 2021

Zjarr në një shtëpi në Pogradec/ Humb jetën 42-vjeçari

Një zjarr i madh ka i rënë në një shtëpi në fshatin Vërdovë të Pogradecit e për pasojë ka humbur jetën një 42-vjeçari. Zjarri ka rënë...

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Meral i befason të gjithë dhe kthehet në shtëpi
Life Style 10:14 - 15 Janar, 2021

Sot në serialin “Lule të vetmuara”/ Meral i befason të gjithë dhe kthehet në shtëpi

Ejlyl dhe Ali bashkëpunojnë për të pajtuar Songylin me Gynejin.  Më në fund Songyl dhe Gynej rregullojnë marrëdhënien e tyre. Gynej i propozon Songylit të jetojnë...

4.7 mln lekë kurimi në shtëpi nga Covid 19, sëmundja që po rrënon shqiptarët
Politikë 21:42 - 11 Janar, 2021

4.7 mln lekë kurimi në shtëpi nga Covid 19/ Sëmundja që po rrënon shqiptarët

Trajtimi financiar për koronavirusin është i ndryshëm në varësi të gjendjes që kalon pacienti. Ai fillon nga 10 mijë lekë të rinj për asimptomatikët, të cilët...

Blog 09:20 - 11 Janar, 2021

A mund të lëvizni vetëm 11 minuta në ditë? Nëse po, do të jetoni më gjatë

Nuk mund të mohohet që 2020-a pengoi të gjitha llojet e aktiviteteve. Për shkak të takimeve në Zoom, dhe përdorimit më të madh të Netflix, qëndrimi...

Fushatë me shpërndarjen e çelsave të shtëpvë të reja?/ Celibashi sqaron njëherë ë mirë çështjen
Politikë 08:15 - 9 Janar, 2021

Fushatë me shpërndarjen e çelsave të shtëpivë të reja?/ Celibashi sqaron njëherë ë mirë çështjen

Kryetari i KQZ-së, Ilirian Celibashi ka reaguar lidhur me çështjen nëse do nëse do të konsiderohet fushatë dhënia e çelësave të shtëpive të rindërtuara prej kryetarëve...

Trump sinjalizon vazhdimin e betejës për të përmbysur fitoren e Biden-it
Bota 22:51 - 6 Janar, 2021

Donald Trump tjetër thirrje protestuesve/ Shkoni në shtëpi, duhet të kemi paqe

Donald Trump ka reaguar sërish për përplasjet, vetëm disa minuta pasi studiuesi Joe Biden i bëri thirrje atij që t’i drejtohet kombit dhe të ndalojë protestat...