Connect with Us

All posts tagged "Shqiperine"

Politikë 19:05 - 24 Mars, 2020

BE jep 50 mln euro për Shqipërinë/ Reagon Meta: Ndihmë e çmuar në betejën për mbrojtjen e shëndetit të qytetarëve tanë

Bashkimi Evropian akordoi sot 50 milionë euro në luftën kundër koronavirusit për Shqipërinë. Pas këtij lami ka ardhur edhe reagimi i presidentit Ilir Meta. Në një...

Bota 19:46 - 5 Mars, 2020

Ndërroi jetë ish kreu i OKB-së që vizitoi Shqipërinë në vitin 1990

Javier Perez de Cuellar, diplomati peruan që ndërmjetësoi shumë marrëveshje paqeje në botë gjatë mandatit të tij si sekretar i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara në...

Politikë 21:14 - 17 Shkurt, 2020

1,15 miliardё euro/ Media gjermane: Dita e solidaritetit me Shqipёrinё

Asnjёherё mё parё nuk janё mbledhur kaq fonde nё formё grantesh e kredish nё ndihmё tё Shqipёrisё si kёsaj here nё Konferencёn e Donatorёve nё Bruksel....

Opinione 20:09 - 24 Janar, 2020

Nuk ikim, këtu do të rrimë!

Nga Arian Galdini – Mirë që ikni, por pse e vrisni Shqipërinë? Mirë që doni t’ia hypni, por pse e gjunjëzoni Shqipërinë për ti kërcyer mbi...

Kosova & Rajoni 18:41 - 21 Janar, 2020

Debate të ashpra në Greqi për rrugën me Shqipërinë

Rishikimi i projektit të vijimit të autostradës Joniane drejt pikës kufitare të Kakavijës nga Ministria greke e Infrastrukturës po ngjall debate të ashpra në rajonin verior...

Kosova & Rajoni 19:23 - 18 Nentor, 2019

Kongresmeni amerikan: Do të bëj gjithçka për të ndihmuar Kosovën dhe Shqipërinë

Kongresmeni amerikan Eliot Engel paralajmëron kundër idesë së ndryshimit të kufijve mes Kosovës dhe Serbisë. Kryetari i Komisionit të Dhomës së Përfaqësuesve për Marrëdhëniet me Jashtë...

Denoncim 21:48 - 27 Shtator, 2019

VIDEO-“Stop”/ Korça në krye të argëtimit, por të rinjtë po lenë Shqipërinë…!

Për herë të parë në vitin 2018, Korça është kurorëzuar mbretëresha e argëtimit dhe kulturës, me 3.5% të totalit të shpenzimeve, duke zbritur nga froni Tiranën,...

Uncategorized 23:18 - 18 Shtator, 2019

Palmer për Shqipërinë: SHBA nuk zgjedhin fitues dhe humbës në lojën politike

Matthew Palmer, i dërguar i posaçëm i SHBA për Ballkanin Perëndimor, në një intervistë  për radion “Zeri i Amerikës”, ndër të tjera foli mbi përparësitë në...

Aktualitet 20:57 - 14 Korrik, 2019

“E dua Shqipërinë”/ Aktorja e famshme turke kalon pushimet në bregdetin e jugut

Aktorja e famshme turke Farah Zeynep Abdullah e cila njihet si Sura në serialin e njohur Kurti dhe Sura ka vendosur të kalojë pushimet në Shqipëri....

Aktualitet 22:00 - 30 Qershor, 2019

Zyrtare/ Ja sa persona votuan sot në të gjithë Shqipërinë

KQZ informon opinionin publik se janë mbyllur të gjitha qendrat e votimit në të gjithë vendin dhe ka qenë një process i qetë. Menjëherë pas mbylljes...

analisti dhe gazetari andi bushati
Aktualitet 16:44 - 1 Qershor, 2019

Nga Andi Bushati/ Udhëtim në Shqipërinë e Edi Ramës (Pas 30 qershorit)

Sa më shumë afrohet 30 qershori, aq më të fortë bëhen zërat që mbrojnë alibinë e Edi Ramës, se nuk është në dorën e tij të...

Aktualitet 20:54 - 2 Maj, 2019

Astrit Patozi: Bindja Demokratike ka mbështetje në të gjithë Shqipërinë

Kordinatori i Bindja Demokratike, Astrit Patozi nga studio e emisionit “I Ftuari ,” në TV “A2 CNN,” deklaroi se BD ka mbështetje në të gjithë Shqipërinë....

Aktualitet 16:10 - 6 Prill, 2019

Geni i babëzisë, që po çon Shqipërinë për skrap

Nga Gentian Gaba -Në një Shqipëri ku Parlamenti mblidhet i rrethuar me forca policie dhe tela me gjemba; ku kryeministri udhëton drejt tubimeve anti-opozitare me helikopterë,...

qeveria shqiptare me ministrat e rinj dhe te shkarkuar
Aktualitet 18:53 - 28 Shkurt, 2019

Socialistët u votuan por janë në opozitë/ Kush po qeveris Shqipërinë?!

Një forcë politike ka për objektiv primar dhe maksimalist të ekzistencës së saj fitoren e zgjedhjeve dhe qeverisjen e vendit. Sipas sistemit elektoral që ekziston në...

Aktualitet 16:36 - 16 Shkurt, 2019

Zgjedhja është e qartë/ Rama: Rrumpallë e rrënim për Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish për protestën e zhvilluar nga opozita ditën e sotme para Kryeministrisë. Në një postim në rrjetet sociale, Rama ka publikuar...

infermiere ne testim
Aktualitet 14:21 - 1 Shkurt, 2019

“Infermierë për Shqipërinë”/ Shpallen datat e testimit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka publikuar ditën e sotme listat mbi rezultatet e verifikimit të kandidatëve që janë kualifikuar në fazën tjetër, për të...

Aktualitet 17:17 - 24 Janar, 2019

Larje hesapesh/ Kryemadhi: E kemi me Ramën dhe jo me PS

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi në takimin e saj me strukturat ditën e sotme u ndal në qytetin e Kavajës. Siipas saj, kryeministri Edi Rama nuk...

Aktualitet 14:22 - 17 Dhjetor, 2018

Integrimi në BE/ Kreu i opozitës greke kërcënon Shqipërinë

Kryetari i opozitës greke, Qiriakos Micotaqis, që sipas sondazheve të zhvilluara nga mediat vendase pritet të jetë kryeministri i ardhshëm i Greqisë, deklaroi se perspektiva europiane...

Aktualitet 16:31 - 16 Dhjetor, 2018

Bregu i Lumit/ Banorët: E duam Shqipërinë pa Edi Ramën

Ka filluar edhe për ditën e sotme protesta te zona e Bregut të Lumit, kundra projektit të  Unazës së Madhe. Duke thërritur njëzëri protestuesit thonë se...

Aktualitet 20:19 - 19 Prill, 2018

Ministri serb: Kosova do të bashkohet me Shqipërinë njëherë e përgjithmonë

Ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiç ka thenw sot se Serbia dëshiron të arrijë një kompromis me Kosovën por se kjo çështje nuk mund të përdoret...

Aktualitet 22:55 - 29 Janar, 2018

Presidenti grek flet për mbështetje të Shqipërisë në BE, por…

Presidenti grek Prokopis Pavlopoulos ka kërkuar mbështetjen e homologut të tij izraelit, Reuven Revlin, në vizitën dyditore të këtij të fundit në Greqi, për sa u...

Showbizz 18:16 - 9 Shkurt, 2016

Sadna dhe Aleku vizitojnë Shqipërinë

Është zyrtare! Sara Khan dhe Angad Hasija, ose siç njihen në rolet e tyre në super serialin “Bidaai”, Sadna dhe Alek, do të vizitojnë Shqipërinë. Lajmi...