Connect with Us

All posts tagged "shqiponja"

Lajme 15:15 - 28 Shkurt, 2020

Punimet te “Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja”/ Plani i Ri për të menaxhuar trafikun në këtë aks

Autoriteti rrugor Shqiptar ka prezantuar Planin e Ri të Menaxhimit të Trafikut gjatë punimeve në segmentin rrugor “Pallati me Shigjeta-Rrethrrotullimi Shqiponja” faza 1. Për lëvizjet e...

Lajme 17:45 - 16 Dhjetor, 2019

Berisha publikon videon/ Efektivi i “Shqiponjave” dhunon të prangosurin

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar një video ku tregon dhunën e një efektivi të Shqiponjave ndaj një të prangosuri. Në video shfaqën tre efektivë të...

Kronika 15:13 - 23 Tetor, 2019

Kapen me kanabis në çantë/ “Shqiponjat” arrestojnë dy të rinj

Në kuadër të planit të masave për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, policia e Shkodrës ka arrestuar dy shtetas për shpërndarje dhe shitje...

Kronika 09:32 - 29 Shtator, 2019

Foto-Po lëvizte në krah të kundërt/ Përplaset makina tek “Shqiponja”

Një aksident rrugor ka ndodhur mëngjesin e sotëm në afërsi të sheshit “Shqiponja” në Tiranë. Një automjet ka hyrë kundravajtje në rrugë dhe për pasojë është...

Kronika 12:42 - 28 Gusht, 2019

Foto-Efektive e njësisë “Shqiponja”/ Kush është bashkëshortja e ish-policit të vrarë

Mbrëmjen e djeshme një ngjarje e rëndë ka tronditur Tiranën, ku një ish-polic është ekzekutuar me armë zjarri, nga persona ende të paidentifikuar. Mësohet se viktima,...

Aktualitet 14:15 - 5 Mars, 2019

Foto-Basha kapet “mat” sërish/ Ja kë kopjoi sot

Opozita e bashkuar ka zhvilluar sot protestën e katërt kundër qeverisë. Tubim i cili u mbyll me fjalën e kryetarit të Republikës së Re, Lulzim Basha...

ministri a jashtme shqiptare
Aktualitet 15:28 - 10 Shkurt, 2019

Ministria e Jashtme përfshihet në skandal/ Reagon Rama

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka bërë publik një skandal të qeverisë shqipater në lidhje me simbolet kombëtare. Në një postim në rrjetet...

Aktualitet 22:04 - 16 Nentor, 2018

Heqja e Shqiponjës/ Meta: Mund të vendosej diku tjetër

I ftuar në në emisionin “Zonë e Lirë” të Arian Çanit në TV Klan, Presidenti i Republikës Ilir Meta ka folur për heqjen e simbolit të...

Aktualitet 23:41 - 12 Nentor, 2018

Nga Ilir Levonja/ Pas Shqiponjës ju garantoj radhën e ka Skënderbeu

Në nëntorin e vitit 2012, plot 100 vjet pas shpalljes së pavarësisë së Shqipërisë nga perandoria osmane, një filantrop tetovar me emrin Lazim Destani, i bën...

Aktualitet 11:28 - 12 Nentor, 2018

“Shëmtia në hyrje të Tiranës”/ Rama përbuz Shqiponjën

Pas deklaratave të kundërshtarëve politikë, lidhur me heqjen e simbolit të Shqiponjës, ka reaguar kryeministri Edi Rama. Në një postim në rrjetet sociale, Rama e ka...

kryeministri edi rama dhe ish-kryeministri sali berisha ne kuvend
Aktualitet 22:28 - 11 Nentor, 2018

Berisha sulmon ashpër Ramën/ “M*** në një copë mëndafshi”

Pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili e krahasoi shqiponjën me korbin e Edgar Allan Poe, ish-kryeministri, Sali Berisha ka sulmuar ashpër shefin e qeverisë....

Aktualitet 21:49 - 11 Nentor, 2018

Habit Kreshnik Spahiu/ ‘ O njerëz një shqiponjë betoni nuk …’

Kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka reaguar pas deklaratave të spektërve politikë, për heqjen e ‘Shqiponjës’, nga sheshi me po të njejtin emër,...

Aktualitet 18:59 - 11 Nentor, 2018

Video/ PD publikon pamjet e inagurimit të Shqiponjës

Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa në një postim në rrjetet sociale ka publikuar pamjet e vendosjes së Shqiponjës, në vitin 2012, në sheshin me po...

Aktualitet 17:20 - 11 Nentor, 2018

Pse ‘Shqiponja’ u hoq menjëherë pas ngjarjes në Bularat?

Avokati Altin Goxhaj, i ftuar në studion e lajmeve në ‘Fax news’ ka ngritur dyshime për heqjen e simbolit të Shqiponjës, nga sheshi menjëherë pas ngjarjes...

Aktualitet 15:59 - 11 Nentor, 2018

‘Shkatërroi shqiponjën për miliona euro’/ Rama i kundërpërgjigjet Bashës

Kryeministri Edi Rama i është kundërpërgjigjur kreut të PD-së, Lulzim Basha pas akuzave që ky i fundit i adresoi pas heqjes së “Shqiponjës” nga sheshi me...

Aktualitet 15:50 - 10 Tetor, 2018

Video- Policia e Shtetit zbarkon në Durrës/ Arrestohen dy persona në kërkim

Policia e Durrësit në bashkëpunim me repartin “Shqiponja” dhe FNSH, ushtruan kontrolle të befasishme, duke vënë në pranga dy shtetas të shpallur në kërkim kombëtar e...

Life Style 16:20 - 25 Qershor, 2018

Tani e bëjnë të gjithë, por ja kush ishte e para që bëri shqiponjën me duar

Simboli i shqiponjës dy krenare me duar është kthyer në një nga gjestet që bëhet tashmë nga të gjithë shqiptarët. Të shumtë janë futbollistët dhe këngëtaret...

Sociale 17:10 - 3 Mars, 2018

“Shqiponja në rrezik”/ Ambasada amerikane ngre alarmin

Në një postim në faqen e saj zyrtare, ambasada amerikane në Tiranë shkruan se shqiponja është në rrezik në Shqipëri. Sipas ambasadës, shqiponja është simbol si...

Sociale 18:19 - 17 Shkurt, 2018

Vrasësit e Shqiponjës/ Ambientalisti zbulon masakrën në Pukë

Ambientalisti Sazan Guri ka denoncuar një masakër që sipas tij po i bëhet një shpendi në Pukë. Në një postim në faqen e tij në rrjetet...

Aktualitet 08:51 - 6 Shkurt, 2018

Shqiponja shqiptare e marinsave amerikanë

Në këtë foto janë dy marinsa amerikanë, njeri prej të cilëve është shqiptar etnik. Dy marinsat po bëjnë me duar shenjën karakteristike të shqiponjës, njëlloj siç...

Aktualitet 17:15 - 21 Prill, 2017

Policia blindon “Myslym Shyrin”/Çfarë po ndodh tani në Tiranë?

Në këto momente po zhvillohet operacioni antidrogë në zonën e quajtur “Myslym Shyri”, në Tiranë. Forca të shumta policie, Antidroga dhe Shqiponja kanë bllokuar një makinë...

Aktualitet 22:25 - 29 Janar, 2017

Dënimi i ushtarëve revolton Berishën/Akt armiqësor e primitiv i Greqisë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar i revoltuar ndaj vendimit të Greqisë për dënimin me burg të ushtarëve që bënë shqiponjën. Në një status në Facebook, Berisha...

Aktualitet 18:58 - 29 Janar, 2017

“Shqiponja”/Blushi revoltohet ndaj Greqisë: Racistë!

Kreu i LIBRA, Ben Blushi, ka reaguar ashpër pas vendimit të Greqisë, për të dënuar me 60 ditë burg rekrutët shqiptarë, që bënë simbolin e shqiponjës....