Connect with Us

All posts tagged "shpetim"

Ekonomi 16:54 - 23 Shtator, 2020

Kosova “shpëton” turizmin e Shqipërisë/ Në gusht përbënin 62% të hyrjeve

Shifrat zyrtare të lëvizjes së shtetasve tregojnë se 62% e të totalit të hyrjeve në vendin tonë në muajin gusht ishin nga Kosova, duke konfirmuar atë...

Bllokim masiv në brigjet e Tasmanisë/ Ngordhin 90 balena në Australi
Politikë 10:45 - 22 Shtator, 2020

Bllokim masiv në brigjet e Tasmanisë/ Ngordhin 90 balena në Australi

Ekipet e shpëtimit kanë janë përpjekur që të shpëtojnë qindra balena, të cilat kishin ngecur në rërën e brigjeve të ishullit australian, Tasmania, ndërkohë që dhjetëra...

Nga Astrit Patozi/ Si të shpëtojmë prej qeverive, që mburren me sendet tona
Politikë 19:03 - 26 Gusht, 2020

Nga Astrit Patozi/ Si të shpëtojmë prej qeverive, që mburren me sendet tona

Kjo mburrja e qeverisë me sendet, që ka ndërtuar apo financuar gjatë mandatit të saj, është një nga gjërat më të neveritshme të këtyre viteve të...

Caktohet administratori që do menaxhojë 26 pasuritë e sekuestruara të Ylli Ndroqit
Lajme 10:27 - 7 Gusht, 2020

Si dhe kush e shpëtoi Ylli Ndroqin nga burgu në vitin 2015?

Dje avokatët e Ylli Ndroqit publikuan një dokument që pretendonin se gjykata e Torinos kishte dhënë një vendim për shtetasin në fjalë pas kërkesës të bërë...

Shkuan me pushime për të shpëtuar martesën/ Çfarë do të ndodhë tani mes Kaney dhe Kim?
Showbizz 12:58 - 5 Gusht, 2020

Përpjekjet e fundit për të shpëtuar martesën/ Kim Kardashian dhe Kaney West marrin vendimin

Kim Kardashian dhe Kaney West po bëjnë përpjekjet e fundit për të shpëtuar martesën e tyre. Mediat e huaja raportojnë se çifti ka udhëtuar për në...

“Shpresoj të shpëtojë njëri”/ Mjekja që infektoi familjen : Ishte dramatike të shihja dikë të shuhej para syve të mi
Sociale 18:40 - 18 Korrik, 2020

“Shpresoj të shpëtojë njëri”/ Mjekja që infektoi familjen : Ishte dramatike të shihja dikë të shuhej para syve të mi

Mjekja hematologe, Alma Cili, ka rrëfyer, se pas infektimit me koronavirus në zyrën e saj, në QSUT, ajo nuk mund të mbante më maskë, duke infektuar,...

Angela, Kristin & Ursula/ Tre gratë e mençura që po e shpëtojnë Evropën
Blog 22:36 - 12 Korrik, 2020

Angela, Kristin & Ursula/ Tre gratë e mençura që po e shpëtojnë Evropën

Paris – Kush qëndronte pas hartimit të një plani të madh të rimëkëmbjes ekonomike, të bazuar tek solidariteti, kundër rrënimit ekonomik dhe social të shkaktuar nga...

Life Style 15:26 - 7 Korrik, 2020

Ju vrasin këpucët? Ja si të shpëtoni njëherë e mirë me ketë metodë të thjeshtë

Këpucët e reja shpesh janë një problem i madh sepse shkaktojnë dëme të shumta në këmbë. Por, çdo gje e kë një zgjidhje! Më poshtë po...

Shëndeti 15:27 - 16 Qershor, 2020

Gjendet ilaçi që i shpëton jetën pacientëve të infektuar me Covid

Dexamethason është ilaçi i parë që mund të ndihmojë në shpëtimin e jetës së pacientëve që janë në gjendje të rëndë nga koronavirusi. Sipas BBC, ekspertët...

Sociale 15:58 - 15 Maj, 2020

Komisioni Europian do të shpëtojë pushimet e verës

Komisioni Europian kërkon të mundësojë turizmin të paktën pjesërisht këtë verë. Ai jep rekomandime për shëndetin, hapjen e kufijve, transportin me shpresën, se shtetet anëtare do...

Politikë 12:37 - 8 Nentor, 2019

“Lëreni djalin të shkojë në shtëpi dhe kthehuni merrni të tjerët, nëse ua mban”

Gazetari Mentor Kikia e quan shfaqje përtej çdo logjike atë që po ndodh pas lirimit të Alvinit nga kampi në Siri. Sipas Kikisë, i gjithë ky...

Sociale 12:13 - 8 Nentor, 2019

Pas Alvinit/ Gazetari bën thirrje për të shpëtuar Evën dhe vëllain e saj nga “ferri”në Siri

Pas lirimit të Alvin Berishës nga kampi në Siri, gazetari i Le lene, Taulant Kopliku ka publikuar në fotot e dy fëmjëve të tjerë shqiptarë që...

Sociale 10:29 - 8 Nentor, 2019

“Alvini i habitur kur hymë në Damask”/ Presidenti i Kryqit të Kuq italian rrëfen detaje nga operacioni i shpëtimit

Presidenti i Kryqit të Kuq italian, Francesco Roça ka treguar detaje nga operacioni për shpetimin e Alvin Berishës nga kampi në Siri. Roça theksoi se në...

“Në Shqipëri ka krim, ka lidhje edhe me administratën”/ Lleshaj kritika medias: Të rinjtë po shkojnë në burgje
Politikë 10:20 - 8 Nentor, 2019

Shpëtimi i Alvinit nga kampi në Siri/ Lleshaj: Terrorizmi nuk ka vend në shoqërinë tonë

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka folur mbi operacionin e shpëtimit të Alvin Berishës nga kampi në Siri. Lleshaj bën me dije se operacioni u realizua...

Life Style 13:48 - 4 Prill, 2019

Shpëtoi për mrekulli/Video tronditëse kur luani kafshon trajnerin e cirkut në mes të shfaqjes

Ky është një moment tronditës kur një luan papritur sulmon trajnerin e cikut para audiencës, ku kishte fëmijë dhe të rritur, në Lugansk të Ukrainës. Turma...

Monika Kryemadhi, Edi Rama
Aktualitet 15:49 - 15 Mars, 2019

“O Zot na shpëto nga blerja e votës”/ Rama tallet keq me Kryemadhin

Kryeministri, Edi Rama, gjatë takimit të tij me qytetarët e Beratit, nën siglën “Bashkia që duam”, thumboi keq kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi. Rama përmendi thirrjen...

Kryesore Show Biz 13:19 - 11 Mars, 2019

Video/Këngëtari shqiptar shpëton vajzën që i ra të fikët gjatë koncertit të tij

Koncerti i Tayna-s dhe Medës në Zvicër mblodhi shqiptarët që jetojnë atje, por gjatë tij u shënuan disa incidente. Disa prej fansave nuk u ndjenë mirë...

geta te grisura marifete per te shpetuar
Aktualitet 15:30 - 28 Shkurt, 2019

Si të shpëtosh nga getat e grisura/ Pesë marifete për të hequr qafe sikletin

1.Futini në ngrirje: E dimë çfarë po mendoni në këto momente. Me siguri kjo ju duket këshilla më  absurde që keni lexuar ndonjëherë, por ja që funksionon...

qenush mirenjohje
Aktualitet 23:20 - 13 Shkurt, 2019

E shpëtoi nga rruga/Mirënjohja e qenushit do t’ju përlotë

Qenushat janë konsideruar si miqtë më të mirë të njeriut, falë dashurisë dhe besnikërisë që transmetojnë. Një grua është përballur me disa qenusha të braktisur dhe...

Aktualitet 20:45 - 27 Janar, 2019

Shpëtoi për mrekulli nga mbidoza e drogës: Ja pse kjo ditë është e veçantë për Demi Lovato-n

Këngëtarja e njohur botërisht Demi Lovato aktualisht po kalon përmes një faze mjaft të vështirë në jetën e saj. Vetëm pak muaj më parë, rrezikoi vdekjen...

floke elektrizuara
Aktualitet 20:15 - 19 Janar, 2019

Flokë të elektrizuara? Ja si të shpëtoni njëherë e mirë

Një ndër problemet e përhershme në dimër është elektrizimi i flokëve, që pavarësisht provave tona për t’i mbajtur nën kontroll, situata është po e njëjtë; fijet...

Life Style 11:40 - 18 Janar, 2019

Superdieta që shpëton jetë, ruan planetin dhe ushqen mbarë njerëzimin

Një dietë e re e zhvilluar premton shpëtimin e jetëve, ushqimin e 10 miliardë njerëzve, gjithçka pa shkaktuar dëme katastrofike për planetin. Shkencëtarët janë përpjekur të...

Kuriozitete 10:53 - 14 Janar, 2019

(Foto) Shpëtimi për fytyrën tuaj është ky: Rregulli 60 sekonda!

Nëse fatkeqësisht nuk ke lindur me lëkurën perfekte e të shndritshme, me siguri kalon një pjesë të mirë të kohës duke kërkuar për mënyrën më të...