Connect with Us

All posts tagged "shkodra"

Politikë 19:00 - 23 Maj, 2020

“Teatri dëshmori i parë i rënies së demokracisë”/ Budina: Ta rikthejmë ashtu siç ishte

Regjisori Robert Budina ka dhënë mesazhe të forta për shembjen e Teatrit Kombëtar nga Shkodra, ku ka shkuar së bashku me artistët e tjerë dhe aktivistët...

Politikë 20:23 - 19 Maj, 2020

Meta nga Shkodra/ “Çështja e Teatrit është e shenjtë”

Presidenti Ilir Meta dha një prononcim për mediat, pas një takimi me myftiun e Shkodrës. Teksa u pyet për shembjen e Teatrit Kombëtar, Meta nuk pranoi...

Politikë 15:41 - 23 Prill, 2020

Foto+video-Shkodra gjen modelin e rikthimit në punë/ Mesazhi për Rilindjen dhe Republikën e re

Prej pothuajse dy muajsh Shqipëria po përballet me një situatë të vështirë për shkak të koronavirusit. Qeveria ka ndërmara masa drastike kundër përhapjesë së Covid-19, duke...

Kronika 17:22 - 18 Prill, 2020

Ndërron jetë një person në Spitalin Infektiv

Një tjetër pacient ka ndërruar jetë mesditën e sotme në Spitalin Infektiv. Bëhet fjalë për një qytetar nga Shkodra, i cili prej disa ditësh ndodhej i...

Shëndeti 15:29 - 13 Prill, 2020

Shkodra “vatër zjarri”/ Profesor Pipero apel të fortë qytetarëve

Mjeku i njohur infeksionist, profesor Pëllumb Pipero ka folur sot në lidhje me situatën në Shkodër, qytet i cili duket më problematik sa i takon përhapjes...

Politikë 17:38 - 11 Prill, 2020

Berisha “i përvishet” Ramës/ “Kryeepidemiologu i Surrelit urdhër për kufizim të testimeve, kurba është fake”

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar sërish lidhur me numrin e testimeve për koronavirusin në vendin tonë. Berisha pretendon se kryeministri Edi Rama ka dhënë urdhër të...

Politikë 21:51 - 6 Prill, 2020

“Gjendja në Shkodër është serioze”/ Lleshaj kritikon sërish Voltana Ademin

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj deklaroi se aktualisht fokusi i qeverisë është drejtuar drejt Shkodrës për shkak të shtimit të rasteve me koronavirus. Për këtë gjendje...

Shëndeti 17:00 - 6 Prill, 2020

“Shkodra ka dy vatra”/ Ministrja apel për qytetarët: Masat nuk janë zbatuar siç duhet

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu e ka cilësuar Shkodrën si një “bombë” të kurdisur me sahat. Ajo tha në një lidhje me News 24 se aktualisht...

Politikë 14:40 - 19 Mars, 2020

Ademi thirrje qeverisë/ Të shpallë gjendjen e emergjencës, do i paraqes Ramës faturën financiare  

Kryetarja në detyrë e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi, thotë se janë 6 mijë familje në nevojë të cilave u duhet dhënë mbështetje sociale, veçanërisht me...

Kronika 13:13 - 6 Mars, 2020

Shkodra shpall moskopetencë/ Dosja “Bajri” sërish në SPAK

Gjykata e Shkodrës ka shpallur moskompetencë në lidhje me dosjen “Bajri”, duke rikthyer kështu në SPAK. Kjo gjykatë mësohet se ka kthyer sërish në SPAK materialin...

Politikë 13:20 - 24 Dhjetor, 2019

“I çmendur, përdor fatkeqësitë për propagandë”/ Voltana Ademi i përgjigjet Ramës

Kryebashkja në detyrë e Shkodrës, Voltana Ademi ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili tha sot se “Shkodra ka një kryetare që nuk...

Politikë 20:58 - 31 Gusht, 2019

Mafia “pushton” Shkodrën/ Bajrat dhe deputeti i Ramës terrorizojnë tregtarët

Ish kryeministri Sali Berisha, ka publikuar denoncimin e një biznesmeni, sips të cilit, tregun e shumicës në Shkodër e kontrollojnë eksponentë të krimit. Në denoncim thuhet...

Kryesore 19:18 - 29 Gusht, 2019

Shkarkimi i drejtorëve/ Mustafaj: Përpjekje për të përmirësuar imazhin

Ish Ministri i Jashtëm dhe ish deputeti i PD-së, Besnik Mustafaj, ka komentur zhvillimet e fundit poltike në vend, ku kryefjalë ishte Shkodra me rastin e...

Politikë 14:12 - 29 Gusht, 2019

Përplasjet mes Ramës e Bushatit/ Ish-ministri zbulon prapaskenat

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Ylli Manjani ka reaguar në lidhje me përplasjet e fundit mes kryeministrit Edi Rama dhe ish ministrit të Jashtëm,...

Lajm i Rekomanduar 12:21 - 29 Gusht, 2019

Zëri i Amerikës: Rasti “Pjetri” përplas Ramën me Bushatin

Mbledhja e Kryesisë së Partisë Socialiste mbrëmjen e së mërkurës është shoqëruar me debate të forta mes kryetarit dhe kryeministrit Edi Rama dhe anëtarit të kryesisë...

Politikë 12:49 - 28 Gusht, 2019

Foto-Ngërçi në Shkodër/ Zbulohen katër emrat në garë për te zëvendësuar Pjetrin

Partia Socialiste pritet të mbledhë sot kryesinë, ku në fokus ka zgjidhjen e ngërçit për bashkinë e Shkodrës, pas tërheqjes së Valdrin pjetrit nga marrja e...

Opinione 17:24 - 20 Gusht, 2019

Nga Arian Galdini/ Shkodra si Bibliotekë!

A do të mësosh patriotizmin? Shko në Shkodër. A do të mësosh qytetarinë? Shko në Shkodër. A do të mësosh historinë? Shko në Shkodër. A do...

Kronika 12:37 - 20 Gusht, 2019

Valdrin Pjetri i përgjigjet prokurorisë/ Jep shenjat e gishtërinjve

Valdrin Pjetri, i cili u tërhoq nga marrja e detyrës së kryebashkiakut të Shkodrës pas akuzave të PD-së se rezulton i dënuar në Itali për trafik...

Politikë 13:09 - 19 Gusht, 2019

Voltana Ademi tregon “dhëmbët”/ Unë do jem kryetare e Bashkisë

Kryetarja në detyrë e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi vijon të mos tërhiqet. Në një prononcim për mediat, pas konstituimit të Këshillit Bashkiak të Shkodrës, Ademi...

Politikë 12:55 - 19 Gusht, 2019

Nuk dorëzohet Voltana Ademi/ Pret në zyrë Gazment Bardhin

Mes tensionesh dhe protestave është bërë sot konstituimi i Këshillit Bashkiak të Shkodrës, bastioni i fundit i demokratëve që tashmë do të qeveriset nga PS, e...

Politikë 10:42 - 19 Gusht, 2019

PD në protestë/ Gurakuqi: Shkodra njeh vetëm dekretin e presidentit

Ashtu sikurse ishte paralajmëruar, Partia Demokratike po proteston sot kundër konstituimit të Këshillit Bashkiak në Shkodër. Mbështetësit e Partisë Demokratike në këtë qytet, të cilët protestojnë...

Politikë 09:48 - 19 Gusht, 2019

PD paralajmëroi protesta në Shkodër/ “Surprizon” PS, ja vendimi i papritur

Pavarësisht vendimit të Valdrin Pjetrit për t’u tërhequr nga marrja e detyrës së kryebashkiakut pas akuzave të PD-së se është i dënuar në Itali për trafik...

Politikë 21:23 - 16 Gusht, 2019

“Presion ndërkombëtar”/ Bardhi flet për tërheqjen e Valdrin Pjetrit

Sekretari për Çështjet Ligjore në Partinë Demokratike, Gazment Bardhi ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale lidhur me tërheqjen e Valdrin Pjetrit nga marrja e...