Connect with Us

All posts tagged "shtator"

Parashikimi i motit/ Temperaturat do të pësojnë rritje në të gjithë territorin
Aktualitet 08:10 - 17 Shtator, 2020

Moti vijon të na surprizojë/ Ja çfarë pritet për orët në vijim

Moti ditën e sotme do të vijojë i kthjellët me vranësira të pakta dhe mesatare në pjesën veriore dhe jugore. Era do të fryjë Verilindje-Veriperëndim 1-8...

Horoskopi, 16 shtator 2020
Aktualitet 08:06 - 16 Shtator, 2020

Horoskopi i ditës, 16 shtator 2020

Dashi Atmosfera është e mbushur me mundësi konstruktive, sidomos në punë dhe në çështjet financiare. Jeta sociale paraqitet e mirë. Njohje të reja dhe takime nuk...

Së shpejti në aksion/ Anglia prezanton aplikacionin për gjurmimin e kontakteve me Coronavirus
Teknologji 12:42 - 12 Shtator, 2020

Së shpejti në aksion/ Anglia prezanton aplikacionin për gjurmimin e kontakteve me Coronavirus

Anglia ka gati aplikacionin që do të gjurmojë konatktet me Coronavirus. Aplikacioni do të jetë aktiv nga 24 Shtatori, sipas njoftimit të qeverisë. Aplikacioni do t’i...

Horoskopi për ditën e parë të muajit Nëntor/ Zbuloni çfarë surprizash ju presin ditën e sotme
Horoskopi 12:14 - 6 Shtator, 2020

Puna, financat dhe dashuria/ Horoskopi javor, 07-14 Shtator

Dashi Puna: Gjatë javës do të merrni ndihmë ose këshilla që do t’ju ndihmojnë të bëni përparim në detyra të rëndësishme. Dashuria: Në këtë javë do...

Plazh në shtator/ Parashikimi i motit për këtë të diel
Sociale 08:02 - 6 Shtator, 2020

Plazh në shtator/ Parashikimi i motit për këtë të diel

Lajme të mira për të gjithë ata që kanë planifikuar pushime për këtë të diel shtatori. Kushtet atmosferike janë të favorëshme si për pushime në bregdet...

Horoskopi 11:24 - 1 Shtator, 2020

Shtatori plot surpriza, takime dhe dashuri/ Çfarë i pret të dashuruarit dhe beqarët këtë muaj

Dashi Dashuria në çift Shpjegimi dhe kuptimi mund të mos jetë i lehtë këtë muaj.Sidoqoftë, do të ketë një vullkan të fjetur pasioni brenda jush ,...

Horoskopi i financave/ Parashikimi i yjeve për paratë, si do të jetë java e ardhshme për xhepat tuaj
Horoskopi 10:49 - 1 Shtator, 2020

Horoskopi i Shtatorit/ Si do të jetë ky muaj për xhepat tuaj

Dashi Në shtator do të përjetoni një situatë në punë ose në biznesin tuaj që mund të çojë në disa humbje, vonesa ose ndërlikime të tjera....

Keni bërë plane për fundjavën?/ Sinoptikanët ju japin lajme të mira
Sociale 22:20 - 30 Gusht, 2020

Vjeshta ul menjëherë temperaturat/ Si parashikohet moti në javën e parë të shtatorit

Java nis me ditën e Hënë dhe mot të kthjellët në të gjithë territorin por gjithashtu pritet të jetë dhe një ndër ditët më të nxehta...

Horoskopi 14:25 - 30 Gusht, 2020

Horoskopi për muajin Shtator/ Si do të jenë marrëdhëniet tuaja me paratë

Dashi Në shtator do të përjetoni një situatë në punë ose në biznesin tuaj që mund të çojë në disa humbje, vonesa ose ndërlikime të tjera....

Horoskopi javor përsa i përket financave/ Parashikimi i yjeve për secilën shenjë të zodiakut
Horoskopi 13:35 - 30 Gusht, 2020

Puna pas pushimeve/ Si do të jetë muaji Shtator për të gjitha shenjat e horoskopit

Dashi Në shtator do të përjetoni një situatë në punë ose në biznesin tuaj që mund të çojë në ndonjë humbje, vonesë ose ndërlikime të tjera....

Patozi zbulon “Thembrën e Akilit”/Ja pse zihen palët politike  
Politikë 20:33 - 27 Gusht, 2020

“Politika ka një heshtje të çuditshme”/ Paralajmëron Patozi: Do të kemi shtator të vrullshëm!

Koordinatori i Bindjes Demokratike, Astrit Patozi ka folur  për temat kryesore që kanë përfshirë jetën politike të vendit gjatë muajve të fundit dhe zhvillimet që pritet...

Paralajmëron Dritan Shano/ Shtatori do jetë i nxehtë, do e ndjejnë familjet shqiptare
Politikë 12:20 - 25 Gusht, 2020

Paralajmëron Dritan Shano/ Pritet një shtator “i nxehtë”, do e ndjejnë familjet shqiptare

Eksperti i ekonomisë Dritan Shano ka bërë sot një paralajmërim të fortë për sezionin e ardhshëm parlamentar. Shano tha se shtatori do të jetë i nxehtë...

Kriza politike dhe çrregullimi i jetës parlamentare/ Studimi: Zgjedhorja nuk do mbyllet as në shtator
Politikë 23:20 - 24 Gusht, 2020

Kriza politike dhe çrregullimi i jetës parlamentare/ Studimi: Zgjedhorja nuk do mbyllet as në shtator

Në Tiranë, Instituti i Studimeve Politike sapo ka përfunduar nja studim mbi krizën politike dhe jetën parlamentare të Shqipërisë. Drejtuesi i këtij Instituti, Afrim Krasniqi, thotë...

PVala e dytë e COVID-19/ Hoti: Kosova mund të rikthejë masat
Politikë 22:31 - 22 Gusht, 2020

Paralajmëron Hoti/ Në shtator rritet rreziku nga infektimi me koronavirus

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti u bëri thirrje qytetarëve që të respektojnë masat kundër koronavirusit, duke paralajmëruar se gjatë muajit shtator, rreziku nga infektimi me këtë...

“Gjysma e dytë e shtatorit numra të reduktuar”/ Pipero: Ja kur mund të rriten rastet e të infektuarve
Shëndeti 20:16 - 21 Gusht, 2020

“Gjysma e dytë e shtatorit numra të reduktuar”/ Pipero: Ja kur mund të rriten rastet e të infektuarve

“Gjysma e dytë e shtatorit, mund të ketë numra personash të infektuar më të reduktuar.” Kështu deklaroi mjeku Pëllumb Pipero, teksa foli për situatën shëndetësore në...

“Mos u shit ekspert, kap ndonjë projekt”/ Skënder Brataj ironizon Erion Dashon
Shëndeti 14:44 - 18 Gusht, 2020

“S’ka sens të mos hapet shkolla”/ Brataj: Edhe 13 ditë i mungojnë shtatorit, pritet të…

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj, tregoi se qeveria po përgatit një plan masash për muajin shtator, kur theksoi se pritet që shifrat e të infektuarve...

FMN/ Tre grafikë që tregojnë se si ka ndikuar izolimi në ekonominë globale
Ekonomi 09:28 - 3 Gusht, 2020

Kriza e vërtetë ekonomike do të nisë në shtator

Nga Dr. Klodian Muço Në një krizë të tillë nevojitet të mbështetet punësimi dhe konsumi, e jo gjenerimi i fitimeve dhe pasurisë për pak firma të...

Do prezantohet në shtator/ Dalin fotot e Iphone 12
Teknologji 21:54 - 28 Korrik, 2020

Do prezantohet në shtator/ Dalin fotot e Iphone 12

Një nga telefonat për të cilin flitet gjithmonë është iPhone. Modeli i ri pritet të prezantohet në muajin shtator, por fotot e para kanë nisur të...

Ndryshimet në Kodin Zgjedhor/ Pedagogu “shuplakë” politikës: Jemi kthyer shumë hapa pas
Ekonomi 19:06 - 27 Korrik, 2020

Amnistia Fiskale/ Miratimi i ligjit shtyhet për në shtator

Miratimi i projektligjit për AmnistinëFiskale dhe penale i cili pritej të kalonte në Kuvend këtë të mërkurë është shtyrë për në shtator. Shtyrja e miratimit të...

U mbyllën për shkak të Covid/ Conte konfirmon datën e hapjes së shkollave në Itali
Bota 22:30 - 26 Qershor, 2020

U mbyllën për shkak të Covid/ Conte konfirmon datën e hapjes së shkollave në Itali

Kryeministri i Italisë Giuseppe Conte ka bvërë me dije se shkollat në Itali do të rihapen më 14 qershor. Ai ka shtuar se vendi është i...

Shqipëria drejt mbylljes totale?/ Manastirliu tregon se çfarë pritet javët e ardhshme
Shëndeti 21:23 - 23 Qershor, 2020

“Covid-19 është i paparashikueshëm”/ Manastirliu: Gati skenarët për më të keqen

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka qenë e ftuar sot Euronews Albania ku ka folur për situatën nga Covid-19. Ajo tha se sjellja e deritanishme e...

Bota 16:32 - 31 Maj, 2020

Donald Trump shtyn takimin e G7-s

Presidenti amerikan Donald Trump njoftoi shtyrjen e takimit të Grupit të Shtatëshes që pritej të mbahej muajin tjetër, për në shtator ose më vonë gjatë vitit....

Zgjerohet tryeza e Këshillit Politik/ Merr pjesë edhe Murrizi
Politikë 22:28 - 27 Maj, 2020

Murrizi paralajmëron një ’97 të dytë/ Çfarë pritet të ndodhë në shtator

Kreu i grupit parlamentar demokrat, Myslim Murrizi, i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Arena”, ka paralajmëruar se në shtator dhe në tetor, situata politike në...