Connect with Us

All posts tagged "shkoze"

Politikë 21:55 - 1 Mars, 2020

“5-vjeçari që humbi jetën në Shkozë i përket një familje rome”/ Vokshi akuza Bashkisë së Tiranës

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Albana Vokshi ka ngritur akuza të forta lidhur me gjetjen e trupit të pajetë të një 5 vjeçari të mbytur në një...

Kronika 14:21 - 1 Mars, 2020

“Trupi i të miturit është gjetur nga fëmijët”/ Banorët apel për ndihmë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të dielë në Tiranë, ku trupi i një fëmijë rreth 5 vjeç është gjetur i mbytur në një kanal...

Kronika 12:41 - 1 Mars, 2020

Tragjike/ Gjendet i mbytur fëmija katër vjeç

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në zonën e Shkozës, ku një fëmijë katër vjec është gjetur i mbytur në një përrua. Mësohet se i mituri...

Kronika 14:30 - 21 Janar, 2020

Autobusi përplas taksinë në Shkozë/ Përfundon në oborrin e një banese

Një aksident rrugor ka ndodhur mesditën e sotme tek ura e Shkozës në Tiranë. Mësohet se një autobus është përplasur me një taksi e cila ka...

Kronika 09:17 - 19 Tetor, 2019

“Ishim në gjumë dhe u ngritëm të tmerruar”/ Nëna me tre fëmijë tregon si i shpëtuan mrekullisht flakëve

Një zjarr ka rënë në orët e para të mëngjesit të sotëm në katin e pestë të një banese sociale në Tiranë. Mësohet se në banesë...

Politikë 10:27 - 17 Tetor, 2019

Foto-Tensione në Shkozë/ Shemben edhe dy banesa të tjera

Që prej orëve të para të mëngjesit të sotëm, Inspektorati Kombëtar i Mjedisit dhe Territorit ka nisur aksionin për prishjen e ndërtesave në Shkozë, të cilat...

Sociale 08:13 - 17 Tetor, 2019

Vijon aksioni për shembjen e banesave në Shkozë/ Policia “blindon” zonën

Në orët e para të mëngjesit të sotëm ka vijuar aksioni për shembjen e banesave në Shkozë. Ditën e sotme, mësohet se do të shemben edhe...

Sociale 09:45 - 16 Tetor, 2019

Rikthehen tensionet në Shkozë/ Përplasje mes banorëve dhe policisë

Janë rikthyer tensionet mes banorëve të Shkozës dhe policisë. Mëngjesin e sotëm policia ka shkuar në Shkozë ku po tentohet sërish shembja e banesave në këtë...

Aktualitet 12:09 - 7 Shkurt, 2019

Shkrumbohet nga flakët banesa sociale në Shkozë

Një banesë sociale në Shkozë ka marrë flakë. Raportohet se zjarri ka rënë në një apartament në katin e tretë të pallatit. Zjarri, shkaqet e të...

edi rama vizite te zyra e arkivave te rindertuara
Aktualitet 19:10 - 14 Janar, 2019

Kryeministri duhej të vizitonte Shkozën jo zyrat e arkivave

Nga Kastriot Devishi – Godina aktuale e Drejtorisë së Përgjithshme të Arkivave është ndërtuar rreth vitit 1942 për të qenë Komanda e Përgjithshme e Karabinierisë. Për...

Aktualitet 13:57 - 19 Dhjetor, 2018

Foto/ Grida Duma më seksi se kurrë, në një aktivitet “mondan”

Për deputeten e Lulit, Grida Duma të qënit “deputetja më seksi”, duket se është puna e saj primare. Nuk ka rëndësi aktiviteti apo vendi, në të...

Aktualitet 18:59 - 7 Dhjetor, 2018

I vunë flakën kazanëve të plehrave/ Pas studentëve ngrihen në protestë dhe banorët e Shkozës

Pas protestës së studentëve para Ministrisë së Arsimit dhe Sportit, një tjetër protestë ka nisur në Shkozë. Mësohet se banorët e Shkozës kanë bllokuar rrugën. Prej...

Aktualitet 16:45 - 4 Dhjetor, 2018

Protesta në Shkozë/ Banorët bllokojnë rrugën me kazanë

Banorët e Shkozës kanë dalë sërish në protestë pasditen e sotme kundër prishjes së banesave të tyre. Ndryshe nga herët e tjera ata kanë bllokuar rrugën...

Aktualitet 08:36 - 4 Dhjetor, 2018

Video-Banorët e Shkozës në protestë/  IKMT shemb një ndërtesë gjatë natës

Banorët e zonës së Shkozës vijojnë edhe sot protestën kundër shembjes së ndërtesave të tyre, në kuadër të projektit për Unazën e Madhe. Ndërkohë, IKMT ka...

Aktualitet 14:40 - 3 Dhjetor, 2018

Protesta në Shkozë/ Duma e Bumçi përplasen me inspektorin e IKMT-së

Protesta që po zhvillohet nga një pjesë e banorëve të  Shkozës, të cilët kundërshtojnë aplikimin e projektit “Unaza e Madhe”, është shoqëruar edhe nga tensione midis...

Aktualitet 13:33 - 3 Dhjetor, 2018

Tensionohet situata në Shkozë/ Banori del para fadromës

Situata në zonën Shkozës vijon që të jetë e tensionuar që prej mëngjesit të sotëm, pasi fadromat e IKMT-së kanë nisur shembjen e disa banesave. Për...

Aktualitet 10:47 - 26 Nentor, 2018

Video-Unaza e Madhe/ Nisja shembja e banesave në Shkozë

IKMT ka nisur sot aksionin për shembjen e banesave që preken nga projekti i “Unazës së Madhe” në Shkozë. Në një njoftim në faqen zyrtare të, IKMT...

Aktualitet 12:55 - 19 Nentor, 2018

Makinat përplasen ‘kokë më kokë’/ Njëra prej tyre futet në market

Një aksident është regjistruar pak minuta më parë në zonën e Shkozës. Nga të dhënat mësohet se dy automjete janë përplasur ‘kokë më kokë’ dhe për...

Aktualitet 18:37 - 20 Gusht, 2018

Aksident i rëndë/ Makina përplas të miturin

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në zonën e Shkozës në kryeqytet. Mësohet se një makinë ka përplasur një fëmijë tre vjeçar. I...

Aktualitet 10:32 - 20 Shtator, 2017

Prishja e ndërtesave në Shkozë, Paloka: Shteti duhet të jetë përkrah banorëve dhe jo armik i tyre

Deputeti i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka shkuar paraditen e sotme pranë banorëve të Shkozës për të dhënë mbështetjen e tij ndaj tyre. Deputeti Paloka është...

Aktualitet 20:36 - 19 Shtator, 2017

Foto sa 1000 fjalë/ Protesta e Shkozës e rrëfyer mes imazheve

Protesta e 153 familjeve të Shkozës ka marrë vëmendjen e mediave edhe të politikës së fundmi. Ditën e sotme fadromat kanë ndërhyrë në Shkozë për të...

Aktualitet 16:17 - 19 Shtator, 2017

Mashtrimi i pacipë i Veliajt dhe Bushatit/ Çfarë u premtonin banorëve të Shkozës 1 vit më parë

Është bërë e udhës në politikë që deklaratat politike të dhëna një vit apo disa vjet më parë të mos mbahen mend nga politikanët që i...

Aktualitet 14:29 - 19 Shtator, 2017

Prishja e Ndërtimeve në Shkozë, deputetja e PS mashtroi votuesit e saj

Pak ditë më parë deputetja e PS, Elona Gjebrea ju premtoi banorëve të Shkozës ngritjen e një grupi ndërinstitucional që do të punonte për një marrëveshje,...