Connect with Us

All posts tagged "shkelje"

Politikë 13:20 - 20 Maj, 2020

“Sarajet” nuk mund të shpronësohen/ Historiani zbulon shkeljen e radhës të Veliajt

Historiani Kastriot Dervishi ka reaguar lidhur me shembjen e godinës së Teatrit sqaron se “sarajet” nuk mund të shpronësohen por, vetëm mund të blihen. Më tej...

Politikë 14:28 - 17 Maj, 2020

“Kemi të drejtë të protestojmë”/ Manjani: Nëse bëhemi bashkë na hanë m…

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka publikuar dy nenet që lejojnë qytetarët të protestojnë edhe në kohë fatkeqësie natyrore. Manjani deklaron se liria për t’u tubuar...

Politikë 22:38 - 12 Maj, 2020

Dhuna në protesën e Shoqërisë Civile/ Lleshaj: Asgjë e jashtëzakonshme, policia ishte korrekte

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka folur mbrëmjen e sotme për dhunën e ushtruar në protestën e Shoqërisë Civile që u zhvillua më 7 maj në...

Sociale 23:17 - 17 Prill, 2020

“Askush nuk do të tolerohet më”/ Rama për faljen e gjobave: Ata që u nxituan meritojnë një shans të dytë

Kryeminitri Edi Rama ka ripërsëritur faktin se gjobat, patentat e marra për 3 vjet dhe makinat e bllokuara po ashtu për shkelje gjatë këtyre javëve, do...

Sociale 22:43 - 16 Prill, 2020

Dënimi deri në 15 vjet për ata që shkelin rregullat/ Lubonja: Druri ka dalë nga xheneti

Analisti Fatos Lubonja ka komentuar ndryshimet në kodin penal që u miratuan sot në Kuvend, ku përcaktohet shtrëngimi i masës së dënimit për ata që thyejnë...

Kronika 12:21 - 14 Prill, 2020

Rritja e fashës orare shton “të pabindurit”/ Ndëshkohen 719 këmbësorë dhe 33 shoferë

Shërbimet e Policisë së Shtetit vijojnë kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, për vënien në kontroll të...

Kronika 13:38 - 13 Prill, 2020

Shqiptarët vijojnë të thyejnë rregullat/ Gjobiten 253 këmbësorë dhe 16 shoferë

Shërbimet e Policisë vijojnë kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, për vënien në kontroll të pasojave që...

Kronika 13:14 - 5 Prill, 2020

Shkelën rregullat e qarkullimit/ policia gjobit 154 qytetarë, bllokon 49 automjete

Në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, për vënien në kontroll të pasojave që sjellin përhapjen e COVID-19, policia ka vijuar kontrollet në...

Politikë 21:39 - 15 Mars, 2020

“Edhe Zvicrës i duket fantazi”/ Befason Rama: Lus Zotin të mos hamë golin në fund

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale ku shkruan se sot ka patur vetëm 37 shkelje të rregullit të vetëkarantinimit të të...

Lajme 17:22 - 4 Shkurt, 2020

KLSH kap me shkelje Hekurudhat Shqiptare/ Kërkohet  ndërhyrje emergjente

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka ushtruar një auditim përputhshmërie në Hekurudha Shqiptare SHA, Durrës, për periudhën janar 2018 – maj 2019. KLSH bën me dije...

Lajme 16:43 - 24 Janar, 2020

KLSH kallëzon në prokurori 3 ish regjistrues dhe 3 specialistë të ish -ZVRPP Gjirokastër

Kontrolli i Lartë të Shtetit, në zbatim të programit të tij të auditimit me objekt:“Auditimi përputhshmërie për vitin 2017 -2019”. Me Vendimin të Kryetarit të Kontorllit...

Politikë 15:52 - 11 Nentor, 2019

Kuvendi votim në shkelje flagrante të kushtetutës/ Ruçi shpall anëtaret e reja të Gjykatës pa bërë betimin tek Presidenti

Elsa Toska e Fjona Papajorgji u votuan sot në Kuvend me shumicë votash si anëtare të Gjykatës Kushtetuese. Haptazi në shkelje të kushtetutës, deputetët u vunë...

Opinione 14:19 - 3 Nentor, 2019

Përse jam “tërhequr nga PD”

Nga Bashkim Kopliku  Më pyetën në fb: Bashkim, përse u tërhoqe nga PD […] Përgjigjja ime është si vijon: Nuk jam tërhequr nga PD e viti...

Kronika 16:33 - 22 Tetor, 2019

1149 ankesa për shkelje të qarkullimit rrugor/ Policia masa ndaj shoferëve

1149 ankesa për shkelje të ndryshme të qarkullimit rrugorë, janë adresuar gjatë ditëve të fundit në adresë të komisariatit Dixhita. Ankesat kanë qenë kryesisht për parkime...

Ilir Meta, Monika Kryemadhi
Politikë 18:35 - 7 Tetor, 2019

Raporti i Komisionit të Venecias/ Kryemadhi “merr në mbrojtje” Metën: “Ka zgjidhur gjithmonë kriza të vështira”

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka folur rreth situatës politike në vend si dhe komentoi raportin paraprak të Komisionit të Venecias për shkarkimin...

Aktualitet 19:44 - 27 Maj, 2019

Komisioni i Pavarur i Monitorimit nxjerr zbuluar Arta Markun/ Ja si u manipulua votimi për KLP-në

Komisioni i Pavarur i Monitorimit ka kritikuar hapur kryeprokuroren  e përkohshme, Arta Marku. Sipas raportit: Marku ka shkelur procedurat për zgjedhjen e Vate Stakës, si pjesë e...

Kryesore Show Biz 11:40 - 8 Mars, 2019

E keni vënë re shkeljen e “ritualit” në “Opinion”? Blendi Fevziu paska pasur vërtet një hall të madh

Moderatori i famshëm shqiptar Blendi Fevziu prej më shumë se 20 vitesh drejton emisionin “Opinion” dhe një tipar identifikues i pamjes së tij në ekran është...

klajda gjosha reagon ashper
Aktualitet 20:10 - 8 Shkurt, 2019

Video e Spiropalit me familjarët e vajzës së mitur/ Gjosha: Shkelje flargante e ligjit

Deputetja e LSI-së Klajda Gjosha në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ashpër pas vizitës së Elisa Spiropalit në familjen e vajzës së mitur në...

shkelje te rregullave te qarkullimit rrugor
Aktualitet 18:14 - 24 Janar, 2019

Shkeljet e rregullave të qarkullimit rrugor/ “Shokon” Policia

Policia rrugore në Tiranë  ka vijuar me monitorimet me kaera të fshehta dhe ka vendosur gjoba për ata shoferë që shkelin rregullat e qarkullimit. Këto gjoba...

arbana osmani
Aktualitet 10:03 - 19 Janar, 2019

AMA i tërheq vëmendjen Top Channel, konstaton shkelje në emisionin e Arbana Osmanit

Autoriteti i Medias Audiovizive i ka tërhequr vëmendjen televizionit “Top Channel”, pasi ka konstatuar shkelje në emisionin “Dua të të bëj të lumtur” të moderuar nga...

Aktualitet 22:19 - 9 Janar, 2019

Policia paralajmëron studentët/ Do të merren masa për shkeljet e ligjit

Policia e Shtetit ka reaguar me një njoftim të publikuar në rrjetet sociale për studentë protestues të cilët ditën e sotme nxorrën në koridoret e fakulteteve...

Aktualitet 20:01 - 22 Dhjetor, 2018

Procedohen 64 shoferë/ Këto janë shkeljet që kanë kryer

Policia rrugore ka filluar procedimin ndaj 64 drejtues mjetesh për parkime të gabuara dhe për mosdhënien e përparësisë ndaj këmbësorëve. Në njoftimin e policisë shkruhet se...

Aktualitet 13:52 - 19 Dhjetor, 2018

Shkeljet e administratës/ Gjonaj: Procedime për 80 persona

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj doli sot në një deklaratë për media ku foli për procedimet penale që kanë filluar nga policia e shtetit. Gjatë fjalës...