Connect with Us

All posts tagged "shkolla"

Covid vijon të përhapet në shkolla/ Infektohen tre mësues dhe një sanitare në Bulqizë
Shëndeti 19:37 - 21 Tetor, 2020

Covid vijon të përhapet në shkolla/ Infektohen tre mësues dhe një sanitare në Bulqizë

Koronavirusi vijon që të përhapet në shkollat e vendit. Mësohet se në Bulqizë, në shkollën 9-vjeçare ” Xhevdet Doda, kanë rezultuar pozitiv tre mësues dhe një...

Aktualitet 14:36 - 21 Tetor, 2020

Maskat, temperatura dhe distanca/ Miratohen rregullat për fillimin e mësimit në fakultete

Senati i Universitetit të Tiranës ka miratuar një rregullore të gjatë anti-Covid në lidhje me zhvillimin e mësimit në auditoret e tij për vitin akademik 2020-2021....

Infektimi i mësuesve në shkollën ‘Emin Duraku’/ Reagon ashpër Vokshi: Kriminale tua fshehësh prindërve!
Politikë 17:00 - 19 Tetor, 2020

Infektimi i mësuesve në shkollën ‘Emin Duraku’/ Reagon ashpër Vokshi: Kriminale tua fshehësh prindërve!

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi, ka reaguar ashpër pas deklaratës së Ministrisë së Arsimit, se shkolla “Emin Duraku” në kryeqytet pavarësisht numrit të të infektuarve vijon mësimin...

Mbyllet reparti i Radiologjisë në Berat/ Infektohet mjeku, karantinohet i gjithë stafi
Shëndeti 17:48 - 18 Tetor, 2020

Covid vijon të përhapet në shkolla/ Infektohen katër mësues në Elbasan

Koronavirusi vijon që të përhapet në shkollat e vendit. Mësohet se në Elbasan nga 14 raste të regjistruar ditën e sotme, 4 janë mësues. Një prej...

Mbyllet reparti i Radiologjisë në Berat/ Infektohet mjeku, karantinohet i gjithë stafi
Sociale 21:12 - 17 Tetor, 2020

Covid vijon të përhapet në shkolla/ Infektohen tre mësues, në pritje të përgjigjes 13 të tjerë

Koronavirusi vijon që të përhapet në shkollat e vendit. Mësohet se në Rrogozhinë kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 tre mësues të gjimnazit “Haxhi Qehaj”. Ndërkohë që...

“Fiksimi” i hershëm i gjermanëve mund të mbajë larg virusin/ Zbulohet “manuali me udhëzime për ventilimin” për shkollat
Shëndeti 14:32 - 17 Tetor, 2020

“Fiksimi” i hershëm i gjermanëve mund të mbajë larg virusin/ Zbulohet “manuali me udhëzime për ventilimin” për shkollat

Praktika e hapjes së dritareve për disa minuat për të ajrosur ambientin është një fiksim kombëtar në Gjermani. Por tani zyrtarët e kanë kombinuar këtë me...

Infektohet me Covid një mësues në Maliq/ Karantinohen dy të tjerë
Sociale 14:13 - 9 Tetor, 2020

Infektohet me Covid një mësues në Maliq/ Karantinohen dy të tjerë

Tre  mësues në shkollën “3 dëshmorët” në fshatin Vlocisht të Bashkisë së Maliqit janë karantinuar. Kjo për shkak se mësuesi i matematikës ka rezultuar pozitiv me...

“Asimptomatikët me Covidpo shërohen për 10 ditë”/ Daja: Mund të kemi rritje të rasteve!
Shëndeti 14:52 - 6 Tetor, 2020

“Asimptomatikët me Covid po shërohen për 10 ditë”/ Daja: Mund të kemi rritje të rasteve!

Qytetarët e prekur nga Covid -19 po shërohen në një periudhë më të shkurtër kohore se sa në muajt e parë të pandemisë. Mjekja epidemiologe në...

PD denoncon kushtet në shkolla’/ “Mbi 50 mësues me COVID-19”
Politikë 21:21 - 28 Shtator, 2020

“Një mld lekë për inceneratorin e Tiranës”/ Vokshi “kryqëzon” Ramën e Veliajn: Asnjë pikë ujë e sapun për shkollat

Inceneratorët janë një ndër aferat korruptive më skandaloze, për të cilat CNA.al ka bërë një investigim të plotë, në lidhje me emrat dhe kompanitë e përfshira. Lidhur me...

Infektohet me Covid një mësues në Maliq/ Karantinohen dy të tjerë
Sociale 17:34 - 28 Shtator, 2020

Situatë alarmante në shkolla/ Infektohen 4 mësues në Korçë, Bilisht dhe Ersekë

Vetëm pak javë pas rihapjes së shkollave me rifillimin e vitit të ri në kohë pandemie, janë shfaqur pasojat e para të Covid-19. Mësohet se në...

“Shpërthimi” i Covid në shkolla/ Nora Malaj: Situata shqetësuese, mësimi me 4 turne problem i madh
Sociale 18:03 - 27 Shtator, 2020

“Shpërthimi” i Covid në shkolla/ Nora Malaj: Situata shqetësuese, mësimi me 4 turne problem i madh

Ish-deputetja e LSI-së Nora Malaj, ka qenë e ftuar pasditen e sotme në rubrikën “Opinion” ku ka folur për situatën e pandemisë në shkolla. Malaj u...

Foto - Pa maska dhe distancim social/ Grumbullime masive para dyerve të shkollave
Politikë 13:22 - 26 Shtator, 2020

Situatë shqetësuese në shkolla/ Mbi 160 mësues të infektuar me Covid, asnjë masë nga qeveria

Partia Demokratike akuzoi ditën e sotme qeverinë për situatën nëpër shkolla. Me anë të një deklarate për mediat ish-deputetja e PD-së Albana Vokshi deklaroi se Edi...

Basha i kthehet çështjes së Teatrit/ “Do ta rindërtojmë siç ishte aty ku ishte”
Politikë 19:01 - 23 Shtator, 2020

Nga testimet, te vaksina dhe masat/ Basha nuk i kursehet Ramës: Brenda javës do të…

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha nuk i ka kursyer aspak kritikat për qeverinë në takimin që ka mbajtur pak minuta më parë me një grup...

Hapja e shkollave në kohë Covid-i/ Epidemiologu sqaron ku qendron rreziku
Sociale 10:16 - 23 Shtator, 2020

Hapja e shkollave në kohë Covid-i/ Epidemiologu sqaron ku qendron rreziku

Epidemiologu Ilir Alimehmeti  ka folur për situatën e koronavirusit në shkollë “Efekti i COVID-19 në shkollë është shumë herët për tu vlerësuar. Rastet që ne shohim...

Pipero tregon shkakun/ Ja çfarë mund të sjellë rimbylljen e shkollave
Shëndeti 21:02 - 22 Shtator, 2020

Pipero tregon shkakun/ Ja çfarë mund të sjellë rimbylljen e shkollave

Mjeku Pëllumb Pipero, ka treguar mbrëmjen e sotme rrethanat që mund të dërgojnë në rimbylljen e shkollave për shkak të Covid-19. Pipero tha se shkolla mund...

Raporti i DASH/ Reagon Tabaku: Kjo qeveri i ka mbyllur prej 7 vitesh shqiptarët në burgun e oligarkisë
Politikë 12:21 - 20 Shtator, 2020

“Raporti i fundit i UNICEF një këmbanë alarm”/ Tabaku: Gjendja e shkollave është pasqyrë e keqqeverisjes

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku thotë se raporti i fundit i UNICEF një këmbanë alarmi për qeverinë shqiptare. Tabaku thekson se veç kushteve higjeno sanitare,...

Situatë shqetësuese në Kosovë/ Infektohen me Covid-19 disa nxënës dhe mësues, mbyllet shkolla
Kosova & Rajoni 19:48 - 19 Shtator, 2020

Situatë shqetësuese në Kosovë/ Infektohen me Covid-19 disa nxënës dhe mësues, mbyllet shkolla

Vetëm pak ditë pas hapjes së shkollave, në Kosovë kanë filluar problemet e para. Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka konfirmuar sot se disa mësues dhe...

PD denoncon kushtet në shkolla’/ “Mbi 50 mësues me COVID-19”
Aktualitet 13:41 - 19 Shtator, 2020

PD denoncon kushtet në shkolla’/ “Mbi 50 mësues me COVID-19”

Partia Demokratike ka komentuar javën e parë të fillimit të vitit të ri shkollor.  Me anë të një deklarate për mediat ish-deputetja e PD-së Albana Vokshi...

Florida Kërpaçi
Politikë 10:55 - 19 Shtator, 2020

“Të ndërtojmë të ardhmen në Shqipëri”/ Kërpaçi garanton arsim cilësor

Ish-deputetja e LSI, Floida Kërpaçi ka zhvilluar një takim me të rinjtë, ku në fokus të bisedës ishte arsimi. Floida Kërpaçi tha se programi i LSI-së...

Ja çfarë u duhet parashkollorëve  të bëjnë për Kim Jong Un 90 minuta në ditë
Bota 08:47 - 18 Shtator, 2020

Ja çfarë u duhet parashkollorëve të bëjnë për Kim Jong Un 90 minuta në ditë

Përhapja e Covid-19 dhe futja në karantinë, solli ndryshime rrënjësor në përditshmërisë e jetën se të gjithëve. Kësisoj të gjithë shkollat u mbyllën. Me normalizimin e...

Infektohet me Covid-19 një punonjës/ Mbyllet banka e nivelit të dytë në Vlorë
Bota 14:55 - 17 Shtator, 2020

Franca mbyll 81 shkolla / Në 15 ditë identifikohen 1200 nxënës të infektuar nga Covid-19

Franca ka mbyllur 81 shkolla dhe 2,100 klasa  që nga 1 shtator dhe janë future në karantinë për shkak të virusit Covid-19. Sipas një deklarate të...

“Mësuesit po shfrytëzohen si skllevër”/ PD jep alarmin: Qeveria të financojë shkollat ose do të kemi rritje të analfabetëve
Sociale 17:05 - 16 Shtator, 2020

Alarm në shkollat publike dhe private në Fier/ Disa nxënës rezultojnë pozitiv me Covid

Pas hapjes së shkollave në vend, janë raportuar raste ku koronavirusi ka prekur edhe stafet e mësuesve duke bërë që disa shkolla të mbyllen. Ndërkohë tre...

Bota 10:13 - 16 Shtator, 2020

Video-Zjarr i fuqishëm në portin e Ankonës/ Mbyllen shkollat dhe parqet

Një zjarr i fuqishëm ka shpërthyer mesnatën e kalur në zonën e portit të Ankonës në Itali. Mediat italiane bëjnë me dije se flakët filluan rreth...