Connect with Us

All posts tagged "shqiptar"

Kronika 11:54 - 28 Nentor, 2020

U ekzekutua me 8 plumba/ Zbardhet identiteti i shqiptarit të vrarë mbrëmë në mes të Brukselit

Zbulohet identiteti i 38 vjeçarit shqiptarit të vrarë në Bruksel , mbrëmjen e djeshme. Bëhet fjalë për Ardit Spahiun nga Elbasani, i cili humbi jetën në...

Kronika 08:10 - 28 Nentor, 2020

Ekzekutohet emigranti shqiptar në Belgjikë/ U qëllua me 8 plumba

Një emigrant shqiptar është ekzekutuar me armë zjarri mbrëmjen e kaluar në Belgjikë. Sipas mediave belge ai u qëllua me 8 plumba në zonën e njohur,...

Tragjike në Zvicër/ Treni përplas për vdekje 15-vjeçarin shqiptar
Kronika 20:25 - 15 Nentor, 2020

Tragjike në Zvicër/ Treni përplas për vdekje 15-vjeçarin shqiptar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin Nauchatel të Zvicrës. Mësohet se një i mitur shqiptar është përplasur për vdekje nga treni mbrëmjen e djeshme....

U plagos nga tërmeti në Greqi/ Ambasada jep lajmin e mirë për 14-vjeçarin shqiptar
Sociale 21:26 - 4 Nentor, 2020

U plagos nga tërmeti në Greqi/ Ambasada jep lajmin e mirë për 14-vjeçarin shqiptar

Ambasada Shqiptare në Greqi ka dhënë informacion në lidhje me 14-vjeçarin shqiptar që mbeti i plagosur nga tërmeti i fuqishëm në ishullin e Samos në Greqi....

Sulmi i tmerrshëm në Vjenë/ Tre policë që luftuan kundër terroristëve janë shqiptarë
Kronika 20:12 - 3 Nentor, 2020

Terroristi shqiptar tronditi Vjenën/ Të afërmit: Familja e tij nuk njihet për pikëpamje ekstremiste

Autoritetet në Maqedoninë e Veriut, thanë se po bashkëpunojnë me autoritetet austriake rreth sulmit të së hënës në Vjenë, që la pas vetes pesë të vrarë,...

Sulmet terroriste në Vjenë/ Pezullohet nga puna shefi i anti-terrorit
Kronika 14:13 - 3 Nentor, 2020

Emri-Sulmi terrorist në Vjenë/ Një prej viktimave një 20 vjeçar shqiptar nga Struga

Një 20-vjeçar me origjinë nga Struga, i identifikuar si Nezhip Vrenezi ka mbetur i vrarë si pasojë e sulmit terrorist që ndodhi mbrëmjen e djeshme në...

Terroristi në Vjenë, me origjinë shqiptare/ Berisha: Tjetër dëshmi tragjike
Aktualitet 11:15 - 3 Nentor, 2020

Terroristi në Vjenë, me origjinë shqiptare/ Berisha: Tjetër dëshmi tragjike

Ish kreyeministri Sali Berisha ka dënuar ashpër aktin terrorist të ndodhur mbrëmjen e djeshme në Vjenë. Sipas Berishës, origjina shqiptare e njërit prej terroristeve të ekzekutuar...

Bota 09:20 - 3 Nentor, 2020

“Ka rrënjë shqiptare”/ Gazetari i njohur jep detajet: Kush ishte terroristi që përgjaku Vjenën

Gazetari austriak Florian Klenk, përmes një postimi në Twitter ka shkruar se njëri nga terroristet e sulmit të së hënës në Austri, ka rrënjë shqiptare. Klenk...

Aktualitet 08:21 - 1 Nentor, 2020

Tërmeti i fuqishëm në Turqi/ Shkon në 3 numri i shqiptarëve që humbën jetën nën rrënoja

Konfirmohet një tjetër viktimë me orgjinë kosovare mes personave që humbën jetën nga tërmeti i fuqishëm që goditi Turqinë. Lajmi është bërë i ditur nga ambasadori...

Rëndohet bilanci i viktimave në Turqi/ Gjendet i pajetë nën rrënoja dhe një tjetër shqiptar
Bota 22:57 - 31 Tetor, 2020

Rëndohet bilanci i viktimave në Turqi/ Gjendet i pajetë nën rrënoja dhe një tjetër shqiptar

Është rritur bilanci i viktimave me origjinë shqiptare që kanë humbur jetën si pasojë e tërmetit shkatërrues që goditi Turqinë. Ambasadori i Kosovës në Ankara Ilir...

Tërmeti i fuqishëm në detin Egje/ Plagoset një i ri shqiptar, dërgohet me helikopter në Athinë
Kronika 08:37 - 31 Tetor, 2020

Tërmeti i fuqishëm në detin Egje/ Plagoset një i ri shqiptar, dërgohet me helikopter në Athinë

Tërmeti 6.6 ballë që u regjistrua ditën e djeshme në detin Egje ka lënë deri më tani 25 viktima dhe mbi 800 të plagosur në Turqi...

Kronika 13:10 - 27 Tetor, 2020

Prej ditësh i pajetë/ Gjendet brenda kamionit 45-vjeçari shqiptar në Itali

Një shtetas shqiptar është gjetur i pajetë brenda një kamioni në Itali. Mediat italiane bëjnë me dije se 45-vjeçari nga Shqipëria kishte disa ditë që kishte...

Kronika 15:45 - 14 Tetor, 2020

Emri-Dogji me acid policin anglez/ Gjykata jep vendimin për të riun shqiptar

Gjykata e Londrës ka dhënë ka lenë në burg shqiptarin Armando Gjyla, shtetasin 32 vjeçar i cili akuzohet për dy vepra, raporton BBC. Në 23 Shtator...

Kronika 15:10 - 14 Tetor, 2020

Kapet gomonia me 6 milionë euro kanabis në Greqi/ Arrestohet shqiptari, dalin pamjet

Prej dy ditësh, në mediat greke është raportuar kapja e një sasie të madhe droge me origjinë të dyshuar nga Shqipëria. “Protothema” ka publikuar sot detaje...

U kap me kokainë gati për shitje/ Arrestohet shqiptari në Itali
Kronika 11:37 - 14 Tetor, 2020

U kap me kokainë gati për shitje/ Arrestohet shqiptari në Itali

Policia italiane ka vënë në pranga një shtetas shqiptar i cili është kapur me gjysmë kilogrami kokainë në shtëpi. Sipas mediave italiane, 30 vjeçari shqiptar iu...

VIDEO-Krenar për origjinën/ Gashi gdhend në trup simbolin e shqiptarëve
Showbizz 10:57 - 14 Tetor, 2020

VIDEO-Krenar për origjinën/ Gashi gdhend në trup simbolin e shqiptarëve

Reperi me famë ndërkombëtare Gashi është një nga personazhet e mnjohur në botë që nuk e ka mohuar kurrë origjinën e tij. Në intervistat apo postimet...

“Fiksojeni mirë këtë të voglin”/ Rama krenohet me Lirimin: Forca vëllaçko
Sociale 16:59 - 5 Tetor, 2020

“Fiksojeni mirë këtë të voglin”/ Rama krenohet me Lirimin: Forca vëllaçko

Kryeministri Edi Rama ka postuar një foto me të riun shqiptar nga Maqedonia, Lirim Zendeli. Kryeministri shkruan se shumë shpejt do ta shohim të mbështjellë me...

Kronika 09:00 - 27 Shtator, 2020

E rëndë në Itali/ Aksidentohen babë e bir, humb jetën 10-vjeçari shqiptar

Një aksident tragjik ka ndodhur pas mesnate në Itali ku një 10 vjeccar shqiptar ka humbur jetën. Ngjarja ndodhi pak para mesnatës përgjatë rrugës provinciale që...

A do të lejohen shqiptarët për punë sezonale në Greqi/ Zbulohet vendimi
Politikë 15:29 - 24 Shtator, 2020

A do të lejohen shqiptarët për punë sezonale në Greqi/ Zbulohet vendimi

Autoritet greke kanë vendosur se nuk do të ketë asnjë kufizim për numrin e personave që do të mund të shkojnë në Greqi si punëtorë sezonalë....

Atentati mafioz në plazh/ Humb jetën në spital shqiptari që u qëllua dy ditë më parë në Itali
Kronika 11:13 - 23 Shtator, 2020

Atentati mafioz në plazh/ Humb jetën në spital shqiptari që u qëllua dy ditë më parë në Itali

Ndërron jetë në spital 38-vjeçari shqiptar Selvadi Shehaj, i cili u qëllua dy ditë më parë nga persona të maskuar në një plazh në Itali. Mediat...

Arrestohen dy shqiptarë në Itali/ U kapën me hashash dhe kokainë
Aktualitet 11:09 - 17 Shtator, 2020

Shkatërrohet karteli shqiptar i trafikut ndërkombëtar të drogës në Itali/ Policia kryen dhjetëra arrestime

Është shkatërruar një kartel i trafikut ndërkombëtar të drogës në Europë. Mediat italiane shkruajnë se karteli drejohej nga grupe shqiptare lider në kontinent,te cilët ishin të...

Shkrimtari i infektuar me Covid rrëfen dramën /“Ishin ditët më të vështira të jetës sime”
Sociale 09:30 - 17 Shtator, 2020

Shkrimtari i infektuar me Covid rrëfen dramën/ “Ishin ditët më të vështira të jetës sime”

Shkrimtari dhe botuesi i njohur, Mark Simoni, ka fituar luftën me Covid-19. Këtë lajm e ka bërë të ditur vetë shkrimtari, i cili me anë te...

Nuk justifikoi paratë për blerjen e shtëpisë/ Vetingu shkarkon Besnik Shabanin
Aktualitet 15:04 - 16 Shtator, 2020

Kishin kërkuar azil në vendet e BE-së/ Riatdhesohen 25 shqiptarë

Ditën e sotme janë riatdhesuar në Rinas 25 shtetas shqiptarë që kishin kërkuar azil apo kishin shkelur rregullat e qëndrimit në hapësirën Schengen. Ky operacion është...