Connect with Us

All posts tagged "shkurter"

Kuriozitete 13:25 - 13 Prill, 2019

Vetem 1 metër i gjatë/30 vjeçari më i shkurtër i Anglisë bëhet baba për herë të parë

James Lusted-it, i cili është vetëm 1 metër i gjatë  është bërë baba për herë të parë dhe është i mahnitur nga vajza e tij e...

Aktualitet 20:45 - 1 Shkurt, 2019

Po ju jeni të shkurtër apo të gjatë?! Shqetësuese çfarë thotë studimi më i fundit për gjatësinë tek MESHKUJT

Studiuesit e Qendrës për Kontrollin e sëmundjeve në Atlanta kanë pyetur 600 burra të moshës 18-50 vjeç mbi perceptimin e gjinisë mashkullore, imazhin dhe sjelljen në...

Kuriozitete 16:10 - 23 Janar, 2019

A do të na shkojnë flokët e shkurtër? Përgjigjen e kemi këtu

Rregulli 5.5 cm nga ikona e flokëve, John Frieda: 1.Merrni një laps dhe vendoseni nën mjekrën tuaj. 2.Pastaj vendosni një vizore poshtë veshit tuaj. 3.Merrni matjen...

kryeministri edi rama,kryetari i pd lulzim basha
Aktualitet 17:32 - 30 Dhjetor, 2018

Zbulohen pesë librat më të shkurtër në Shqipëri

Skenaristi dhe moderatori Edi Oga ka bërë një shkrim ironizues ndaj klasës politike në vendin tonë. Në një postim në rrjetet sociale, Oga sugjeron pesë librat...

Aktualitet 21:15 - 2 Dhjetor, 2018

Një grua e shkurtër + burrë i gjatë = Martesë të lumtur!

Mund t’ju tingëllojë si një grupim fjalësh i pakuptimtë, por ja që midis një burri të gjatë dhe martese të lumtur ekziston vërtet një lidhje. Pas...

Life Style 20:15 - 30 Nentor, 2018

Jeta është shumë e shkurtër për të derdhur lot për ish-in: Ja ç’duhet bërë pas ndarjes

Fundi i marrëdhenies me dikë, nuk është aspak e thjeshtë edhe në rastet kur je ti ai/ajo që i jep fund, apo partneri. Por më e...

Aktualitet 23:01 - 19 Nentor, 2018

Shehi tallet keqazi me Ramën/ Gruevski iku kollaj se është i shkurtër

Kryetari i LZHK-së, Dashamir Shehi ka folur  studion e emisionit ‘A’ me Adi Krastën në News24 për çështjen e ish-kryeministrit maqedonas Gruevski. Shehi e ka krahasuar...

Fashion 14:00 - 2 Janar, 2017

Këshilla mode që duhet të ndiqni nëse jeni të shkurtra

Kush tha se të jesh e shkurtër nuk është në favorin tënd përsa i përket stilit? Për t’iu ndihmuar të zgjidhni çdo problem lidhur me shtatin...

Shëndeti 00:02 - 10 Prill, 2015

Njerëzit e shkurtër janë më të rrezikuar nga ataku kardiak

Njerëzit e shkurtër janë më të rrezikuar nga ataket kardiake dhe nuk ka shumë për të bërë sepse lidhja është genetike. Për  60 vjet shkencëtarët kanë...