Connect with Us

All posts tagged "shkeljet"

ilir meta
Aktualitet 17:34 - 3 Korrik, 2019

Shkeljet e KLD/ A do të arrestohet Presidenti Meta?!

Kryetarja e Komisionit Parlamentar për Sigurinë Kombëtare, Ermonela Felaj ka komentuar letrën e Presidentit Ilir Meta dërguar Këshillit të Lartë të Gjyqësorit për Gjykatën e Lart....

Aktualitet 16:51 - 30 Qershor, 2019

Nga konfliktet tek manipulimi me votat/ Komitetit Shqiptar i Helsinkit zbardh shkeljet

Në disa qendra votimi në Gjirokastër, Durrës, Vlorë dhe Shkodër janë kosntatuar proleme nga vëzhguesit e  qendrat e votimit në Gjirokastër, Durrës, Vlorë dhe Shkodër. Në...

Aktualitet 14:52 - 4 Prill, 2019

Gjonaj me “dorë të hekurt”/ Ndëshkohen 9 zyrtarë

Në cilësinë e koordinatores së Task Forcës Antikorrupsion, ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj tha se Task Forca është ndalur në Drejtorinë Rajonale të Mjedisit në Durrës,...

si u fsheh krimi
Aktualitet 21:15 - 10 Shkurt, 2019

Përdhunimi i të miturës në Kavajë/ Avokati zbulon shkeljet penale

Avokat Stefan Topalli në një postim në rrjetet sociale ka reaguar për ngjarjen e Kavajës, ku një vajzë e mitur u përdhunua nga tetë bashkëmoshatarë të...

Aktualitet 13:47 - 10 Tetor, 2018

Zbardhet vendimi i KPK për prokurorin e Tiranës/ Shkeljet që e fundosën

Prokurori i Tiranës Arben Nela u shkarkua nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimi, i cili në vendimin e zbardhur thotë se gjeti pas hetimit administrativ se...

Aktualitet 17:13 - 7 Tetor, 2018

Avokati nxjerr zbuluar Bashën/ Zbardhen shkeljet në zgjedhjet brenda partisë

Avokati Altin Goxhaj, ka zbardhur skandalet e kreut të opozitës, Lulzim Basha, në zgjedhjet e shkuara për kryetar partie. Duke folur nga studio e FaxNeës, Goxhaj...

Aktualitet 11:18 - 27 Tetor, 2017

Hetimet për Tahirin/ Ja si e shkelën ligjin Llalla dhe prokurorët

Në lidhje me hetimet për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri, prokurori i përgjithshëm dhe prokurorët e Krimeve të Rënda kanë kryer një sërë shkeljesh. Mbledhja e...

Aktualitet 14:49 - 2 Maj, 2017

Faktet/Si e shkel Lulzim Basha statutin e PD-së

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, flet prej muajsh për parime dhe vlera të Republikës së Re, republikës që, sipas tij, do përfaqësojë opozita kur të...

Aktualitet 13:10 - 3 Prill, 2017

Aksioni i rrugores/ Ndëshkohen 2.628 raste gjatë fundjavës

Policia vijon me të njëjtat ritme punën për parandalimin dhe ndëshkimin e të gjithë shkelësve të Kodit Rrugor. Në kuadër të masave të marra për rritjen...

Aktualitet 08:59 - 2 Maj, 2015

Shkeljet skandaloze të studentit të Henri Çilit, Plarent Ndreca, numri 2 i MAS dhunon ligjin për informimin për interesa të errëta klienteliste

Merr përmasa të pabesueshme paligjshmëria, tmerri nga transparenca dhe përdhosja e ligjit për të drejtën e informimit nga kupola e Ministrisë së Arsimit dhe Sportit, kupolë...