Connect with Us

All posts tagged "shpresa"

Çfarë mund të presim realisht nga një vaksinë kundër Covid-19?
Shëndeti 19:02 - 24 Nentor, 2020

Vaksina e Covid-19/ Rriten shpresat për shpërndarje të shpejtë globale

Një vaksinë për Covid-19 e prodhuar nga Universiteti britanik i Oksfordit dhe firma farmaceutike AstraZeneca ka treguar rezultate të mira në provat e hershme klinike. Siç...

Çfarë mund të presim realisht nga një vaksinë kundër Covid-19?
Shëndeti 15:53 - 19 Nentor, 2020

Pandemia e Covid-19/ Shpresa të reja për vaksinat

Të dhënat e botuara të enjten tregojnë se vaksina e mundshme për koronavirusin e kompanisë AstraZeneca dhe Universitetit të Oksfordit shfaq një rritje të ndjeshme të...

Rama i shuan shpresat naftëtarëve/ Nuk janë çështja jonë paga e prapambetur, detyrim i kompanisë
Politikë 21:03 - 9 Nentor, 2020

Rama i shuan shpresat naftëtarëve/ Nuk janë çështja jonë paga e prapambetur, detyrim i kompanisë

“Nuk është çështja jonë paga e prapambetur”. Kështu deklaroi kryeministri Edi Rama pas takimit me naftëtarët e Ballshit, të cilët prej disa javësh kanë qenë në...

Politikë 17:56 - 20 Tetor, 2020

“FRPD fuqizohet çdo ditë e më shumë”/ Këlliçi: Shpresa e të rinjve frymëzim për një Shqipëri më të mirë

Kryetar i Forumit Rinor të Partisë Demokratike të Shqipërisë, Belind Këlliçi, ka publikuar disa foto me të rinjtë e gjimnazit Qemal Stafa. Këlliçi deklaron se FRPD...

Shkencëtarët zbulojnë mënyrën për të ndaluar kancerin në gjurmët e tij
Shëndeti 12:59 - 29 Shtator, 2020

Shkencëtarët zbulojnë mënyrën për të ndaluar kancerin në gjurmët e tij

‘Thembra e Akilit’ e kancerit është zbuluar nga shkencëtarët, duke rritur shpresat për një kurë. Është një ‘derë’ që lejon kimikatet të hyjnë dhe të largohen...

Rikthimi i fëmijëve shqiptarë nga Siria/ Leshaj: Çështje e ndërlikuar, nuk dua të jap shpresa të kota
Politikë 21:59 - 22 Shtator, 2020

Rikthimi i fëmijëve shqiptarë nga Siria/ Leshaj: Çështje e ndërlikuar, nuk dua të jap shpresa të kota

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka folur nga Libani, për rikthimin e fëmijëve shqiptarë që ndodhen në kampin Al-Hol të Sirisë. Lleshaj tha se rikthimi i...

 “Unë po i dëgjoj që tani”/ Meta paralajmëron protesta: E di se çmendon populli
Opinione 11:52 - 22 Shtator, 2020

Si mund ta rikthejmë shpresën në Shqipëri z.President?

Nga Mentor Kikia  Presdienti Meta u shfaq sërish me një thirrje “për të kthyer shpresën tek rinia, e cila po vazhdon të ikë, apo është në...

Sociale 15:56 - 26 Mars, 2020

Flamur Topi jep shpresa/ “Ngrohja e kohës mund ta eleminojë fare koronavirusin”

Doktori Flamur Topi ka dhënë më shumë shpresa se koronavirusi do të mposhtet sapo koha të ngrohë.Topi deklaron se me ngrohjen e kohës ka vërtet shumë...

Kosova & Rajoni 20:58 - 26 Dhjetor, 2019

Isa Mustafa jep shpresa/ Ka ende hapësirë për marrëveshje me VV-në

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa jep shpresa për arritjen e një marrëveshje me Lëvizjen Vetëvendosje. Mustafa deklaron se ende ka hapësirë për marrëveshje, por nuk pranon...

Politikë 18:35 - 23 Dhjetor, 2019

S’ka shpërblime për fundvit/ Rama i pret shpresat pensionistëve

Kryeministri Edi Rama nuk i dha shpresë pensionistëve përsa i përket shpërblimeve të fundvitit, për të cilat është thënë edhe më parë që nuk do të...

Aktualitet 20:13 - 25 Shkurt, 2019

Nga Fatos Lubonja/ Shpresa e humbur tek Amerika

Para rreth dy javësh, Edi Rama lëshoi në Parlament një frazë që ngriti shumë thashetheme. Tha se Sali Berisha ishte i mërzitur, pasi kishte marrë një...

Rama gjate takimit ne Puke
Aktualitet 16:13 - 19 Shkurt, 2019

Djegia e mandateve/ Rama shuan shpresat e opozitës

Ditën e djeshme të gjitha partitë opozitare morën vendimin për djegien e mandateve. Ky vendim u komentua sot nga kryeministri Edi Rama, gjatë takimit të tij...

Aktualitet 11:30 - 1 Dhjetor, 2018

Shokon Kryemadhi/ Flet për sëmundje të rënda, si kolera dhe murtaja

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi po zhvillon një takim me të rinj të kësaj lëvizje politike, ka deklaruar se sot ka dy “sëmundje” të rënda i...

Aktualitet 23:49 - 25 Maj, 2016

Idomeni/ Mes shpresës dhe dëshpërimit

Vështirë se një vend tjetër në Evropë është kaq i njohur për gjendjen e refugjatëve si Idomeni në kufirin greko-maqedonas. Kjo është një dramë me shumë...