Connect with Us

All posts tagged "shqetesim"

Epidemiologu publikon fotografinë shqetësuese/ Kështu marrim viruset si “ushqim” në gojë
Sociale 10:53 - 18 Tetor, 2020

Epidemiologu publikon foton shqetësuese/ Kështu marrim viruset si “ushqim” në gojë

Epidemiologu Taulant Muka ka publikuar një imazh shqetësues që një pjesë e madhe e popullit e sheh nëpër ambiente të ndryshme, kryesisht në bare e restorante....

Komploti për rrëmbimin e guvernatores së Miçiganit ngre shqetësime për dhunë gjatë zgjedhjeve
Bota 23:07 - 17 Tetor, 2020

Komploti për rrëmbimin e guvernatores së Miçiganit ngre shqetësime për dhunë gjatë zgjedhjeve

Në shtetin amerikan Miçigan, autoritetet kanë kapur 13 persona që akuzohen se po planifikonin rrëmbimin dhe ndoshta vrasjen e guvernatores së këtij shteti. Koha e zbatimit...

Basha takim me drejtuesit e Urdhërit të Farmacistëve/ Zbardhen diskutimet
Politikë 16:11 - 11 Tetor, 2020

Basha takim me drejtuesit e Urdhërit të Farmacistëve/ Zbardhen diskutimet

Kryetari i PD, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me drejtuesit e Urdhërit të Farmacistëve të Shqipërisë. Basha bën me dije se gjatë takimit biseduan për...

Aktualitet 15:58 - 6 Tetor, 2020

KE prezanton proges-raportin/ Varhelyi: Në Shqipëri korrupsioni mbetet i përhapur dhe është një shqetësim serioz!

Komisioneri për Fqinjësinë dhe Zgjerimin Olivér Várhelyi, deklaroi sot se Shqipëria ka përparuar në objektivat për hapjen e bisedimeve të anëtarësimit me Bashkimin Europian dhe është...

Koshat e mbeturinave plot e përplot/ Era e rëndë e peshkut “pushton” qendrën e Tiranës
Sociale 21:48 - 18 Shtator, 2020

Koshat e mbeturinave plot e përplot/ Era e rëndë e peshkut “pushton” qendrën e Tiranës

Qytetarët e Tiranës përballen çdo ditë me papastëri të mëdha nëpër lagjet e kryeqytetit. Nëpër rrugë ka mungesë të theksuar të koshave të mbeturinave, ndërsa aty...

Trendi i pazakontë në Tik Tok që po shqetëson stomatologët/ Çfarë po bëhet virale në rrjetet sociale
Life Style 12:02 - 18 Shtator, 2020

Trendi i pazakontë në Tik Tok që po shqetëson stomatologët/ Çfarë po bëhet virale në rrjetet sociale

Aplikacioni Tik Tok është kthyer në një nga më të përdorurit nga të rinjtë. Të rinjtë kalojnë pjesën më të madhe të kohës duke realizuar video...

Aktualitet 09:58 - 10 Shtator, 2020

“Ne as sa milingonat s’po konsiderohemi”/ Tërmeti e la pa strehë, qytetari nga Durrësi në mëshirë të fatit

Kryetari i degës së Partisë Demokratike në Durrës, Ferdinand Xhaferraj ka zhvilluar takime me banorë të Durësit, banesat e të cilëve janë dëmtuar nga tërmeti i...

Greqia paralajmëroi zgjerim të territoreve detare/ Fuga: duhet të shqetësoheni
Sociale 20:19 - 29 Gusht, 2020

Greqia paralajmëroi zgjerim të territoreve detare/ Fuga: duhet të shqetësoheni

Shënim nga Artan Fuga* Menjëherë pas kryeministri grek bëri lajmërimin në Parlamentin e shtetit fqinj se Greqia do ta çojë hapësirën e vet ujore në 12...

Trajtim çnjerëzor ndaj një të burgosuri/ Pezullohet nga detyra drejtori i Burgut të Beratit
Kronika 10:54 - 29 Gusht, 2020

“Perimetri” mbush plot burgjet/ Avokati ngre shqetësimin: Djemtë e rinj rrezikojnë për 100 euro

Prej kohësh në vendinn tonë vijon operacioni “Perimetri” i cili ka arrestuar një numër të madh personash të cilët ndihmojnë emigrantët e paligjshëm që të kalojnë...

Showbizz 22:05 - 27 Gusht, 2020

“10 euro nuk është lirë”/ Këngëtarja ankohet për tarifën në ‘Rrugën e Kombit’

Këngëtarja e njohur Leonora Jakupi ka ndarë me ndjekësit e saj në Instagram një shqetësim për “Rrugën e Kombit”, pasi për të hyrë nga Kosova në...

Merkel: Shumë e shqetësuar për konfliktin mes Turqisë dhe Greqisë
Bota 16:15 - 27 Gusht, 2020

Merkel: Shumë e shqetësuar për konfliktin mes Turqisë dhe Greqisë

Merkel u shpreh “shumë e shqetësuar” për tensionet e shtuara në Detin Mesdhe. Ajo u takua në Berlin me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg....

Shifrat në Kosovë/ Arrin në 648 numri i viktimave, konfirmohen dhe 49 raste të reja
Shëndeti 13:33 - 26 Gusht, 2020

Rastet e riinfektimit me koronavirus, rrisin shqetësimet për imunitetin

Dy pacientë evropianë janë konfirmuar si të riinfektuar me koronavirusin e ri, duke rritur shqetësimet për imunitetin e njerëzve ndaj virusit, derisa bota po lufton për...

Drama në Kakavijë/ Pse presidenti nuk “lëviz as gishtin” për zgjidhjen e problemit?
Sociale 13:47 - 14 Gusht, 2020

Drama në Kakavijë/ Pse presidenti nuk “lëviz as gishtin” për zgjidhjen e problemit?

Sot në mesditë, Presidenti Ilir Meta pasi u vu në dijeni për dramën që po kalojnë shqiptarët në kufirin grek në Kakavijë, deklaroi se ndihej thellësisht...

Video-Meta harron koronavirusin/ Ja merr valles në Zall Dardhë
Aktualitet 12:08 - 14 Gusht, 2020

Radhët në Kakavijë/Meta: Të ndërhyhet menjëherë, po rrezikohet përhapja e Covid-19

Një situatë e pazakontë siç nuk ka ndodhur kurrë më parë paraqitet në Kakavijë, janë krijuar radhë kilometrike për të kaluar kufirin. Mësohet se radha e...

Sociale 09:32 - 14 Gusht, 2020

OBSH-ja hedh poshtë shqetësimet për përhapje të koronavirusit përmes ushqimit

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) u ka bërë thirrje njerëzve që të mos shqetësohen nga përhapja e koronavirusit përmes ushqimit, pasi autoritetet kineze kanë thënë se...

Maska njëpërdorimëshe apo sharlatanë shumëpërdorimësh?!
Shëndeti 08:52 - 11 Gusht, 2020

Mjeku ngre shqetësimin: Në spitalet COVID më shumë të dyshuar se sa pacientë të diagnostikuar

Mjeku i njohur Erion Dasho ka shprehur shqetësimin e tij në lidhje me pacientët e shtruar në spitalet COVID, pasi sipas tij në këto spitale ka...

Arrestimi i manjatit të mediave në Hong Kong/ Pompeo shpreh shqetësim
Bota 20:35 - 10 Gusht, 2020

Arrestimi i manjatit të mediave në Hong Kong/ Pompeo shpreh shqetësim

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo tha të hënën se ishte “thellësisht i shqetësuar” nga njoftimet për arrestimin e manjatit të mediave në Hong Kong Jimmy...

Nga Klodian Tomorri/ Biznesi pervers i testimeve me pagesë
Politikë 13:23 - 30 Korrik, 2020

“Koncesionet korruptive do vrasin njerëz”/ Çfarë po ndodh me laboratorin publik në QSUT

Gazetari Klodian Tomorri ka ngritur shqetësimin teksa thotë se në kulmin e pandemisë, Ministria e Shëndetësisë ka mbyllur laboratorin publik në QSUT dhe ka pushuar nga...

Shëndeti 20:51 - 10 Korrik, 2020

OBSH: Transmetimi i koronavirusit përmes ajrit ka qenë gjithmonë një shqetësim

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) thotw se transmetimi i koronavirusit përmes ajrit ka qenë gjithmonë një shqetësim, megjithëse përhapja përmes spërklave të personit të infektuar duket...

Shëndeti 22:26 - 15 Qershor, 2020

“Do jemi të rrezikuar nëse nuk zbatojmë protokollet”/ Manastirliu tregon skenarin më të keq

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka treguar skenarin më të keq në këto momente, kur shifrat e të infektuarve kanë ardhur duke u rritur. “Skenari më...

“Jam i vetmi mjek që i jam lutur Kryeministrit”/ Pipero kritika qeverisë: Ky vendim ishte i nxituar
Shëndeti 10:24 - 11 Qershor, 2020

Rritja e numrit të të infektuarve/ Pipero tregon shkaqet : Çfarë më shqetëson më shumë

Mjeku infeksionit Pëllumb Pipero ka treguar arsyet që çuan në arritjen e një numri rekord rastesh me koronavirus në vend. Sipas Piperos për këtë situatë ndikoi:...

Bota 20:19 - 4 Qershor, 2020

Protestat në SHBA/ Shqetësim për rritje të rasteve të Covid-19

Ndërsa turmat e mëdha mblidhen mes protestave në Shtetet e Bashkuara, shqetësimi po rritet se koronavirusi do të përhapet, duke krijuar më shumë vatra të infeksionit...

Showbizz 10:22 - 3 Qershor, 2020

“Shqetësohuni për përdhunimin”/ Bes Kallaku iu bën thirrje vip-ave shqiptarë

Përdhunimi i të miturës nga 65 vjeçari dhe 3 të tjerë ka shkatuar shumë reagime nga shumë personazhe publikë. Një ndër ata që ka reaguar fort...