Connect with Us

All posts tagged "shqiptaret"

Rrjeti i kokainës/ Artan Hoxha zbulon nofkat e personazheve më të pasur në Shqipëri
Kronika 21:19 - 23 Shtator, 2020

Rrjeti i kokainës/ Artan Hoxha zbulon nofkat e personazheve më të pasur në Shqipëri

Gazetari investigativ, Artan Hoxha është i ftuar mbrëmjen e sotme në emisionin “Aktualitet” në Fax Neës ku po flitet për situatën e kriminalitetit në vend. Hoxha...

Maqedoni e V: Ndalohen 16 të rinj maqedonas për fyerje ndaj shqiptarëve
Kosova & Rajoni 18:02 - 20 Shtator, 2020

Maqedoni e V: Ndalohen 16 të rinj maqedonas për fyerje ndaj shqiptarëve

Ministria e Punëve të Brendshme e Maqedonisë së Veriut ka njoftuar për ndalimin e 16 të rinjve maqedonas, të dyshuar për fyerje ndaj shqiptarëve, në lagjen...

Sfidat e Covid-19 në sistemin arsimorë/ Tritan Kalo: Janë bërë shumë eksperimente “në kurriz” të tij
Sociale 18:13 - 15 Shtator, 2020

Për “Rollinghillasat dhe Gjirëlalistat”/ Tritan Kalo mesazh të fortë politikanëve: U kam lënë Perëndinë!

Prof. Tritan Kalo që nga dita e parë e epidemisë, ka qenë çdo ditë mes pacientëve të prekur nga Covid-19, i palodhur në shërbim të tyre...

Si mund ta rikthejmë shpresën në Shqipëri z.President?
Politikë 08:26 - 15 Shtator, 2020

“Koha është tani”/ Meta bën thirrjen e fortë: Zgjidhja nuk duhet të jetë më largimi

Në Diten Ndërkombetare të Demokracisë, presidenti Ilir Meta i ka drejtuar një thirrje të fortë qytetarëve shqiptarë, ku thekson se zgjidhja e problemeve nuk është largimi...

Paralajmërimi i fortë i Palokës/ Rama po përgatit vjedhjen e zgjedhjeve, mblodhi krerët e bandave në një hotel në Durrës
Politikë 13:34 - 10 Shtator, 2020

Hapja e kazinove/ Pyetjet që “vënë me shpatulla pas muri” Ramën

Nënkryetari i PD Edi Paloka, ka reaguar lidhur me hapjen e kazinove. Në një postim në rrjetet sociale, Paloka shkruan se Edi Rama qante me lot...

Zgjedhjet në Malin e Zi/ Bushati mesazh të fortë shqiptarëve
Politikë 09:09 - 28 Gusht, 2020

Zgjedhjet në Malin e Zi/ Bushati mesazh të fortë shqiptarëve

Ish-ministri i Jashtëm Ditmir Bushati ka përcjellë një mesazh për shqiptarët në Malin e Zi. Ndërsa nesër mbahen zgjedhjet në Malin e Zi, Bushati thekson se...

Analizë nga Artan Fuga/ Formati me të cilën u zgjodh ministre Shahini, Shqipëria nxjerr me mijëra
Politikë 13:05 - 27 Gusht, 2020

“Do na ishin ngritur leshrat e kokës përpjetë”/ Artan Fuga bën paralajmërimin e fortë, rreziqet që na kanosen

Akademiku dhe profesori i njohur Artan Fuga ka bërë një koment në lidhje me zgjedhjet që pritet të mbahen në 30 gusht në Mal të Zi....

PAA thirrje shqiptarëve në Mal të Zi/ Bashkohuni, votoni kandidatët shqiptarë
Politikë 10:22 - 27 Gusht, 2020

PAA thirrje shqiptarëve në Mal të Zi/ Bashkohuni, votoni kandidatët shqiptarë

Partia Agrare Ambientaliste u bën thirrje publike shqiptarëve në Mal të Zi të unifikohen, bashkohen dhe përkushtohen për të votuar kandidatët shqiptarë që angazhohen për stabilitetin...

CNA.al e paralajmëroi/ Meta nuk vonoi me dekretimin e datës së zgjedhjeve
Politikë 08:50 - 27 Gusht, 2020

Video-Meta thirrje shqiptarëve në Malin e Zi/ Shfrytëzoni mundësinë historike

Presidenti Ilir Meta iu ka bërë thirrje sot qytetarëve shqiptarë të Malit të Zi që të marrin pjesë masivisht në zgjedhjet e 30 gushtit. Përmes një...

Propozimi PS për hapjen e listave/ Basha mbledh aleatët
Politikë 14:56 - 26 Gusht, 2020

Basha thirrje bashkëkombasve në Malin e Zi/ Votoni listat shqiptare

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha iu ka drejtuar një thirrje të fortë shqiptarëve që jetojnë në Maline  Zi të marrin pjesë masivisht në zgjedhjet e...

Lukashenko djeg Bjellorusinë, por qetëson shqiptarët
Politikë 21:40 - 20 Gusht, 2020

Lukashenko djeg Bjellorusinë, por qetëson shqiptarët

Nga Astrit Patozi I dha drejtim vetë Lukashenko dhe i qetësoi të gjithë bijtë e shqipes, që kanë një javë duke qarë hallet e Bjellorusisë, meqë...

Covid-19/ Gjermania fajëson shqiptarët për rritjen e numri të të infektuarve
Shëndeti 20:55 - 19 Gusht, 2020

Covid-19/ Gjermania fajëson shqiptarët për rritjen e numri të të infektuarve

Kreu i Institutit Shëndetësor gjerman ”Paul Ehrlich”, Lothar Wieler tha sot në një deklaratë për shtyp se shumica e rasteve të reja me Covid-19 mund të...

PD publikon faturat/ 10 milionë euro për mikun trafikant të Ballës, SPAK të hetojë
Politikë 23:00 - 18 Gusht, 2020

Zvicra vendos karantinë të detyrueshme për shqiptarët/ PD: Rama nuk informon qytetarët, e ka mendjen tek…

Ish deputeti i Partisë Demokratrike, Bardh Spahia ka reaguar pasi Zvicra shtoi sot Shqipërinë në listën e vendeve me karantinë të detyrueshme. Mosrespektimi i karantinës ndëshkohet me gjobë...

Nuk ndalen përpjekjet për të ikur/ Fillojnë të rriten aplikimet për azil të shqiptarëve, rekord në rajon
Sociale 08:19 - 17 Gusht, 2020

Nuk ndalen përpjekjet për të ikur/ Fillojnë të rriten aplikimet për azil të shqiptarëve, rekord në rajon

Pas një rënieje të fortë në prill dhe në muaj, aplikimet për azil të shqiptarëve kanë shënuar tendencë rritëse në qershor, ndonëse me ritme shumë më...

Nga Dritan Shano/ Për çfarë i duhet Rilindjes biznesi i shqiptarëve?!
Opinione 18:27 - 16 Gusht, 2020

Nga Dritan Shano/ Për çfarë i duhet Rilindjes biznesi i shqiptarëve?!

Duket sikur në këto muaj mbi ekonominë shqiptare ka kaluar një tsunami. Në fakt nuk është kështu, tsunami i vërtetë mbi ekonominë, mbi bizneset e shqiptarëve...

“Disa gëzojnë shëndet të plotë, të tjerë luftojnë për të duke u lutur”/ Aurela Gaçe thirrje shqiptarëve: Të shpëtojmë 39-vjeçaren nga Vlora
Sociale 17:57 - 16 Gusht, 2020

“Disa gëzojnë shëndet të plotë, të tjerë luftojnë për të duke u lutur”/ Aurela Gaçe thirrje shqiptarëve: Të shpëtojmë 39-vjeçaren nga Vlora

Këngëtarja e njohur Aurela Gaçe, i ka bërë thirrje të gjithë shqiptare, që të ndihmojnë 39 vjeçaren nga Vlora, Eglantina Telharaj, e cila prej disa javësh...

Rama për marrëveshjen e detit/ “Për një fjalë plasi peshku këtu, Monika ngeli me tigan në dorë”
Politikë 11:34 - 15 Gusht, 2020

Situata kaotike prej 4 ditësh në Kakavijë/ “Zgjohet” kryeministri Rama

Mes temperaturave të larta, të pa ushqyer dhe pa kushtet minimale të higjienës, mijëra shqiptarë qëndrojnë prej katër ditësh të bllokuar në Kakavijë. E ndërsa situata...

Foto skandali/ Ministrja e Ramës thehet nga Kakavija, ”pikëllohet” për shqiptarët në hotelin me 5 yje në Himarë
Politikë 11:14 - 15 Gusht, 2020

Foto-skandali/ Ministrja e Ramës kthehet nga Kakavija, “pikëllohet” për shqiptarët në hotelin me 5 yje në Himarë

Prej katër ditësh, mijëra shqiptarë që duan të kthehen në Greqi qëndrojnë të bllokuar në Kakavijë pas kushteve të reja që ka vendosur shteti grek nga...

Qytetarët nuk janë pa atdhe, por shteti nuk është me qytetarët
Sociale 21:08 - 14 Gusht, 2020

Kaosi në Kakavijë/ Pala greke mbyll sërish kufirin

Kaosi i krijuar në pikat kufitare me Greqinë, ku mijëra qytetarë shqiptarë kanë mbetur të bllokuar prej ditësh, nuk ka gjetur edhe sot zgjidhje. Më herët...

Video-Meta publikon pamjet tronditëse/ Koha për t’i thënë kurrë më…
Politikë 11:58 - 8 Gusht, 2020

Video-Meta publikon pamjet tronditëse/ Koha për t’i thënë kurrë më…

Presidenti Ilir Meta ka publikuar  në rrjetet sociale një video rrënqethëse të 19 viteve më parë, kohë kur rreth 20 mijë shqiptarë u nisën drejt Italisë...

“Edhe 231 ditë nga fitorja”/ Kulluri ironizon nënpunësit e Bashës: U bë tamam si në 2017
Politikë 11:23 - 8 Gusht, 2020

“Njëri në “bunker” e tjetri në vila, bëjnë sikur përplasen”/ Kulluri i nxjerr të palarat Ramës e Bashës

Duke iu referuar të dhënave të fundit të INSTAT lidhur me largimin e shqiptarëve jasht vendit, ku vetëm vitin e kaluar ishin mbi 1.64 milionë që...

Për ata që ju thonë se keni vetëm Edin dhe Lulin
Opinione 20:03 - 5 Gusht, 2020

Për ata që ju thonë se keni vetëm Edin dhe Lulin

Nga Astrit Patozi Ata që ju thonë se keni vetëm dy mundësi, kur të vijnë zgjedhjet, ose të votoni Edi Ramën, ose Lulzim Bashën, janë edhe...

Greqia merr vendimin e papritur/ Rikthen karantinën për shqiptarët, mbyllet dhe pika kufitare gjatë natës
Sociale 19:09 - 4 Gusht, 2020

Greqia merr vendimin e papritur/ Rikthen karantinën për shqiptarët, mbyllet dhe pika kufitare gjatë natës

Qeveria greke ka vendosur të rikthejë karantinën 7 ditore për të gjithë shqiptarët që do të kalojnë përmes pikës kufitare të Kakavijës dhe Kapshticës! Ky vendim...