Connect with Us

All posts tagged "shperndarje"

Politikë 20:48 - 18 Maj, 2020

A duhet ta shpërndajë Meta Parlamentin?/ Kryemadhi: Është vija e kuqe

Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, u pyet mbrëmjen e sotme nëse presidenti Ilir Meta duhet ta shpërndajë Parlamentin, të cilin ata e quajnë ilegjitim. Kryemadhi iu...

Kuriozitete 12:34 - 3 Maj, 2020

Në shtëpinë e çdo banori/ Ky është qyteti që po shpërndan prezervativë falas

Zyrtarët shëndetësorë të Miçiganit po shpërndajnë prezervativë falas për të gjithë ata që kanë nevojë gjatë pandemisë së koronavirusit. Departamenti i shëndetit zakonisht i ofron prezervativët...

Politikë 16:40 - 28 Prill, 2020

Si tallet Basha me ish-deputetët dhe mbështetësit

Mjafton një dalje në media për të kuptuar se Lulzim Basha për emrin dhe imazhin e tij është gati t’i përdhosë dhe shkelë me kembë këdo...

Sociale 22:59 - 13 Prill, 2020

Kur do fillojë shpërndarja e pagave të paketës së dytë?/ Ahmetaj: Deri në 5 maj kanë përfunduar

Ministri Arben Ahmetaj, i ngarkuar për situatën ekonomike të koronavirusit, ka treguar mbrëmjen e sotme se kur do fillojë shpërndarja e pagave të përfituara nga paketa...

Kronika 09:45 - 2 Prill, 2020

Shpërndante heroinë/ Arrestohet 52- vjeçari, u kap me 82 doza, para dhe armë

Një 52- vjeçar është arrestuar pasi shpërndante doza heroine në qytetin e Gramshit. Në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në...

Politikë 11:54 - 3 Mars, 2020

Meta e paralajmëroi në tubim/ Manjani tregon 3 rastet kur shpërndahet parlamenti

Ish ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka shpjeguar qartë tre rastet kur shpërndahet parlamenti. Sipas Manjanit, parlamenti shpërndahet në këto raste: 1. Kur dështon të zgjedhë...

Politikë 18:49 - 2 Mars, 2020

Meta “elektrizon” protestuesit dhe betohet në flamur/ Do firmos shpërndarjen e parlamentit në mes të krimit

Presidenti, Ilir Meta, firmosi dekretin kundër ligjit që i hoqi presidentit kompetencën për betimin e gjyqtarëve të rinj kushtetues. Pas firmosjes së këtij dekreti, Meta u...

basha jep njoftimin e rendesishem
Aktualitet 21:11 - 16 Shkurt, 2019

Basha urdhëron të shpërndahen fotot e protestës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha pas mbylljes së protestës së ditës së sotme publikoi në rrjetet sociale një shkrim ku paralajmëronte kryeministrin Edi Rama që...

Aktualitet 16:22 - 3 Gusht, 2016

Harta që tregon shpërndarjen e ISIS-it në botë

Harta tregon “degët aspiruese” në Mali, Egjipt, Somali, Bangladesh, Indonezi dhe në Filipine. ISIS ka “degë operacionale aktive” në 18 vende, tregon një dokument i marr...

Aktualitet 19:25 - 6 Prill, 2016

Parlamenti maqedonas drejt shpërndarjes

Sonte në mesnatë, parlamenti i Republikës së Maqedonisë pritet të shpërndahet, në bazë të vendimit të ndryshuar që e votuan deputetët më 23 shkurt të këtij viti....

Life Style 20:00 - 15 Korrik, 2015

Njeriu i pastrehë merr një lum me oferta pune pasi CV e tij u shpërnda në Twitter

Njerëzit zemërmirë i kanë ardhur në ndihmë një burri të pastrehë të cilit lutja dëshpëruese për punë i është kthyer hit në mediat sociale. Herët këtë...

Aktualitet 12:55 - 15 Qershor, 2015

Foto / LSI shpërndan miell në Vlorë

Aktualitet 20:29 - 14 Prill, 2015

Tiranë/ Shpërndante heroinë, arrestohet poseduesi

Policia e Tiranës ka arrestuar sot shtetasin Alfred Ismailaj pasi atij i është gjetur një sasi e konsiderueshme e lëndës narkotike heroine. Arrestimi i tij shtetasi...

Aktualitet 14:38 - 13 Mars, 2015

Ministri Veliaj ndan këstin e katërt për ish të përndjekuritë politikë

Ministri i Mirëqenies Sociale, Erion Veliaj, ka shpërndarë sot këstin e katërt si dëmshpërblim për ish të dënuarit politikë. Nga kësti i katërt përfitojnë gjithsej 120...

Aktualitet 21:04 - 15 Shkurt, 2015

Skandal/ Furgonat e Postes Shqiptare, kthehen ne makina per dru

Skandal ne Posten Shqiptare ne Filialin e Korces. Mjeti i ketij institucioni i cili sherben per shperndarjet e pakove apo ben transportin e tyre, duket se...