Connect with Us

All posts tagged "shkrirje"

Spaho del hapur: Mos kthehet Patozi, Topalli dhe ata që na kanë kritikuar
Politikë 17:36 - 18 Maj, 2020

Propozoi shkrirjen e PD/ Spaho i përgjigjet Bejtes: Periudhë shumë e vështirë…

Nënkryetari i PD Edmond Spaho është kundër idesë së gazetarit dhe analisti Andi Bejtja. Në një dalje Bejtja tha se PD, LSI dhe Presidenca duhet të...

Aktualitet 22:25 - 25 Qershor, 2019

Çfarë mund të bëni që mos t’ju “shkrijë” makeup-i gjatë verës? Pyesni partnerin tuaj

Në këto temperatura të larta gratë janë në vështirësi për flokët të cilat nuk drejtohen kurrë por më kryesorja për make up-in. Një studim i ri...

Aktualitet 16:14 - 2 Qershor, 2019

Video-“Po ndodh shumë shpejt”/ Shkencëtarët paralajmërojnë shkrirjen e akujve

Një grup shkencëtarësh kanë nisur kërkimet për shkaqet e shkrirjes së akujve në Antraktidën perëndimore. Duke përshkuar kilometra gjatë sedimenteve dhe shkëmbinjve bërthamorë nën ujë,  me...

akademia e shkencave
Aktualitet 13:53 - 11 Maj, 2019

Shkrirja e Akademisë/ Ish-deputetja demokrate shpërthen në akuza

Ish-deputetja e PD-së, Albana Vokshi, ka reaguar lidhur me projektin për shkrirjen e Akademisë së Shkencave të Shqipërisë. Sipas saj, Rama po përgatitet të shkrijë Akademinë,...

Aktualitet 12:53 - 10 Maj, 2019

Artan Fuga “masakron” Shahinin/ “Ky është dështimi juaj spektakolar”

Akademiku, Artan Fuga, ka reaguar publikisht kundër ministres së arsimit, Besa Shahini perms një letre. Fuga e akuzon Shahinin se kjo e fundit po përpiqet të...

partia socialiste selia qendrore
Aktualitet 20:55 - 21 Janar, 2019

Ish ministri socialist/ PS drejt shkrirjes

Në Partinë Socialiste nuk ka demokraci të brendshme dhe nëse do të vazhdohet me këtë mënyrë drejtimi fundi i saj do të jetë shkrirja dhe krijimi...

Life Style 15:13 - 7 Dhjetor, 2018

Kjo është përzierja që duhet të pini, nëse dëshironi të humbni peshë

Lëngu i karrotes është një zgjedhje shumë e mirë për ata që duan të bien në peshë, veç kësaj ai është dhe shumë ushqyes për trupin...

Aktualitet 11:17 - 27 Gusht, 2017

Raporti i plotë i Niko Peleshit/Të gjitha drejtoritë që shkrihen

Deputeti i zgjedhur i Partisë Socialiste, Niko Peleshi, prezantoi në Asamblenë e PS raprotin për rikonstrukturimin e institucioneve. Mes të tjera, Peleshi paralajmëroi një sërë shkrirjesh...

Aktualitet 11:09 - 27 Gusht, 2017

Shkrirje dhe bashkime/Ja Ministritë që do preken nga ndryshimet

Deputeti i zgjedhur i Partisë Socialiste, Niko Peleshi, prezantoi raportin për ristrukturimin e institucioneve. Në Asamblenë e PS, Peleshi foli për shkrirjen dhe bashkimin e institucioneve....

Aktualitet 11:01 - 27 Gusht, 2017

Asambleja e PS/Niko Peleshi zbulon institucionet që shkrihen dhe bashkohen

Deputeti i zgjedhur i Partisë Socialiste, Niko Peleshi, po prezanton raportin për ristrukturimin e institucioneve. Në Asamblenë e PS, Peleshi foli për shkrirjen e institucioneve, duke...

Aktualitet 23:02 - 28 Korrik, 2017

Rama konfirmon publikisht CityNews/Institucionet që do shkrijmë në shtator

Kryeministri Edi Rama ka zbuluar disa detaje të kabinetit të tij qeveritar, duke filluar nga muaji shtator. Qeveria “Rama 2” pritet të jetë plot surpriza dhe...

Aktualitet 20:27 - 24 Korrik, 2017

Ekskluzive/Edi Rama shkrin një tjetër Ministri

Kryeministri Edi Rama, i cili u rikonfirmua në krye të qeverisë edhe për katër vitet e ardhshme, pas fitores së thellë në zgjedhjet e 25 qershorit,...

Life Style 20:00 - 10 Prill, 2015

Si t’i shkrini lehtë e shpejt kaloritë?

Është e pamundur të jetohet i mbrojtur dhe pa stres, por tensionimi konstant mundet të shkaktojë që gjëndrat e adrenalinës të sekretojnë shumë kortizol. Niveli i...