Connect with Us

All posts tagged "shkrimi"

Politikë 10:39 - 4 Prill, 2020

“Po përballet me rrezikun e shembjes”/ Prestigjiozja europiane: Teatri Kombëtar, shembulli i arkitekturës moderne!

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka publikuar sot një shkrim të organizatës prestigjioze europiane “Europa Nostra” dhe Institutit të Bankës së Investimeve Evropiane, të cilat...

Kronika 21:28 - 9 Shkurt, 2020

Agjencia BIRN nën akuzë për mashtrim/ Kompania zvicerane kërkon përgënjeshtrimin e shkrimit

Agjencia BIRN-Albania është akuzuar për mashtrim nga kompania zvicerane “Terraoil Swiss”, e cila operon në Shqipëri në fushën e hidrokarbureve prej 9 vitesh. BIRN në një shkrim...

Politikë 18:59 - 8 Shkurt, 2020

Nga aktiviteti sportiv deri te familja dhe qytetari dixhital/ Berisha rrëfen jetën jashtë kamerave

Ish-kryeministri është rrëfyer sot për jetën personale, jashtë politikës dhe brenda dyerve të shtëpisë së tij. Berisha tha se ditën e fillon në orën 7-8 të...

Aktualitet 11:44 - 30 Maj, 2019

“Krimi kërcënon gazetarët”/ Der Standard: Rama dhe Basha po “fundosin” Shqipërinë

Gazeta austriake “Der Standard”, ka bërë një shkrim në lidhje me situatën politike në Shqipëri. Autori i shkrimit, Adelheid Woelfl, nuk i ka kursyer kritikat qoftë...

“Nuk i kanë punët mirë”/ Manjani e lëshon gojën dhe tregon reagimin e politikanëve: Legen, plehra, b***q
Aktualitet 11:53 - 15 Maj, 2019

“Vend kaotik, në duar gangsterësh”/ Manjani reagon pas shkrimit të gazetës gjermane

Një ditë më parë, në media u publikua një shkrim i gazetës gjermane “Bild”,  kushtuar Shqipërisë, duke e konsideruar vendin tonë si në “shtet kaotik në...

Aktualitet 11:22 - 1 Tetor, 2017

Fotot-Basha sulmon fermeren nga Mirdita/ Komentuesit akuzojnë kryetarin e PD-së

Rigerta Loku, fermerja që “përloti” socialistët  në Kuvend sulmohet nga kreu i PD se fjalimi i saj ishte i dirigjuar nga vetë socialistët. Pas denoncimit të...

Aktualitet 10:33 - 1 Tetor, 2017

Foto fakt-Basha sulmon fermeren nga Mirdita/ Urdhëron deputetët dhe strukturat të shpërndarjnë shkrimin

“Rigerta Loku, fermerja që “përloti” socialistët  në Kuvend është një njeri i afërt i kryebashkiakut të Partisë Socialiste në Mirditë Ndrec Dedaj, hedh dyshime se fjalimi...

Aktualitet 20:05 - 8 Dhjetor, 2016

Ja shkrimi i plotë i mediave greke/ Kodheli punonte në klubin “Syggrou” të Athinës

Ky është shkrimi i plotë i publikuar nga media greke “Makeleio”. Citynews e përktheu për të lexuar materialin e plotë për Ministren e Mbrojtjes. Ky shkrim...