Connect with Us

All posts tagged "shprehjet e fytyres"

Blog 15:02 - 22 Shkurt, 2020

Studimi/ Mos i besoni asnjëherë fytyrës së një personi

* Shprehjet e fytyrës, mund të mos jenë tregues të besueshëm të emocionit, thonë studiuesit, duke shtuar se njerëzit nuk duhet t’i besojnë kurrë pamjes së...

Teknologji 21:15 - 8 Mars, 2015

Aplikacioni që zbulon shprehjet e fytyrës

Punëdhënësit, politikanët dhe dyqanet pritet të aplikojnë një teknologji që do të mund të zbulojë shprehjet e fytyrës për të lexuar mendjet e njerëzve, një risi...