Connect with Us

All posts tagged "shpetim idrizi"

Politikë 18:39 - 4 Qershor, 2020

Çfarë do ndodhë me Reformën Zgjedhore/ Përfundon takimi i Bashës me aleatët

Përfundon takimi i kryetarit të Republikës së Re Lulzim Basha me aleatët në selinë blu. Mësohet se kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi, kryetari i PDIU Shpëtim...

Kreu i PDIU-se, Shpetim Idrizi
Politikë 15:57 - 23 Maj, 2020

Vendimi i Ramës për Bajramin/ PDIU: Mos kini frikë, refuzojeni fytyrën e Faraonit

Partia për Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka reaguar për vendimin e kryeministrit Edi Rama për të bllokuar komunikimin dhe qarkullimin e qytetarëve në Ditën e Bajramit....

Kreu i PDIU-se, Shpetim Idrizi
Politikë 23:10 - 3 Maj, 2020

Propagandë me pandeminë për të dalë ‘shpëtimtar’ para shqiptarëve”/ Kreu i PDIU kritika të forta Ramës

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi, në një lidhje me ABC news, është shprehur kritik ndaj qeverisë lidhur me masat ndaj pandemisë. Sipas tij, qeveria ka treguar...

Politikë 15:08 - 26 Prill, 2020

“Shifrat po manipulohen”/ PDIU: Të lejohet testimi në laboratorë publikë dhe privatë

Partia Drejtësi, Integrim dhe Unitet ka bërë sot thirrje për sa më shumë teste dhe identifikim të të infektuarve në laboratorë shtetëror e privat, për të...

Politikë 22:59 - 8 Nentor, 2019

“Koalicion qeverisës me PDIU?”/ Reagon Vangjel Dule

Kryetari i Partisë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule, i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, ka folur në lidhje me një bashkëpunim të...

Kosova & Rajoni 15:31 - 12 Tetor, 2019

Shpëtim Idrizi takon Albin Kurtin: Zgjedhjet kanë turbulluar dhe ujërat e ndenjura të kënetës së politikës shqiptare

Kryetari i PDIU Shpëtim Idrizi, u takua me kandidatin për kryeministër për Kosovën, Albin Kurti dhe përfaqësues të lartë të Lëvizjes Vetvendosja në Kosovë. Idrizi u...

opinion nga mero baze
Aktualitet 21:22 - 4 Maj, 2019

Nga Mero Baze/ Dalldia patriotike e “kolabracionistit” Idrizi

Pashë një reagim të Partisë së Shpëtim Idrizit mbi tabelat dygjuhëshe në zonat e pakicës greke në Jug të Shqipërisë. Duke marrë shkas prej tyre, reagimi...

Aktualitet 18:18 - 3 Maj, 2019

“Ma jepni tepsinë, ma jepni timonin”/ Idrizi tallet me Ramën

Kryetari i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, nuk i ka kursyer akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama në mbledhjen e sotme të  Këshillit Kombëtar...

Aktualitet 22:13 - 18 Mars, 2019

Sherr mes Shpëtim Idrizit dhe deputetit socialist/ Akuzohen si hajdutë dhe të korruptuar

Pas replikave të koduara, në fillim të emisionit, Kreu i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, dhe deputeti socialist, Alket Hyseni, kanë hequr dorashkat dhe kanë shpërthyer në akuza...

idrizi shfrenon gjuhen ndaj qytetarit
Aktualitet 21:20 - 18 Mars, 2019

Sherr mes të ftuarve/ Deputeti socialist sulmon kreun e çamëve

Mbrëmjen e sotme në nisje të emisionit “Open” në TCH, teksa moderatorja prezantoi të ftuarin e parë në lidhje direkte  kreun e PDIU-së, Shpëtim Idrizi ai...

idrizi shfrenon gjuhen ndaj qytetarit
Aktualitet 17:49 - 1 Mars, 2019

Masakra e Filatit/ Idrizi: Greqia, vend me dy standarte

Në një deklaratë për shtyp gjatë aktivitetit të dedikuar masakrës së Filatit në gusht 1944, kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi nuk kurseu akuzat ndaj ndaj Greqisë,...

Vangjel Dule , Shpetim Idrizi
Aktualitet 14:18 - 1 Mars, 2019

Pse fshihet Shpëtim Idrizi kur del Vangjel Dule?

Ka një “dashuri” që vetëm Lulzim Basha mund ta realizonte. Një mblesë të tillë, nuk kishte parë historia e Shqipërisë. Nuk kishte parë që prej Luftës...

Kreu i PDIU-se, Shpetim Idrizi
Aktualitet 11:50 - 26 Shkurt, 2019

Hipokrizia e Shpëtim Idrizit me çamët

Dy ditë më parë, kreu i PDIU-së, Shpëtim Idirizi, i cili pretendon se përfaqëson interesat e çamëve, ka pasur një reagim ndaj presidentit grek. PDIU, e...

idrizi shfrenon gjuhen ndaj qytetarit
Aktualitet 22:43 - 18 Shkurt, 2019

Shkarkoi dy zyrtarë të PDIU në bashki/ Idrizi: Shpejt të sillesh si kryeministër

Ditën e sotme në media u njoftua shkarkimi i nënkryetares së Bashkisë së Tiranës dhe Drejtorit të Tregjeve në këtë bashki me vendim të kryebashkiakut Erion...

idrizi shfrenon gjuhen ndaj qytetarit
Aktualitet 19:39 - 11 Shkurt, 2019

Foto-Shpëtim Idrizi përdor gjuhë rrugaçësh ndaj qytetarit

Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi në një bisedë me një qytetar simpatizant të Partisë Socialiste nuk është përmbajtur në fjalorin e përdorur. Qytetari i shkruan Idrizit...

kercenohet pedagogia Iliriana Kuçana
Aktualitet 13:18 - 9 Shkurt, 2019

Akuza e Çamëve/ Rama na vodhi dy mandate

Kreu i PDIU, Shpëtim Idrizi ka zhvilluar një takim me strukturat e partisë në Tiranë. Idrizi ka akuzuar kryeministrin Edi Rama për vjedhje të votave në...

Aktualitet 09:29 - 1 Dhjetor, 2018

Çamët kërkojnë shkarkimin e Idrizit/ Tahiri: Gati të dalim me parti të re

Komuniteti çam është i vendosur për të larguar Shpëtim Idrizin nga drejtimi i PDIU. Dy muaj më parë anëtarët e këtij komuniteti bashkë me ish-deputetë të...

Aktualitet 14:02 - 28 Tetor, 2018

“Provokim nga ekstremisti i Agimit të Artë”/ PDIU reagon pas ngjarjes në Gjirokastër

PDIU ka denoncuar sjelljen e policisë ditën e sotme në Bularec të Gjirokastrës, pasi pretendon se përfaqësues të saj nuk janë lejuar që të protestojnë tek...

Aktualitet 17:35 - 25 Tetor, 2018

Shpëtim Idrizi pro mbylljes së lojrave të fatit

Ditën e sotme Kuvendi i Shqipërisë ka votuar pro vendimit për mbylljen e lojrave të fatit dhe basteve sportive. Kjo temë është komentuar nga kreu i...

Aktualitet 18:33 - 14 Shtator, 2018

Ekskluzive/ Aleati i Bashës tregon pse Opozita nuk ka nevojë për Shpëtim Idrizin

Shpëtim Idrizi deklaroi shkëputjen nga koalicioni me Partinë Socialiste, ndërsa menjëherë kryedemokrati Lulzim Basha u bëri ftesë për bashkim në koalicionin opozitar. Lidhur me këtë çështje...

Aktualitet 21:59 - 6 Shkurt, 2018

Degradon debati/ Idrizi-Publicistit Beci: Le të shkojë e të pyesë gruan në shtëpi për çështjen çame

Emisioni “Studio e hapur” po diskutohet për marrëdhëniet Shqipëri-Greqi dhe marrëveshjet e arritura mes ministrit të Jashtëm Ditmir Bushati dhe homologut të tij grek Nikos Kotzias....

Aktualitet 21:47 - 24 Janar, 2018

Shpëtim Idrizi: Rama është në ngërç në bisedimet me Greqinë

Kryetari i Partisë Drejtësi Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, i ftuar në studion e televizionit Report Tv, ka komentuar bisedimet që po zhvillohen mes Shqipërisë dhe...

Aktualitet 17:18 - 23 Janar, 2018

FOTO/ Çamët në protestë para Ministrisë së Jashtme

Kryetari i Partisë Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, së bashku me një grup protestuesish që mbështesin çështjen çame, po protestojnë para ambienteve të Ministrisë së...