Connect with Us

All posts tagged "shkolle"

Godinë e shembur nga tërmeti i 26 nëntorit
Aktualitet 09:17 - 26 Nentor, 2020

Një vit nga tërmeti/ 10 zyrtarë në hetim për dëmtimet e një shkollë në Thumanë

Prokuroria e Krujë ka regjistruar procedim penal për dëmtimet e konstatuara në shkollën Ramazan Jangozi në Thumanë. 10 zyrtarë të Bashkisë Krujë janë vendosur nën hetim...

Denoncimi i "Stop"/ Shkeljet për shkarkimin e drejtorit të shkollës, kontroll në mes të mësimit
Denoncim 22:00 - 20 Nentor, 2020

Denoncimi i “Stop”/ Shkeljet për shkarkimin e drejtorit të shkollës, kontroll në mes të mësimit

Emisioni “Stop” ka udhëtuar këtë të premte drejt qytetit të Vlorës, për një problem të qytetarit Aleksandër Duka, i cili është dhe autori i shumë prej...

Mbyllet një shkollë 9-vjeçare në Sarandë/ Një pjesë e stafit e infektuar me Covid-19
Kronika 21:43 - 20 Nentor, 2020

Mbyllet një shkollë 9-vjeçare në Sarandë/ Një pjesë e stafit e infektuar me Covid-19

Covid-19 është përhapur masivisht edhe në shkolla, duke bërë që disa prej tyre të mbyllen. Mësohet se sot është vendosur të mbyllet edhe shkolla 9-vjeçare ‘9...

shkollën 9-vjeçare “Koto Hoxhi” në Gjirokastër
Sociale 22:39 - 8 Nentor, 2020

Infektohen disa mësues/ Mbyllet një shkollë 9-vjeçare në Gjirokastër

Një tjetër shkollë ka mbyllur dyert pasi një pjesë e mirë e mësuesve kanë rezultuar pozitivë me koronavirus. Bëhet fjalë për shkollën 9-vjeçare “Koto Hoxhi” në...

Trualli i shkollës “Sami Frashërit”/ LSI kallëzon penalisht Erion Veliajn
Politikë 14:31 - 6 Nentor, 2020

Trualli i shkollës “Sami Frashëri”/ LSI kallëzon penalisht Erion Veliajn

Lëvizja Socialiste për Integrim ka kallëzuar penalisht kryetarin e Bashkisë, Erion Veliaj në lidhje me truallin e shkollës së mesme “Sami Frashëri”. Padia u depozitua mesditën...

Shëndeti 09:48 - 1 Nentor, 2020

HAPAT DHE SKEMAT- Dhomë, bar apo restorant dhe shkolla/ Si përhapet Coronavirus përmes aerosoleve ( Ndiqeni me kujdes)

Rreziku i infektimit është më i lartë në hapësirat e brendshme por mund të zvogëlohet duke aplikuar të gjitha masat në dispozicion për të luftuar infeksionin...

Shembja e shkollës “Sami Frashëri”/ Tabaku i nxjerr “të palarat” Veliajt
Politikë 10:11 - 29 Tetor, 2020

Shembja e shkollës “Sami Frashëri”/ Tabaku i nxjerr “të palarat” Veliajt

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku ka denoncuar skandalin me shembjen e shkollës Sami Frashsëri. Sipas Tabakut, shkolla u shemb pa asnjë plan, u shemb kur...

Dy mësues pozitiv me Covid/ Ndërpritet mësimi në shkollën “Sotir Gura” në Korçë
Sociale 11:03 - 28 Tetor, 2020

Dy mësues pozitiv me Covid/ Ndërpritet mësimi në shkollën “Sotir Gura” në Korçë

Ditën e sotme është ndërprerë mësimi në shkollën “Sotir Gura” në Korçë për shkak të infektimit të disa mësuesve më Covid. Mësohet se do të bëhet...

Denoncim 22:03 - 23 Tetor, 2020

Fiks Fare/ Rindërtimi i shkollës, banorët denoncojnë në SPAK, Bashkinë Durrës

Shkolla 9-vjeçare “Bedie Bebeziqi”, në lagjen nr.4 në qytetin e Durrësit, u shemb më 11 maj 2020 me qëllim rindërtimin e saj pas dëmtimeve nga tërtmeti...

Aktualitet 12:00 - 19 Tetor, 2020

“Tetë mësues të infektuar në shkollën Emin Duraku”/ Ministria e Arsimit i përgjigjet PD

Ditën e sotme Partia Demokratike ka denoncuar se në shkollën ‘’Emin Duraku’’ në Tiranë janë aktualisht 8 mësues të infektuar dhe 20 të karantinuar nga COVID-19....

Aktualitet 10:31 - 19 Tetor, 2020

”Emin Duraku” vatër infeksioni”/ PD: Drejtoria nuk i jep asnjë informacion prindërve të nxënësve

Ish-deputetja e PD, Albana Vokshi denoncon se në shkollën ‘’Emin Duraku’’ në Tiranë janë aktualisht 8 mësues të infektuar dhe 20 të karantinuar nga COVID-19. Vokshi...

Ndërron jetë nga Covid-19 drejtori i shkollës në Tiranë
Sociale 14:48 - 14 Tetor, 2020

Ndërron jetë nga Covid-19 drejtori i shkollës në Tiranë

Ndërron jetë nga Covid-19, drejtori i shkollës “Lidhja e Prizrenit” në Paskuqan, Dedë Malaj. Lajmin e trishtë e ka dhënë vëllai i tij përmes një postimi...

Sociale 14:52 - 30 Shtator, 2020

“Ku e ke maskën?”/ Evis Kushi e “zë mat” nxënësin në klasë

Ministrja e Arsimit Evis Kushi ka vijuar inspektimet në terren duke parë nga afër zbatimin e masave anti-covid nëpër shkolla. Gjatë vizitës së saj në një...

Rekord i zi në Kosovë/ 418 të infektuar me Covid dhe 4 viktima në 24 orë
Sociale 15:42 - 28 Shtator, 2020

Pesë mësues të infektuar më Covid/ Mbyllet gjimnazi në Përmet

Mbyllet gjimnazi “Sami Frashëri” në Përmet pasi pesë mësues kanë rezultuar me Covid-19. Deri më tani nuk ka informacione për nxënës të prekur, ndërsa mësuesit e...

“I ka bërë shqiptarët si qen me maska”/ Kryemadhi sfidon Ramën: Kam më shumë shkollë se ti
Politikë 17:44 - 27 Shtator, 2020

Shkollë në kohë pandemie/ Kryemadhi ultimatum Ramës: Majft kurseve shëndetin e nxënësve, merr masa

Ish-deputetja Floida Kërpaçi bëri sot një denoncim për situatën në shkolla, ku një djalë deklaron se një nxënës në klasën e tij është i infektuar me...

Rritet numri I viktimave me Covid-19/ 48 raste të reja në Maqedoni
Shëndeti 18:46 - 26 Shtator, 2020

Plas koronavirusi në shkollën 9-vjeçare të Bulqizës/ Infektohen 5 mësues dhe drejtori

5 mësues dhe drejtori i shkollës 9-vjeçare të Bulqizës janë infektuar me koronavirus. Raportohet se mësuesit dhe drejtori ka bërë tamponin dhe kanë rezultuar pozitivë. Sipas...

Shkollë dhe qendër e re shëndetësore në Fier/ Ambasadorja Kim: Dhurata e qytetarëve amerikanë për  banorët e zonës
Sociale 15:56 - 25 Shtator, 2020

Shkollë dhe qendër e re shëndetësore në Fier/ Ambasadorja Kim: Dhurata e qytetarëve amerikanë për banorët e zonës

Ambasadorja Yuri Kim ka qenë sot në fshatin Sheqishtë, në Fier, pasi ka inaguruar një shkollë dhe një qendër të re shëndetësore. Gjatë ceremonisë zyrtare të...

Aktualitet 12:02 - 21 Shtator, 2020

Ministrja e Arsimit përcjell vajzën për në shkollë/ Zbulon bisedën gjatë rrugë

Ministrja e re e Arsimit, Evis Kushi ka përcjellë vajzën e saj të madhe për në shkollë. Kushi shkruan se e kishte të pamundur të mos...

“Jeta do të triumfojë”/ Manastirliu jep lajmin e mirë
Sociale 09:46 - 21 Shtator, 2020

Manastirliu thirrje prindërve: Për sigurinë e fëmijëve, mos neglizhoni masat e Covid

Në raportimin e saj të fundit Ministria e Shëndetësisë njoftoi për rritje të rasteve me COVID-19, ndërsa i bën thirrje qytetarëve që të respektojnë masat në...

Rekord i zi në Kosovë/ 418 të infektuar me Covid dhe 4 viktima në 24 orë
Sociale 16:06 - 18 Shtator, 2020

Katër mësues në Bulqizë pozitivë me Covid/ Në shkollë vijon mësimi

Katër mësues të shkollës 9 vjeçare “Shefqet Tançi” në Bulqizë kanë dalë pozitivë me Covid-19. Mësohet se mësuesit kanë marrë sot rezultatet e testimit dhe kanë...

Politikë 16:58 - 16 Shtator, 2020

Viti i ri shkollor/ Shtohen forcat policore në rrugë

Policia Rrugore e Tiranës ka hartuar një plan masash me detyra specifike, në lidhje me menaxhimin e trafikut dhe rritjen e sigurisë rrugore pranë shkollave e...

Sociale 11:25 - 14 Shtator, 2020

Me çantën në shpinë dhe me lule në duar/ Rama publikon foton e Zahos në ditën e parë të shkollës

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një foto të djalit të tij Zahos, i cili ulet sot për herë të parë në bankat e shkollës. Zaho shfaqet...

Situatë shqetësuese nga Covid/ Katër viktima në 24 orë, mes tyre një i ri nga Korça
Sociale 11:16 - 14 Shtator, 2020

Dy mësues me COVID-19 në Vlorë/ Drejtoresha: Nuk ka problem për shkollën

Dy mësuese të shkollës “Lef Sallata” në Vlorë janë konfirmuar me COVID-19, ndërsa ndodhen në karantinë në banesat e tyre. Infektimi i tyre ka ndodhur më...