Connect with Us

All posts tagged "shkoder"

Qarkullonte me armë zjarri të mbushur gati për qitje/ Arrestohet në flagrancë 50-vjeçari
Kronika 12:10 - 2 Dhjetor, 2020

Qarkullonte me armë zjarri të mbushur gati për qitje/ Arrestohet në flagrancë 50-vjeçari

Një 50 vjeçar është arrestuar sot nga Policia e Shkodrës, për shkak se është kapur me armë zjarri,  me fishek gati për qitje. Personi i vënë...

Vrasja e “të fortit” në Shkodër/ Gjykata cakton masën e sigurisë për të arrestuarit
Kronika 13:32 - 30 Nentor, 2020

Vrasja e “të fortit” në Shkodër/ Gjykata cakton masën e sigurisë për të arrestuarit

Gjykata e Shkallës së Parë në Shkodër ka caktuar masën “arrest me burg” për shtetasin Milkjor Gjoka, i dyshuar si bashkëpunëtor në vrasjen e Ridvan Hyseni...

Përleshje me armë mes të rinjve në lokal/ Policia parandalon tragjedinë
Kronika 10:08 - 29 Nentor, 2020

Vrasja e ‘të fortit’ që tronditi Shkodrën/ Zbardhet emri i njërit autor, në pranga edhe punonjësi i karburantit

Ka arritur në tre numri i të arrestuarve të vrasjes që tronditi dje qytetin e Shkodrës, ndërsa mësohet se një prej të dyshuarve është punonjës i...

“U fut për të shuar sherrin e djalit”/ Zbardhet vrasja e 46-vjeçarit Ridvan Hyseni
Kronika 20:09 - 28 Nentor, 2020

“U fut për të shuar sherrin e djalit”/ Zbardhet vrasja e 46-vjeçarit Ridvan Hyseni

Policia e Shtetit ka dalë me informacion zyrtar në lidhje me vrasjen e ndodhur sot në Shkodër, ku u ekzekutua me armë zjarri shtetasi Ridvan Ramazani....

Vrasja në Dajç / Kush ishte “i forti i Shkodrës” që u ekzekutua në makinë
Kronika 12:41 - 28 Nentor, 2020

Vrasja në Dajç / Kush ishte “i forti i Shkodrës” që u ekzekutua në makinë

Detaje të tjera kanë dalë lidhur me vrasjen e ndodhur sot pranë fshatit Dajç në Shkodër. 46-vjeçari Ridvan Ramazani (Hyseni) është ekzekutuar me armë zjarri pranë...

Kronika 12:14 - 28 Nentor, 2020

Kërcet arma në Shkodër/ Vritet një person

Një ngjarje e rëndë raportohet nga Shkodra. Një 43 vjeçar i identifikuar si R. Ramazani është ekzekutuar me armë zjarri ditën e sotme në Shkodër, në...

Politikë 13:17 - 25 Nentor, 2020

Basha i trishtuar për situatën në Shkodër/ Shifrat që fshihen nga Rama janë më të rënda

Kryetari i partisë Demokratike ka folur nga Shkodra pas takimit që zhvilloi ditën e sotme me bizneset. I shoqëruar nga kryebashkiakja Ademi , Lulzim Basha u...

Ekonomi 08:28 - 24 Nentor, 2020

Rriten me 34% bizneset e mbyllura në maj-tetor/ Më të goditura Vlora e Shkodra

Pasoja që Covid-19 ka sjellë në ekonomi po ndihen më shumë te bizneset e vogla, që po detyrohen të mbyllin aktivitetin. Të dhënat nga Drejtoria e...

“Rama ka braktisur veriun e vendit”/ Berisha tregon qytetet më të prekura: Po bëhen pak testime
Politikë 12:38 - 23 Nentor, 2020

“Rama ka braktisur veriun e vendit”/ Berisha tregon qytetet më të prekura: Po bëhen pak testime

Ish kryeministri Sali Berisha ka akuzuar qeverinë për fshehje të numrit të viktimave nga Covid-19, duke shtuar se pjesën veriore të vendit e ka lënë në...

Sociale 08:30 - 23 Nentor, 2020

Efekti i Covid/ Shkodra dhe Lezha më të goditurat, qarqet me rritjen më të lartë të vdekjeve

Shkodra dhe Lezha rezultojnë qarqet që kanë pasur rritjen më të lartë të jetëve të humbura në raport me popullsinë përkatëse në tremujorin e tretë të...

Shpërthimi në lokalin në Shkodër/ Zbardhen detaje, çfarë ndodhi tre muaj më parë
Kronika 08:46 - 19 Nentor, 2020

Shpërthimi në lokalin në Shkodër/ Zbardhen detaje, çfarë ndodhi tre muaj më parë

Detaje të reja janë zbuluar nga shpërthimi në lokalin e 46-vjeçares mbrëmjen e kaluar në qytetin e Shkodrës. Pronarja e lokalit, Hana Foleta nuk ka dyshime...

Shpërthimi me tritol në Shkodër/ Zbardhen detajet e para
Kronika 21:54 - 18 Nentor, 2020

Shpërthimi me tritol në Shkodër/ Zbardhen detajet e para

Policia e Shkodrës ka dale me informacion zyrtar në lidhje me shpërthimin me tritol që u regjistrua mbrëmjen e sotme pranë një lokali. Ngjarja ndodhi rreth...

Shpërthim me tritol në Shkodër/ Çfarë ka ndodhur
Kronika 21:03 - 18 Nentor, 2020

Shpërthim me tritol në Shkodër/ Çfarë ka ndodhur

Një shpërthim me tritol ka ndodhur  pak minmuta më parë në  një lokal  qytetin e Shkodrës. Mësohet se hpërthimi ka ndodhur pranë kryqëzimit të shkollës pyjore....

Rriten kërkesat për pajisje oksigjeni/ Farmacistët i japin me qira
Shëndeti 17:05 - 17 Nentor, 2020

Rriten kërkesat për pajisje oksigjeni/ Farmacistët i japin me qira

Rritja e numrit të të infektuarve me Covid-19, ka bërë që të rriten dhe kërkesat për aparatat e oksigjenit. Në Shkodër, aparatet e oksigjenit në pjesën...

Rrëzimi i helikopterit ushtarak në Shkodër/ Granit Shahu, shpalli fajtor të vdekurit
Vetingu 10:35 - 15 Nentor, 2020

Rrëzimi i helikopterit ushtarak në Shkodër/ Granit Shahu shpalli fajtor të vdekurit

Me 6 prill 2016, helikopteri i Forcave Ajrore shqiptare u rrëzua në ujërat e liqenit të Shkodrës pranë fshatit Grizhë të Malësisë së Madhe, duke shkaktuar...

“Refuzoi” gjyqtarët problematikë/ E pastreha nga KLD në Apelin e Shkodrës
Vetingu 11:11 - 13 Nentor, 2020

“Refuzoi” gjyqtarët problematikë/ E pastreha nga KLD në Apelin e Shkodrës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka nisur hetimet-Vetting për gjyqtaren e Gjykatës së Apelit, Shkodër, Valbona Vata, në Mars të vitit 2019. Ende nuk ka një...

Aksident masiv në Shkodër/ Pesë makina përplasen me njëra-tjetrën
Kronika 10:39 - 12 Nentor, 2020

Aksident masiv në Shkodër/ Pesë makina përplasen me njëra-tjetrën

Një aksident i pesëfishtë ka ndodhur pak minuta më parë në hyrje të qytetit të Shkodrës. Mësohet se 5 makina janë përplasur me njëra -tjetrën në...

Zbulohen emrat/ Basha emëron koordinatorët e parë në rrethe
Politikë 10:04 - 12 Nentor, 2020

Zbulohen emrat/ Basha emëron koordinatorët e parë në rrethe

Lulzim Basha megjithëse kishte lajmëruar që para 10 ditësh tashmë, se të dielën e kaluar do të emëronte të deleguarit në degë, ka bërë një tjetër...

Mbyllja e kopështit në Shkodër/ Banorët protestë para Bashkisë
Sociale 10:39 - 6 Nentor, 2020

Mbyllja e kopështit në Shkodër/ Banorët protestë para Bashkisë

Nxënësit e shkollës “Ndoc Mazi” dhe prindërit e tyre kanë dalë në protestë para bashkisë Shkodër. Prindërit kërkojnë hapjen e kopshtit që u mbyll para disa...

Aksident i rëndë në Shkodër/ Makina përplas për vdekje drejtuesin e motorçikletës
Kronika 16:30 - 5 Nentor, 2020

Aksident i rëndë në Shkodër/ Makina përplas për vdekje drejtuesin e motorçikletës

Një aksident me pasojë  vdekje është regjistruar pak minuta më parë në aksin Shkodër – Velipojë. Mësohet se aksidenti ka ndodhur në fshatin Trush, ku janë...

Video/ Shkrumbohet nga flakët automjeti në qendër të Shkodrës
Kronika 23:06 - 1 Nentor, 2020

Video/ Shkrumbohet nga flakët automjeti në qendër të Shkodrës

Një automjet është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në qytetin e Shkodrës, duke u djegur i tëri. Mjeti ka marrë flakë teksa po lëvizte drejt...

Ushtronte lojëra fati në lokalin e tij/ Arrestohet 45 vjeçari në Shkodër
Kronika 09:00 - 31 Tetor, 2020

Ushtronte lojëra fati në lokalin e tij/ Arrestohet 45 vjeçari në Shkodër

Policia ka arrestuar në flagrancë një person për që ushtronte lojëra fati në Shkodër. Bëhet fjalë për shtetasin me iniciale A.P., 45 vjeç, të cilit iu...

Tentoi të vriste me armë 37-vjeçarin/ Policia parandalon krimin, arreston në flagrancë të riun
Kronika 08:46 - 31 Tetor, 2020

Tentoi të vriste me armë 37-vjeçarin/ Policia parandalon krimin, arreston në flagrancë të riun

Rreth orës 22:00 të mbrëmjes së djeshme, në ambientet e një lokali në fshatin Vrakë të Shkodrës janë konfliktuar dy persona, por sherri ka degjeneruar në...