Connect with Us

All posts tagged "Shpikja"

Blog 08:39 - 9 Janar, 2020

Si historia tragjike në familje, e nxiti Samuel Morsin të shpikte telegrafin

Ishte shkurti i vitit 1825, dhe 34-vjeçari Samuel Mors, një piktor i realizuar ndodhej në Uashington, duke punuar mbi një portret të porositur nga një biznesmen...

Kuriozitete 16:31 - 3 Shtator, 2014

Shpikja qe do te ndryshoje boten

E cuditshme si shpikje por e vertete. “Drinkable book” eshte nje vegel qe do te shpetoje miliona njerezish. Faktikisht “Libri qe pihet” ka disa Faqe qe...