Connect with Us

All posts tagged "shperthim"

Tentuan të hynin në shtëpinë e tij/ Justin Bieber shpërthen ndaj fansave: Ky nuk është hotel
Showbizz 15:23 - 17 Tetor, 2020

Tentuan të hynin në shtëpinë e tij/ Justin Bieber shpërthen ndaj fansave: Ky nuk është hotel

Këngëtari i famshëm Justin Bieber është shprehur i revoltuar ndaj fansave që kanë tentuar të shkelin privatësinë e tij. Nëpërmjet një postimi në Instastoryn  e tij...

Alarmi për eksploziv në Vlorë/ Forcat xhenierë mbërrijnë pas tre orësh
Kronika 22:05 - 13 Tetor, 2020

Alarmi për eksploziv në Vlorë/ Forcat xheniere mbërrijnë pas tre orësh

Tre orë pasi u ngrit alarmi për eksploziv pranë pranë Pallatit të Kulturës në Vlorë, në vendngjarje kanë mbërritur forcat xheniere. Forcat xheniere do të bëjnë...

Tritoli trondi Durrësin/ Shpërthim në oborrin e një banese, disa të shoqëruar
Kronika 08:11 - 8 Tetor, 2020

Tritoli trondit Durrësin/ Shpërthim në oborrin e një banese, disa të shoqëruar

Një shpërthim eksplozivi ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Durrës. Mësohet se ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm rreth orës 05:35,...

Aktorja shpërthen ndaj serialit ku luan bashkëshorti i saj: “U lodha me ju, nuk ju ndjek më”
Showbizz 13:38 - 5 Tetor, 2020

Aktorja shpërthen ndaj serialit ku luan bashkëshorti i saj: “U lodha me ju, nuk ju ndjek më”

Aktori turk, Halit Ergenc është duke xhiruar për serialin më të ri “Babil” i cili ka rezultuar mjaft i suksesshëm. Në jetën reale aktori është i...

Erion Dasho bën paralajmërimin e frikshëm/ Rrezikohet një shpërthim me pasoja të paparashikueshme
Politikë 13:33 - 4 Tetor, 2020

Erion Dasho bën paralajmërimin e frikshëm/ Rrezikohet një shpërthim i Covid me pasoja të paparashikueshme

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho ka ngritur shqetësimin për kujdesin që duhet treguar për parandalimin e një piku rastesh me COVID-19 në vend, që do...

Përfshihet nga flakët një pus nafte në Mallakastër/ Dyshohet për shpërthim gazi
Kronika 17:37 - 24 Shtator, 2020

Përfshihet nga flakët një pus nafte në Mallakastër/ Dyshohet për shpërthim gazi

Një pus nafte në Belishovë të Mallakastrës është përfshirë pak minuta më parë nga flakët. Nga informacionet paraprake, dyshohet që zjarri të ketë rënë si pasojë...

Atentati në Tiranë/ Preng Gjini ndërroi makinën 10 minuta para ngjarjes, ia mori nipit
Kronika 21:56 - 15 Shtator, 2020

Foto-Video/ Prend Gjini i gjakosur brenda në makinë, momenti pas shpërthimit të eksplozivit

Zona e Vasil Shantos u trondit mbrëmjen e sotme nga shpërthimi i një makine. CNA.al ka siguruar foto nga vendi i ngjarjes vetëm pak momente pas...

Armando Gjini
Kronika 20:23 - 15 Shtator, 2020

Atentati në Tiranë/ Zbulohet identiteti i të plagosurit, vëllain ia vranë një vit më parë

Zbulohet identiteti i personit të plagosur nga shpërthimi që ndodhi mbrëmjen e sotme në zonën e Vasil Shantos në Tiranë. Mësohet se nga shpërthimi ka mbetur...

Kronika 19:52 - 15 Shtator, 2020

Shpërthimi i fuqishëm/ Artan Hoxha: Me minë të telekomanduar

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë detaje nga ngjarja e rëndë në zonën e Vasil Shantos në Tiranë. Hoxha deklaroi se sipas informacioneve që ka shpërthimi ka...

Shpërthim vdekjeprurës shënjestron nën-presidentin e parë të Afganistanit
Bota 10:50 - 9 Shtator, 2020

Shpërthim vdekjeprurës shënjestron nën-presidentin e parë të Afganistanit

Nën-presidenti i parë i Afganistanit, Amrullah Saleh i ka ikur me vetëm disa plagë të lehta asaj që është konsideruar tentim-vrasje ndaj tij më 9 shtator....

Shpërthim në apartamentin e një pallati/ Banorët në panik
Kronika 19:42 - 7 Shtator, 2020

Shpërthim në apartamentin e një pallati/ Banorët në panik

Në një apartament në katin e pestë të një pallati është regjistruar një shpërthim. Mësohet se ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme në lagjen Liri të...

Frikë nga shpërthimi i virusit në vjeshtë
Shëndeti 16:22 - 27 Gusht, 2020

Frikë nga shpërthimi i virusit në vjeshtë/ Tomini: Strukturat epidemiologjike janë në alert

Shefja e Epidemiologjisë pranë ISHP, Eugena Tomini, tha se strukturat epidemiologjike janë në alert për të vlerësuar se çfarë do të ndodhë në vjeshtë, kur shpërthen...

Shpërthimi në Bejrut/ FBI-ja do të marrë pjesë në hetime
Bota 19:50 - 13 Gusht, 2020

Shpërthimi në Bejrut/ FBI-ja do të marrë pjesë në hetime

Nënsekretari amerikan për Çështje Politike, David Hale ka thënë se Byroja Federale e Hetimeve (FBI) do t’iu bashkohet hetuesve ndërkombëtarë në kërkimet rreth shpërthimit vdekjeprurës të...

Shpërthimi në Bejrut/ Jep dorëheqjen Qeveria e Libanit
Bota 17:48 - 10 Gusht, 2020

Shpërthimi në Bejrut/ Jep dorëheqjen Qeveria e Libanit

Qeveria libaneze ka dhënë dorëheqjen pas shpërthimit shkatërrimtar në portin e Bejrutit, deklaron ministri i Shëndetësisë së vendit. Hamad Hassan tha se vendimi është marrë pas...

Bota 09:26 - 10 Gusht, 2020

Protesta të dhunshme në Beirut pas shpërthimit/ Dy ministra japin dorëheqjen

Shpërthimi katastrofik në Beirut ka shkaktuar një situatë të tensionuar të qytetarëve të cilët kanë protestuar kundër qeverisë duke e akuzuar për korrupsion. Policia libaneze ka...

Shpërthimi në Bejrut dhe protestat/ Kryeministri i Libanit kërkon zgjedhje të parakohshme
Bota 16:24 - 9 Gusht, 2020

Shpërthimi në Bejrut dhe protestat/ Kryeministri i Libanit kërkon zgjedhje të parakohshme

Kryeministri i Libanit Hassan Diab ka thënë se zgjidhja e vetme për të shpëtuar vendin është mbajtja e zgjedhjeve të parakohëshme. Njoftimi i tij erdhi pas...

Protesta të dhunshme në Liban/ Digjet Ministria e Jashtme, kërkohet dorëheqja e Qeverisë
Bota 20:20 - 8 Gusht, 2020

Protesta të dhunshme në Liban/ Digjet Ministria e Jashtme, kërkohet dorëheqja e Qeverisë

Nuk kanë të ndalur protestat e dhunshme në Liban. Pas shpërthimit apokaliptik në portin e Bejrutit 4 ditë më parë, qytetarët kërkojnë largimin e qeverisë fill....

Macron kritikohet për "retorikë koloniale" në vizitën e tij në Liban
Bota 18:34 - 8 Gusht, 2020

Macron kritikohet për “retorikë koloniale” në vizitën e tij në Liban

Përdoruesit e medias sociale arabe reaguan ndaj vizitës së presidentit Macron pas shpërthimit dhe deklaratave të tij të ndryshme se në Liban duhet të ndërtohet “një...

Shpërthimi në Bejrut/ Jep dorëheqjen Qeveria e Libanit
Bota 17:45 - 8 Gusht, 2020

Shpërthimi në Bejrut/ Numri i viktimave arrin 158, mbi 6000 të plagosur

Pas shpërthimit apokaliptik në Bejrut, numri i viktimave ka arritur në 158 dhe ndërsa numërohen mbi 6000 të plagosur. Shpërthimi në portin e kryeqyetit libanez, ndodhi...

Revoltë pas shpërthimit në Bejrut/ Policia përplaset me protestuesit
Bota 16:21 - 8 Gusht, 2020

Revoltë pas shpërthimit në Bejrut/ Policia përplaset me protestuesit

Në kryeqytetin e Libanit, policia përdori gaz lotsjellës ndaj demonstruesve që u përpoqën të kalojnë një barrierë për të arritur në ndërtesën e parlamentit, ndërkohë që...

Bejrut, përpjekjet për rimëkëmbje pas shpërthimit masiv
Bota 15:59 - 7 Gusht, 2020

Bejrut, përpjekjet për rimëkëmbje pas shpërthimit masiv

Çernobili i Libanit. Kështu po përshkruhet nga disa njërëz shpërthimi masiv që tronditi Bejrutin, duke shkaktuar mbi 135 të vrarë e mijëra të plagosur. Treqind mijë...

Macron viziton Bejrutin pas shpërthimit/ Bën thirrje për reforma
Bota 15:33 - 6 Gusht, 2020

Macron viziton Bejrutin pas shpërthimit/ Bën thirrje për reforma

Presidenti francez, Emmanuel Macron ka vizituar këtë të enjte Bejrutin, pas shpërthimit të 4 gushtit që ka lënë të vdekur qindra persona dhe ka plagosur mijëra...

Bota 11:52 - 6 Gusht, 2020

Rritet numri i viktimave në Bejrut/ Mijëra të plagosur dhe dhjetëra nën rrënoja

Rritet numri i viktimave nga shpërthimi fuqishëm i ndodhur në Bejrut. Raportohet se numri i viktimave ka shkuar në 135, ndërkohë deri më tani raportohet për...