Connect with Us

All posts tagged "shoferet"

Video- “Drift në rrugët e Tiranës/ Policia “ia mbledh” keq shoferëve rebel
Kronika 09:13 - 8 Gusht, 2020

Video- “Drift” në rrugët e Tiranës/ Policia “ia mbledh” keq shoferëve rebel

Policia Rrugore, ka vijuar kontrollet kundër shoferëve problematikë, të cilët drejtojnë mjetin në gjendje të dehur dhe me shpejtësi tej normave të caktuara. Vetëm përgjatë 48...

Të shtëna me armë në kompleksin në Mullet, konfliktohen disa të rinj
Kronika 21:12 - 25 Korrik, 2020

Policia “ia mbledh” keq shoferëve në Jug/ Pezullon 11 patenta, gjobiten 49 të tjerë

Policia Rrugore, ka vijuar kontrollet kundër shoferëve problematikë, të cilët drejtojnë mjetin në gjendje të dehur dhe me shpejtësi tej normave të caktuara. Vetëm përgjatë 48...

Fluksi në fundjavë drejt detit/ Policia ndëshkohen qindra pushues
Kronika 12:03 - 21 Korrik, 2020

Fluksi në fundjavë drejt detit/ Policia ndëshkon qindra pushues

Policia Rrugore ka ndërmarrë një aksion në të gjithë vendin përgjatë fundjavës për parandalimin e aksidenteve rrugore dhe fluksit të pushuesve drejt plazheve. Ajo ka vendosur...

Tentuan të korruptojnë policët që të shmangnin gjobat/ Pranga dy shoferëve në Korçë
Kronika 09:49 - 12 Korrik, 2020

Tentuan të korruptojnë policët që të shmangnin gjobat/ Pranga dy shoferëve në Korçë

Dy shoferë në  qytetin e Korçës kanë përfunduar në pranga pasi tentuan të korruptonin punonjësit e policisë rrugore me qëllim shmangien e masave administrative. Njëri prej...

Video-“Kjo është një mrekulli!”/ Policia tre orë kontroll me radar në aksin Sauk-Teg
Kronika 09:00 - 12 Korrik, 2020

Video-“Kjo është një mrekulli!”/ Policia tre orë kontroll me radar në aksin Sauk-Teg

Mbrëmjen që lamë pas Policia Rrugore ka vijuar me kontrollet në aksin Sauk-Teg, ku edhe kanë vëzhguar sërish me radar për të parandaluar aksidentet rrugore. Ndryshe...

Policia rrugore bën kërdinë/ Ndëshkon shoferët “rebelë”, 5 në pranga
Kronika 09:42 - 28 Qershor, 2020

Policia rrugore bën kërdinë/ Ndëshkon shoferët “rebelë”, 5 në pranga

Policia Rrugore ka vijuar kontrollet edhe këtë fundjavë me shërbime të shtuara, radar dhe aparateve alkooltestues në të gjitha rrugët urbane dhe interurbane me risk për...

Kronika 08:48 - 21 Qershor, 2020

Video-Me shpejtësi skëterrë dhe nën efektin e alkoolit/ Policia ndëshkon shoferët “rebelë”

Policia Rrugore ka vijuar kontrollet edhe këtë fundjavë me shërbime të shtuara, radar dhe drager në të gjitha rrugët urbane dhe interurbane me risk për ngjarje...

Kronika 09:54 - 30 Prill, 2020

Drejtonin makinën në gjendje të dehur/ Arrestohen dy shoferë në Lushnje, procedohet një tjetër

Dy persona janë arrestuar nga policia e Fierit, pasi u kapën duke drejtuar makinat e tyre në gjendje të dehur.Ndërsa një tjetër është procedur në Fier....

Politikë 23:52 - 13 Prill, 2020

Zgjatimi i orarit të lëvizjes/ Rama paralajmëron shoferët: Nuk do të tolerohen abuzimet

Kryeministri ka paralajmëruar pak më parë se do të ketë zero tolerancë për shkelësit e rregullave, në kohën kur është zgjatur fasha e orarit të lëvizjes....

Kronika 16:26 - 19 Mars, 2020

Nuk iu bindën udhërit të qeverisë/ Ndëshkohen 78 shoferë, 4 në pranga

Policia e Shtetit vijon kontrollet në të gjithë territorin, për zbatimin e masave kufizuese të vendosura nga qeveria, për parandalimin e përhapjes së COVID-19. Kështu, mësohet...

Kronika 19:00 - 15 Mars, 2020

“S’iu bindën urdhrit”/ Policia ndëshkon 334 drejtues mjetesh, bllokohen dhe 8 makina

Gjatë 24 orëve të fundit, në të gjithë vendin janë ndëshkuar me masë administrative, gjoba 334 drejtues mjetesh, si  dhe janë bllokuar 18 makina. Po ashtu...

Kronika 16:26 - 26 Shkurt, 2020

Rrugorët e kryeqytetit vijojnë kontrollet/ Masa ndaj shoferëve rebelë

Policia rrugore vijon kontrollin për parandalimin e aksidenteve rrugore, në rrugët të cilat janë evidentuar me risk, për shkak të shpejtësisë vrastare të përdoruesve të rrugës....

Kronika 08:50 - 15 Shkurt, 2020

Video-Shpejtësi skëterrë në aksin Tiranë-Durrës/ Policia nuk fal as për Shën Valentin, ndëshkon shoferët “rebelë”

Gjatë mbrëmjes të së premtes, policia rrugore ka ushtruar kontrolle për zbatimin e rregullave të qarkullimit në aksin Tiranë-Durrës. Sikurse bëhet e ditur në njoftimin e...

Kronika 16:36 - 10 Shkurt, 2020

Kontrolle blic në të gjithë vendin/ Arreston 85 drejtues mjetesh

Policia Rrugore, është angazhuar prej 10 ditësh në rritjen e parametrave të sigurisë në rrugë  si dhe të evidentimit dhe ndëshkimit të shkelësve të Kodit Rrugor....

Kronika 15:05 - 26 Janar, 2020

“Kur një i çmendur nuk e pret dot semaforin e kuq”/ Policia ndëshkon qindra shoferë në rrugët e Tiranës

Policia Rrugore ka ndëshkuar një sërë shoferësh përgjatë kësaj jave, të cilët janë kapur me shkelje të ndryshme në rrugët e kryeqytetit. Në rang vendi, brenda...

Kronika 08:48 - 19 Janar, 2020

“Në rastin më të keq ju pret aksidenti”/ Policia paralajmëron drejtuesit e automjeteve

Policia Rrugore ka forcon kontrollet gjatë fundjavës, për drejtuesit e automjeteve që  nuk zbatojnë rregullat e qarkullimit. Mësohet se në segmentin Sauk-Teg në Tiranë, gjatë natës,...

Kronika 16:41 - 7 Janar, 2020

Policia u bën ‘namin’ shoferëve në Tiranë/ 1150 masa ndëshkuese, hiqen dhe 48 patenta

Policia Rrugore, ka vijuar kontrollet kundër shoferëve problematikë, të cilët drejtojnë mjetin në gjendje të dehur dhe me shpejtësi tej normave të caktuara. Vetëm përgjatë 48...

Kronika 11:10 - 5 Janar, 2020

Aksidenti me dy viktima tek ‘Xhamlliku’/ Shoferët dalin sot para gjykatës

Etjon Lazari dhe Edmond Murati, dy shoferët të cilët u përfshinë në aksidentin tragjik tre ditë më parë në kryeqytet ku humbën jetën 2 këmbësor, do të...

Kronika 09:21 - 15 Dhjetor, 2019

Video/ Me shpejtësi sketerrë në Sauk, policia u heq patentat 9 shoferëve

Në vijim të kontrolleve për të evidentuar shkelësit dhe rritur sigurinë në rrugë, Policia Rrugore ka pezulluar 9 patenta gjatë natës. Kontrollet janë përqendruar në aksin...

Kronika 16:42 - 9 Dhjetor, 2019

Me shpejtësi skëterrë në Tunelin e Kërrabës/ Policia i heq patentat 7 shoferëve

Policia Rrugore ka pezulluar 7 patenta brenda 24 orëve për tejkalim shpëjtësie në aksin rrugor Sauk-Tuneli i Kërrabës dhe anasjelltas. “Mos fluturoni se në rastin më...

Kronika 16:38 - 25 Nentor, 2019

Policia me dorë të hekurt/ Arrestohen 20 drejtues, pezullohen 219 patenta

Vetëm në një javë, Policia Rrugore ka pezulluar 219 leje drejtimi si dhe ka arrestuar 20 drejtues mjetesh për shkelje të qarkullimit rrugor. 14-prej të arrestuarve...

Kronika 10:53 - 25 Nentor, 2019

Të dehur në timon dhe pa leje qarkullimi/ Arrestohen 6 shoferë në Lezhë

Policia Rugore ka ndaluar gjashtë persona në Lezhë pasi janë kapur duke drejtuar mjetin pa leje qërkullimi dhe të dehur. “Specialistët e qarkullimit rrugor bënë arrestimin...

Kronika 10:02 - 24 Nentor, 2019

Video-Me shpejtësi skëterrë nën efektin e alkoolit/ Policia i heq patentat 6 shoferëve

Policia Rrugore ka pezulluar 6 patenta brenda 5 orëve për tejkalim shpëjtësie dhe në rrugën Sauk-Teg-Kashar. 5 prej tyre pas testit të alkoolit rezultuan se po...