Connect with Us

All posts tagged "shpendet"

Sociale 09:39 - 25 Janar, 2020

Foto-Censusi në Peisazhin e Mbrojtur të Pogradecit/ Numërohen 11 mijë shpendë dhe 26 lloje individësh

Bashkia e Pogradecit bën të ditur se në kudër të Censusit për mbrojtjen e shpendëve ujore, në 12 janar 2020, në Peisazhin e Mbrojtur Tokësor-Ujor të...

Kronika 11:09 - 20 Gusht, 2019

Bie në një gropë me serë/ Ndërron jetë 68-vjeçarja

Një aksident i rëndë me pasojë vdekjen ka ndodhur rreth orës 10:15 të paradites së sotme në Fier. Mësohet se viktima është 68-vjeçarja me inicialety N.K,...

Aktualitet 14:46 - 15 Janar, 2018

Klosi: Ndëshkim subjekteve që kapin, balsamosin apo ekspozojnë shpendë të rralla

Nga laguna e Kune-Vainit ku ndodhej për të parë nga afër mbajtjen e censusit kombëtar të shpendëve dimëorë të ujit për vitin 2018, ministri i Turizmit...