Connect with Us

All posts tagged "shkarkohet"

KPA lë në fuqi vendimin/ Ngec në vetting ish-kryetari i Prokurorisë së Apelit
Politikë 18:26 - 3 Korrik, 2020

KPA lë në fuqi vendimin/ Ngec në vetting ish-kryetari i Prokurorisë së Apelit

Kolegji i Posaçëm i Apelimit lë në fuqi vendimin e Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për Artan Bajramin, ish-kryetarin e Prokurorisë së Apelit për Krime të...

Sociale 16:31 - 3 Qershor, 2020

4 ditë pas skandalit/ Shkarkohet nga detyra drejtori i shkollës ku studionte e mitura e abuzuar nga roja

4 ditë pas skandalit të abuzimit seksual të të miturës në Babrru, është shkarkuar nga detyra drejtori i shkollës ku studionte 15-vjeçarja. Mësohet se është shkarkuar...

Denoncim 22:11 - 18 Shkurt, 2020

“STOP” sjell skandalin e drejtueses së Përmbarimit Lushnjë/ Shkarkohet Luiza Gjergjova

Pak ditë më parë emisioni “Stop” transmetoi një problem pronësie mes dy vëllezërve në Lushnje. Pëllumb dhe Seit Zele ishin konflikuar për pronën dhe situata u...

Denoncim 21:21 - 21 Janar, 2020

Denoncon “Stop”/ Shkarkohet nga Vettingu, Kryetarja e Gjykatës, nuk lë zyrën!

Procesi i Vetingut shkarkoi edhe kryetaren e Gjykatës Administrative të Shkallës së parë Durrës, Marjana Velcani. Por “Stop”sjell me pamje faktin, se zonja Velcani nuk e...

Bota 22:30 - 24 Dhjetor, 2019

Pyetja ndaj presidentit i kushton vendin e punës/ Gazetarja shkarkohet nga televizioni shtetëror

Gazetarja Alisa Yarovskaya është shkarkuar nga puna në televizionin shtetëror, vetëm 5 ditë pasi i bëri një pyetje presidentit rus Vladimir Putin. Gjatë konferencës për shtyp...

Vetingu 10:24 - 18 Nentor, 2019

Deklarim i rremë e konflikt interesi/ KPK shkarkon nga detyra gjyqtarin e Apelit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ka shkarkuar nga detyra gjyqtarin e Gjykatës së Apelit në Durrës, Arjan Balliu. Gjatë seancës dëgjimore, gjyqtarit iu vu në dukje...

Sociale 16:00 - 15 Tetor, 2019

Ikën drejtori i AKU Tiranë/ Ja kush e zëvendëson

Pak ditë pas emërimit në krye të AKU, drejtuesi i ri, Robert Lili ka nisur lëvizjet e drejtuesve të këtij insitucioni edhe në rang rajonal. Mësohet...

Vetingu 12:46 - 9 Shtator, 2019

“Ngec”në Vetting/ KPK shkarkon kreun e Prokurorisë së Matit

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka shkarkuar nga detyra Kreun e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Mat, Hysni Vata. Nga hetimet ka rezultuar se nga analiza financiare...

Aktualitet 11:51 - 15 Korrik, 2019

Shkarkimi i Enton Duros/ Zbulohet kreu i ri i Tatimeve

Pesë ditë më parë, në media u publikua lajmi se është shkarkuar nga detyra Kreu i Përgjithshëm i Tatimeve, Enton Duro, i cili kishte vetëm pas...

Aktualitet 11:31 - 10 Korrik, 2019

Shkarkohet Drejtori i Përgjithshëm i Tatimeve

Drejtori i Përgjithshëm i Tanimeve, Enton Duro, është shkarkuar nga detyra e tij. Mësohet se shkarkimi i tij është bërë që fundjavën e kaluar. Duro  zëvendësoi...

Aktualitet 20:09 - 18 Maj, 2019

Shkarkohet drejtoresha arsimore Kamëz

Drejtoresha Arsimore e Kamzës, Ermioni Cekani, është shkarkuar nga detyra. Ajo u dekoruar dy ditë më parë nga kryebashkiaku Xhelal Mziu, me titullin “Mirënjohje qyteti”, por...

Aktualitet 10:55 - 16 Maj, 2019

Mbylli hetimet për biznesmenin/ Vettingu pret “kokën” e prokurorit Arben Pasho

Drejtuesi i Prokurorisë së Gjirokastër, Arben Pasho është shkarkuar sot nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Vendimi për Pashon u dha nga treshja e gjyqtarëve,  Valbona...

Aktualitet 16:51 - 8 Maj, 2019

Nuk ndalet “furtuna” në administratë/ Shkarkohet Drejtori i Hetimit Tatimor

Drejtori i Përgjithshem i Hetimit Tatimor Adrian Shehu, është shkarkuar nga detyra. Ndërsa mësohet se ditën e djeshme është emëruar në postin e Drejtoreshës së Përgjithshme të...

Aktualitet 15:15 - 15 Prill, 2019

Probleme me pasurinë/ Shkarkohet kryetarja e Gjykatës së Shkallës së Parë, Gjirokastër

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka  njoftuar se ka shkarkuar kryetaren e Gjykatës së Gjirokastrës Albina Spaha. “Pas shqyrtimit të dokumentacionit dhe zhvillimit të seancës dëgjimore...

Aktualitet 16:00 - 3 Prill, 2019

Mbledhja me Ramën/ Shkarkohet Drejtori i Hetimit Tatimor

Drejtori i hetimit tatimor dhe krerët e tatimit janë shkarkuar nga detyra pas një mbledhje të zhvilluar me kryeministrin Edi Rama dhe zv.Kryeministrin Erion Braçe. Nëndrejtorët...

KPA lë në fuqi vendimin/ Ngec në vetting ish-kryetari i Prokurorisë së Apelit
Aktualitet 16:34 - 13 Mars, 2019

Kapet mat prokurori i Krimeve të Rënda/ Apartamentet dhe dhuratat “dogjën” Artan Bajramin

Artan Bajrami, i cili drejtonte Prokurorinë e Apelit për Krime të Rënda u shkarkua pak ditë më parë nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit. Trupi gjykes...

Aktualitet 10:08 - 20 Qershor, 2018

Shkarkohet milioneri i Apelit/ Pritet “koka” e Gentjan Trenovës

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ka dhënë vendimin për prokurorin e Apelit, Gentjan Trenova. KPK ka vendosur ta shkarkojë Trenovën për shkak të mosjustifikimit të pasurisë....

Aktualitet 15:13 - 17 Tetor, 2017

Shkarkohet nga detyra kryetari i Këshillit të qarkut Fier

Ditën e sotme është shkarkuar nga detyra kryetari i Këshillit të qarkut Fier Luan Pashallari me mocion votëbesimi. 21 këshilltarë të mazhorancës votuan pro largimi të...

Bota 14:19 - 21 Korrik, 2017

Video-Vendos qëllimisht drogë në skenën e krimit/ Polici ia punon vetes

Një oficer policie në Baltimore është shkarkuar nga detyra dhe është akuzuar për vendosje të qëllimshme të lëndëve narkotike në skenën e krimit. Richard Pinheiro ka...

Aktualitet 08:54 - 31 Janar, 2017

Nuk zbatoi urdhrin e Donald Trump/Si e pësoi Prokurorja e Përgjithshme e SHBA

Presidenti i SHBA, Donald Trump, ka shkarkuar nga detyra Prokuroren e Përgjithshme, Sally Yates. Shkarkimi ka ardhur menjëherë pasi prokurorja ka refuzuar të zbatojë urdhrin e...

Aktualitet 12:08 - 30 Janar, 2017

Ikën Manjani/LSI pritet të mbajë sërish Ministrinë e Drejtësisë, ja kë propozon Rama

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar zyrtarisht shkarkimin e ministrit të Drejtësisë, Ylli Manjani, duke dërguar vendimin te Presidenti Bujar Nishani. Në vend të tij, Rama ka...

Aktualitet 15:07 - 23 Dhjetor, 2016

Asambleja e PS shkarkon Kokëdhimën/ Ja votat pro dhe kundër

Asambleja e Partisë Socialiste ka shkarkuar nga posti i Sekretarit të Çështjet e Emigracionit, Koço Kokëdhimës. Edhe pse ish-deputeti dha dorëheqjen pak minuta më parë nga...

Aktualitet 10:20 - 10 Mars, 2015

Tiranë/ Shkarkohet nga detyra punonjësi i ZVRPP-së

Zyra e Regjistrimit të Pasurive të Paluajtshme ka lajmëruar shkarkimin e punonjësit Artan Tushe, i cili ishte përgjegjës për zonën nr.1 në Tiranë. Ky shkarkim erdhi...