Connect with Us

All posts tagged "shkarkohet"

Vetingu 12:46 - 9 Shtator, 2019

“Ngec”në Vetting/ KPK shkarkon kreun e Prokurorisë së Matit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra Kreun e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Mat, Hysni Vata. Nga hetimet ka rezultuar se nga analiza financiare...

Aktualitet 11:51 - 15 Korrik, 2019

Shkarkimi i Enton Duros/ Zbulohet kreu i ri i Tatimeve

Pesë ditë më parë, në media u publikua lajmi se është shkarkuar nga detyra Kreu i Përgjithshëm i Tatimeve, Enton Duro, i cili kishte vetëm pas...

Aktualitet 11:31 - 10 Korrik, 2019

Shkarkohet Drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve

Drejtori i Përgjithshëm i Tanimeve, Enton Duro, është shkarkuar nga detyra e tij. Mësohet se shkarkimi i tij është bërë që fundjavën e kaluar. Duro  zëvendësoi...

Aktualitet 11:29 - 7 Korrik, 2019

Luftë politike në komunitetin mysliman?/ Shkarkohet Hoxha i Tiranës

Kryetari i Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, Haxhi Bujar Spahiu, zhvilloi një takim në selinë e Komunitetit Mysliman me imamët e xhamive të Tiranës, ku prezantoi myftiun...

Aktualitet 20:09 - 18 Maj, 2019

Shkarkohet drejtoresha arsimore Kamëz

Drejtoresha Arsimore e Kamzës, Ermioni Cekani, është shkarkuar nga detyra. Ajo u dekoruar dy ditë më parë nga kryebashkiaku Xhelal Mziu, me titullin “Mirënjohje qyteti”, por...

Aktualitet 10:55 - 16 Maj, 2019

Mbylli hetimet për biznesmenin/ Vettingu pret “kokën” e prokurorit Arben Pasho

Drejtuesi i Prokurorisë së Gjirokastër, Arben Pasho është shkarkuar sot nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Vendimi për Pashon u dha nga treshja e gjyqtarëve,  Valbona...

Aktualitet 16:51 - 8 Maj, 2019

Nuk ndalet “furtuna” në administratë/ Shkarkohet Drejtori i Hetimit Tatimor

Drejtori i Përgjithshem i Hetimit Tatimor Adrian Shehu, është shkarkuar nga detyra. Ndërsa mësohet se ditën e djeshme është emëruar në postin e Drejtoreshës së Përgjithshme të...

Aktualitet 15:15 - 15 Prill, 2019

Probleme me pasurinë/ Shkarkohet kryetarja e Gjykatës së Shkallës së Parë, Gjirokastër

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka  njoftuar se ka shkarkuar kryetaren e Gjykatës së Gjirokastrës Albina Spaha. “Pas shqyrtimit të dokumentacionit dhe zhvillimit të seancës dëgjimore...

Aktualitet 16:00 - 3 Prill, 2019

Mbledhja me Ramën/ Shkarkohet Drejtori i Hetimit Tatimor

Drejtori i hetimit tatimor dhe krerët e tatimit janë shkarkuar nga detyra pas një mbledhje të zhvilluar me kryeministrin Edi Rama dhe zv.Kryeministrin Erion Braçe. Nëndrejtorët...

Aktualitet 16:34 - 13 Mars, 2019

Kapet mat prokurori i Krimeve të Rënda/ Apartamentet dhe dhuratat “dogjën” Artan Bajramin

Artan Bajrami, i cili drejtonte Prokurorinë e Apelit për Krime të Rënda u shkarkua pak ditë më parë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Trupi gjykes...