Connect with Us

All posts tagged "Shpifja"

Politikë 12:56 - 24 Janar, 2020

“Ktheu shpifjen në pushkë që kur ka lënë pushkën”/ Rama nuk i ndahet Haradinajt

Ramush Haradinaj kryeministër në detyrë i Kosovës, i ftuar në emisionin Open të gazetares, Eni Vasilit në Top Channel i thelloi akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama...

Politikë 13:45 - 27 Dhjetor, 2019

U dënua për shpifje/ Përgjigjet “dhëmb për dhëmb” Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Tiranës, e cila e dënoi për shpifje ndaj kryeministrit Edi Rama, 5 milionë lekë (të vjetra)...

Politikë 12:11 - 20 Dhjetor, 2019

Që Taulant Balla të mos këndojë më për Enverin

Me një akt të papreçedentë më parë, duke e kthyer publikisht dhe duke manipuluar opinionin me stilin alla Rilindase, mazhoranca e një parlamenti qesharak miratoi ndryshimet...

Politikë 12:38 - 17 Dhjetor, 2019

Paketa Anti-shpifje/ Ja kush i përçan gazetarët

Qeveria ka propozuar një paketë ligjore, duke pretenduar se është një ligj kundër shpifjes në Shqipëri. Në fakt, shpifja në vendin tonë është e kriminalizuar dhe...

Politikë 14:55 - 16 Dhjetor, 2019

Ngjela zbulon ngjashmëritë e Ramës me Enver Hoxhën/ Pse ligji “anti-shpifje” është një hiç

Avokati i njohur Spartak Ngjela ka reaguar në lidhje me debatet e fundit për paketën “anti-shpifje” të propozuar nga qeveria. Në një postim në rrjetet sociale,...

Aktualitet 20:12 - 4 Shkurt, 2019

Shpifja një krim më i rëndë se vrasja

Shpifja është një gënjeshtër e paramenduar në një mendje të ligë, plot xhelozi, smirë, urrejtje, armiqësi, lakmi me motive të dobëta, me një plan të caktuar:...

Aktualitet 20:20 - 23 Tetor, 2018

Rama thumbon opozitën/ U është bërë shpifja kronike

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me akuzat e opozitës, se nismat e qeverisë për ndalimin e bixhozit dhe dënimin e shpifjes janë për të...

Aktualitet 12:02 - 22 Tetor, 2018

Shpifja dhe bastet mbledhin grupin socialist/ Rama jep porositë për deputetët

Kryeministri Edi Rama mblodhi ditën e sotme Grupin parlamentar të Partisë Socialiste, për të diskutuar në lidhje me dy nismat e fundit, për shpifjen dhe bastet....

Aktualitet 18:10 - 18 Tetor, 2018

Nga Astrit PATOZI/ Shpifja mundet vetëm duke e izoluar

(Ose nje sugjerim modest për gazetarët e shqetësuar nga debati që ka sajuar Edi Rama) Nuk e kam zakon të jap këshilla, por një sugjerim do...

Aktualitet 19:25 - 17 Tetor, 2018

Rama për shpifjen/ Akuzuesi të sjellë prova, ndryshe do të paguajë

Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në rrjetet sociale, ka reaguar pas deklaratës së analistit, Fatos Lubonja, i cili u shpreh në një studio...

Aktualitet 17:24 - 17 Tetor, 2018

Ulëritja e Ramës për shpifjen/ Analisti: Reagim infantil

Analisti Fatos Lubonja nga studio e lajmeve të News 24, ka komentuar propozimin e kryeministrit Edi Rama , për paketën antishpifje. Sipas Lubonjës, thelbi i këtij...

Aktualitet 10:01 - 17 Tetor, 2018

Ish-ministri i Ramës publikon dokumentin/ Kryeministri del zbuluar

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka reaguar në lidhje me propozimin e Ramës për të dënuar shpifjen. Manjani shkruan se kryeministri Rama...

Aktualitet 18:28 - 16 Tetor, 2018

Rama thumbon opozitën/ Çfarë po u mësojnë shqiptarëve

Kryeministri Edi Rama me anë të një postimi në rrjetet sociale ka thumbuar opozitën dhe mediat. Sipas tij, shpifja, sharjet, hiletë dhe gënjeshtrat  po u tregtohen...

Aktualitet 10:02 - 16 Tetor, 2018

“Kanuni i Medias dhe shpifja”/ Mesazhi i fortë i gazetarit

Gazetari Lutfi Dervishi, nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale, ka reaguar në lidhje me çështjen e shumëdebatuar, atë të dënimit të shpifjes. Në postimin e tij,...

Aktualitet 12:35 - 15 Tetor, 2018

Dështimet e qeverisë/ Zbulohen truket e Ramës për të fshehur skandalet  

Kryeministri Rama vijon të manipulojë opinionin publik, me qëllim fshehjen e skandaleve dhe dështimet e qeverisë. Rama, për të shmangur koston që vjen nga opinioni publik...

Aktualitet 14:05 - 13 Tetor, 2018

“Gjysmagjelat tanë të majmur nga xhepat e nga trutë”/ Kujt i drejtohet Rama

Kryeminstri Rama iu është përgjigjur akuzave të opozitës në lidhje me ligjin anti-shpifje. Në një postim në rrjetet sociale, Rama shkruan se shpifja dënohet me burg...