Connect with Us

All posts tagged "shqiptari"

Shkoi për të vjedhur dhe u rrëzua nga ndërtesa/ Ndërron jetë shqiptari në Itali
Kronika 23:29 - 7 Gusht, 2020

Shkoi për të vjedhur dhe u rrëzua nga ndërtesa/ Ndërron jetë shqiptari në Itali

Një 30 vjeçar shqiptar ka ndërruar jetë pasi u rrëzua nga një ndërtesë në Santhià (Vercelli), ku kishte shkuar për të vjedhur një apartament. Së bashku...

E rëndë në Itali/ 52 vjeçar shqiptar i jep fund jetës duke u vetëvarur
Kronika 18:39 - 5 Korrik, 2020

E rëndë në Itali/ 52 vjeçari shqiptar i jep fund jetës duke u vetëvarur

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Prato të Italisë ku një 52 vjeçar shqiptar i ka dhënë fund jetës duke u vetëvaruar. Shqiptari u...

Kronika 20:39 - 4 Qershor, 2020

Ktheu shtëpinë në fermë kanabisi/ Pranga të riut shqiptar në Britani

Një i ri shqiptar është vënë në prangat e policisë britanike, pasi iu zbulua në apartament një fabrikë droge. Klodian Nikoci 19-vjec,  kultivonte me mjete të...

Kronika 16:27 - 18 Maj, 2020

Kapet me 500 kilogramë drogë/ Pranga të riut shqiptar

Një i ri shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane, nën akuzën e trafikimi të lëndëve narkotike. 31 vjecari e transportonte drogen me motorskaf i...

Kronika 22:20 - 16 Maj, 2020

E zë poshtë zetori/ Humb jetën 38-vjeçari shqiptar në Greqi

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Modio në Greqi, ku një 38-vjeçar shqiptar ka humbur aksidentalisht jetën. 38-vjeçari shqiptar, babai i dy fëmijëve, bashkë me...

Kronika 17:23 - 11 Maj, 2020

Kreu 22 vjedhje me vlerë 130 mijë euro/ Pranga 31 vjeçarit shqiptar në Greqi

Një 31 vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë greke. Bëhet fjalë për shtetasin Martin Albert Beqiri i cili akuzohet për kryerjen e plot 22...

Kronika 15:54 - 10 Maj, 2020

Greqi/ Gjendet i vdekur në burg 36-vjeçari shqiptar

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në burgun e Trikallas në Greqi, ku një i burgosur shqiptar wshte gjetur i pajetë në qelinë e tij. Gazeta...

Bota 18:38 - 22 Prill, 2020

U prek nga koronavirusi/ Rrëfimi i 28-vjeçarit shqiptar në SHBA

Në mesin e rreth 820 mijë të infektuarve me COVID-19 në Shtetet e Bashkuara ishte edhe një shqiptar 28 vjeçar nga Nju Jorku. Majlind Aliju kreu...

Kronika 22:18 - 24 Mars, 2020

As koronavirusi nuk i ndal shqiptarët/ 40-vjeçari kapet me 5 kg kokainë në Itali

Një 40-vjeçar shqiptar, ka rënë në prangat e policisë italiane pasi u kap me 5 kg kokainë të pastër në Perugia. Droga u gjet e fshehur...

Sociale 20:16 - 16 Mars, 2020

“Na ka ndryshuar jeta komplet”/ Shqiptari me djalin 4 muajsh të infektuar bën apelin e fortë

Para pak ditësh, u bë publik rasti i një fëmije katër muajsh të infektuar me koronavirus. Rasti i rrallë është identifikuar në familjen e një emigrant...

Bota 20:15 - 9 Mars, 2020

Konfirmohet shqiptari i dytë me koronavirus në Itali

Është konfirmuar dhe rasti i dytë i një shqiptari të prekur nga koronavirusi në Itali. Identiteti i tij nuk bëhet me dije ende, por sipas “Ora...

Bota 18:06 - 8 Mars, 2020

Konfirmohet shqiptari i parë me koronavirus në Itali

Është konfirmuar rasti i parë i një shqiptari të prekur nga koronavirusi në Itali. Identiteti i tij nuk bëhet me dije ende, por sipas TV “Ora...

Kronika 21:33 - 7 Mars, 2020

Plagoset me armë zjarri një shqiptar në Greqi

Një shqiptar ka mbetur i plagosur me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Greqi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në zonën e Paleo Faliro ne daljen...

Kronika 09:27 - 27 Shkurt, 2020

Dy muaj në “karantinë”/ Shqiptari që jeton në Kinë flet mbi situatën e koronavirusit 

Koronavirusi vazhdon të marrë jetë njerëzish. Kina raportoi sot 433 raste të reja dhe 29 viktima duke e çuar 78,497 numrin e të infektuarve dhe 2,744...

Kronika 17:53 - 26 Shkurt, 2020

Greqi/ Gjendet i vdekur një 55-vjeçar shqiptar

Një 55 vjeçar shqiptar është gjetur i vdekur në një depo në Greqi. Mësohet se trupi i 55 vjeçarit, identiteti i të cilit nuk bëhet i...

Kronika 20:48 - 22 Shkurt, 2020

Plumb kokës shqiptarit në Greqi/ Dyshohet për larje hesapesh

Një 37-vjeçar shqiptar ka mbetur i plagosur rëndë mbrëmjen e sotme në Athinë. Mësohet se shqiptari është qëlluar me plumb në kokë nga një person që...

Kronika 17:25 - 20 Shkurt, 2020

Keqtrajtoi seksualisht një vajzë në klub nate/ Dënohet me 1 vit burg 29-vjeçari shqiptar në Skoci

Një 29-vjeçar shqiptar është dënuar me 1 vit burg pasi akuzohet se ka keqtrajtuar seksualisht një vajzë në një klub nate. I arrestuari është identifikuar si...

Kosova & Rajoni 18:07 - 15 Shkurt, 2020

Përplasje me armë në kazino/ Vritet 22 vjeçari shqiptar

Dy persona janë vrarë mëngjesin e sotëm gjatë një përplasje në një kazino në rrugën “Magjistralja e Adriatikut” në Shkup. Ngjarja ka ndodhur në orën 04:47...

Kronika 19:19 - 13 Shkurt, 2020

Aksident tragjik në Itali/ Humb jetën i riu shqiptar

Një i ri shqiptar ka humbur jetën tragjikisht mëngjesin e kësaj të entje në Itali. 25 vjeçari i identifikuar si Endri Zaimi ka humbur jetën pasi...

Kronika 20:05 - 10 Shkurt, 2020

Itali/ Shqiptari masakron me thikë pronarin e lokalit

Një 21 vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e Policisë italiane nën akuzën e tentativës së vrasjes. Mësohet se i riu punonte në një bar në...

Kronika 20:17 - 9 Shkurt, 2020

Kapet me kokainë/ Arrestohet 17-vjeçari shqiptar në Itali

Një 17-vjeçar shqiptar ka rënë në prangat e policisë italiane, pasi është kapur me 50 gramë kokainë, që po të shitej në treg kapte vlerën e...

Kosova & Rajoni 19:40 - 8 Shkurt, 2020

Ndodhej në Maqedoninë e Veriut/ Shqiptari humb jetën në hotel

Një shqipar i Kosovës ka humbur jetën në korridorin e një hoteli në Mavrovë, në Maqedoninë e Veriut. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mbrëmë rreth orës...

Kosova aspak e qetë/ Regjistron 237 raste me covid-19
Kronika 18:54 - 29 Janar, 2020

U infektua nga infeksioni vdekjeprurës/ Ndërron jetë sapo kthehet në atdhe shqiptari

Një 35 vjeçar nga Shkupi, i cili dyshohet se ishte infektuar nga malaria në një udhëtim pune në Ganë, ka ndërruar jetë. Mësohet se personi në...