Connect with Us

All posts tagged "shkolla"

Blog 10:11 - 19 Shtator, 2019

Pse fëmijët bëhen bullistë të pamëshirshëm në shkollë

Nga Kelly Oakes “BBC” * Kur Rubi Jangz, u veçua nga të tjerët dhe u ngacmua nga një bullist në moshën 10-vjeçare, në vitin e fundit...

Kronika 09:55 - 16 Shtator, 2019

Rendi dhe siguria në shkolla/ Policia zbardh planin e masave

Policia e Shtetit në përmbushje të misionit dhe detyrave të përcaktuara ka marrë një sërë masash për të garantuar sigurinë publike, rendin dhe qetësinë, për të...

Sociale 08:31 - 16 Shtator, 2019

Foto-Meta rikthehet në bankat e shkollës/ Mesazhi për prindërit dhe mësuesit

Presidenti Ilir Meta, me rastin e ditës së parë të shkollës ka uruar të gjithë nxënësit, veçanërisht vogëlushët që ulen për herë të parë në bankat...

Sociale 08:17 - 16 Shtator, 2019

Nis sot shkolla/ 24 mijë vogëlushë ulen për herë të parë në bankat e shkollës

Ditën e sotme, ka nisur viti i ri shkollor 2019-2020. Kjo ditë ëshët veçanërisht emocionuese për 24 mijëvogëlushë që do të ulen për herë të parë...

Sociale 11:25 - 13 Shtator, 2019

Me Spar, materialet shkollore i gjeni te pragu i shtëpisë

Rifillimi i shkollës është shumë i rëndësishëm si për fëmijët, ashtu edhe për prindërit e tyre. Për të gjithë ata që nuk duan të humbasin kohë...

Denoncim 09:35 - 11 Shtator, 2019

Foto-“Kjo është masakër ç’njerëzore”/ Si Rama dhe Shahini ndëshkojnë nxënësit

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot mesazhin e një qytetari, i cili denoncon kushtet çnjerëzore në të cilat do të hapë dyert për nxënësit këtë vit...

Sociale 19:01 - 4 Shtator, 2019

Shkolla e braktisur nga Qeveria/ Hap dyert si gjimnaz privat për turqit e “Maarif”

Investimi prej 1.3 milionë eurosh i qeverisë shqiptare për një shkollë të re në Bradashesh, pasi u la bosh për disa vite, iu kalua me qira...

Kosova & Rajoni 16:45 - 3 Shtator, 2019

Fëmijët e kthyer nga Siria heqin simbolet fetare në shkolla

Vajza dhe djem, të kthyer nga zonat e luftës në Siri gjatë prillit të këtij viti, ditën e hënë, më 2 shtator, kanë filluar mësimin në...

Kronika 20:22 - 23 Gusht, 2019

Thyejnë dhe grabisin dy shkolla/ Pranga 7 adoleshentëve shqiptarë në Itali

Një ngjarje të pazakontë ka ndodhur në Xhenova, ku një grup adoleshentësh shqiptarë kanë thyer dhe vjedhur dy shkolla, duke marrë kompjutera dhe sende me vlera...

Aktualitet 10:50 - 19 Korrik, 2019

Skandal në Shijak/ Kreu i Bashkisë shemb shkollën për interesat e tij

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka denoncuar një rast ku, sipas tij, kryetari i bashkisë së Shijakut, Ardian Kokomani, ka shembur një shkollë për interesat e tij. Berisha...