Connect with Us

All posts tagged "shorti"

Politikë 15:08 - 5 Dhjetor, 2019

Meta përzgjedh me short nëntë anëtarët e KED për vitin 2020

Presidenti i Republikës, Ilir Meta në zbatim të detyrimeve Kushtetuese dhe ligjore, zhvilloi sot në datë 5 dhjetor 2019, ora 12:00 shortin për zgjedhjen e anëtarëve...

Politikë 13:39 - 5 Dhjetor, 2019

Shorti për anëtarët e KED/ Reagon Meta: E rëndësishme mbetet veprimtaria transparente

Presidenti Ilir Meta ka reaguar përmes një postimi në  rrjetet sociale lidhur me shortin e hedhur sot për anëtarët e KED. Meta shkruan se tani më...

Politikë 10:03 - 5 Dhjetor, 2019

Meta hedh sot shortin për anëtarët e rinj të KED-së

Sot hidhet shorti për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të ri të Emërimeve në Drejtësi. Njoftimin e ka bërë zëdhënësi i Presidentit, Redi Blushi, i cili...

Aktualitet 12:05 - 7 Dhjetor, 2018

Hapet rruga për Gjykatën Kushtetuese/ Zgjidhen anëtarët e KED, ja emrat

Në Kryesinë e Kuvendit të Shqipërisë është hedhur sot shorti, për plotësimin e stafit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Mësohet se nga Gjykata Kushtetuese janë...

seanca e jashtezakonshme parlamentare
Aktualitet 16:48 - 3 Dhjetor, 2018

KED/ Caktohet data kur do hidhet shorti në Kuvend

Pas njoftimit të Presidentit të Republikës Ilir Metës se nuk mund të hidhte shortin  për Këshillin e Emërimeve në Drejtësi për shkak të vakumit ligjor, 7...

Aktualitet 16:09 - 29 Janar, 2018

KLGJ dhe KLP/ Ja emrat që do shkojnë në Kuvend për votim

Nënkomisioni parlamentar AD HOC, ka hedhur shortin për anëtarët jo gjyqtar dhe jo prokurorë për Këshillin e Lartë të Prokurorisë dhe Gjyqësor. Nga shorti i hedhur,...

Aktualitet 18:32 - 22 Janar, 2018

Hidhet shorti për anëtarët e KLP dhe KLGJ

Në nënkomisionin AD-Hoc është hedhur shorti për anëtarët e Këshillit të Lartë të Prokurorisë dhe të Gjykatës. 5 anëtarët jo gjyqtarë për KLGJ-në janë si më...

Aktualitet 13:50 - 7 Dhjetor, 2017

Skandal/ Shorti për anëtarët e KED, antikushtetues

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama ka reaguar në lidhje me hedhjen e shortit për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi....

Aktualitet 08:35 - 7 Dhjetor, 2017

Sot hidhet shorti për anëtarët e KED/ PD dhe LSI kundër

Kuvendi i Shqipërisë ka vendosur të hedhë sot shortin për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Hedhja e shortit do të bëhet në drejtimin...

Aktualitet 10:43 - 18 Maj, 2017

Prokuroria zbarkon në zyrën e kryegjyqtarit të Apelit/Dyshohet për manipulim me shortin

Kryetari i Gjykatës së Apelit nën hetim për manipulimin e dosjes “Top Channel” Kryetari i Gjykatës së Apelit Tiranë, Hysni Demiraj është vënë nën hetim nga...

Aktualitet 11:14 - 27 Janar, 2017

Hidhet shorti, zgjidhen 9 anëtarët e KED që do kenë në “dorë” gjyqësorin (Emrat)

Vijon hedhja e shortit në Kryesinë e Kuvendit për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Sapo kanë dalë emrat e parë nga shorti...

Aktualitet 10:34 - 27 Janar, 2017

Hidhet shorti për KED/PS kundër: Publikoni listat, konkurrencë e pandershme KLD-Prokurori

Po hidhet sot shorti për zgjedhjen e anëtarëve të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi. Shorti po hidhet në Kryesinë e Kuvendit, nën vëzhgimin e Avokatit të...