Connect with Us

All posts tagged "shkarkimi"

Nis seanca në KLGJ për shkarkimin e gjyqtaren Enkelejda Hoxha/ Avokati kërkon pezullim të procesit
Kronika 12:05 - 16 Shkurt, 2021

Nis seanca në KLGJ për shkarkimin e gjyqtaren Enkelejda Hoxha/ Avokati kërkon pezullim të procesit

Ka nisur seanca në KLGJ për shkarkimin e gjyqtares së Krujës Enkelejda Hoxha. Avokati kërkon pezullim të procesit pasi magjistratja duhet të jetë në seancë dhe...

Zgjedhjet e 25 prillit/ Yuri Kim “zbarkon” në Shkodër
Politikë 13:36 - 9 Shkurt, 2021

Vendimi i Strasburgut për shkarkimin e Xhoxhaj/ Reagon Yuri Kim: Procedurat e vettingut ishin të drejta

Gjykata e Strasburgut ka rrëzuar padinë e ish anëtares së Gjykatës Kushtetuese, Altina Xhoxhaj duke i dhënë të drejtë vendimit të Vettingut për ta shkarkuar. Lidhur...

Opinione 18:33 - 3 Shkurt, 2021

Nga Kreshnik Spahiu/ Listat provojnë, se Berisha po përgatit shkarkimin e Lulzim Bashës në 26 Prill

Nëse deri dje keni pyetur: “A do e kandidoj Basha në lista për deputet Sali Berishën?” keni gabuar shumë. Ka ardhur koha të pyesni anasjelltas: “A...

KESH dyfishon shkarkimet nga Vau i Dejës pas parashikimeve për reshje fundjavën e ardhshme
Sociale 21:50 - 17 Janar, 2021

KESH dyfishon shkarkimet nga Vau i Dejës pas parashikimeve për reshje fundjavën e ardhshme

Zona verilindore e Shqipërisë parashikohet të përfshihet nga reshje intensive fundjavën e ardhshme. Për këtë Korporata Elektroenergjetike Shqiptare (KESH) ka vijuar shkarkimet e kontrolluara në digën...

Priten reshje intensive shiu/ KESH merr masa për të parandaluar përmbytjet
Sociale 18:36 - 17 Janar, 2021

Priten reshje intensive shiu/ KESH merr masa për të parandaluar përmbytjet

Koorporata Elekrtoenergjitike Shqiptare (KESH) njofton abonentët se në Shqipëri pritet të ketë reshje të dendura shiu, javën e ardhshme. KESH thekson se raportet meteorologjike parashikojnë se...

Trump e mohon: Nuk jam planifikuar për të bërë vaksinën ndaj COVID-19
Aktualitet 02:34 - 13 Janar, 2021

Trump i quan “qesharake” përpjekjet e demokratëve për ta shkarkuar

Presidenti amerikan Donald Trump tha të martën se përpjekja e ligjvënësve demokratë për të ngritur akuza për shkarkim në ditët e fundit të presidencës së tij...

Bluzat e bardha në protestë: Nuk mund të dënohet një mjek se shan mbretin!
Shëndeti 11:20 - 31 Dhjetor, 2020

Bluzat e bardha në protestë: Nuk mund të dënohet një mjek se shan mbretin!

Mjekët e QSUT kanë dalë sot në protestë, pas shkarkimit të kolegut të tyre Ilir Allkja, pasi kritikoi qeverinë. Tëë revoltuar atë janë shprehur se mjekët...

“Tërhiquni menjëherë”/ Meta del me thirrjen e fortë: Qeveria dhe Bashkia po ndërhyjnë me forcë në Kombinat
Politikë 10:20 - 31 Dhjetor, 2020

Meta nuk humb kohë/ Firmos shkarkimin e Ramës si ministër, dekreton Xhaçkën dhe Peleshin

Presidenti i vendit Ilir Meta ka dekretuar mëngjesin e sotëm ndryshimet në Qeveri. Meta ka firmosur dekretet për Olta Xhaçkën në pozicionin e ministres për Evropën...

Shkarkimi i mjekut Allkja/ Kryemadhi: Qeveria jonë do e rikthejë në punë
Politikë 13:01 - 30 Dhjetor, 2020

Shkarkimi i mjekut Allkja/ Kryemadhi: Qeveria jonë do e rikthejë në punë

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, ka reaguar pas shkarkimit nga QSUT të mjekut Ilir Allkja. Kryemadhi thekson se mjeku Allkja është një prej shumë qytetarëve të...

‘Do rikthejë check-balancën’/ Gjata: Ndryshimet në Kushtetutë nevojë imediate
Politikë 16:02 - 14 Dhjetor, 2020

‘Sa të më digjen pemët më mirë po djeg Lleshajn’/ Gjata zbardh prapaskenat e dorëheqjes

Sekretari për çështje ligjore në PD Çlirim Gjata është shprehur se mënyra sesi arrestimet po bëhen është e gjitha e llogaritur që njerëzit të frikësohen. Në...

Shkarkimi nga KLGJ i gjyqtarit Kuqo/ Reagon ministrja e Drejtësisë: Një tjetër provë se…
Politikë 17:57 - 10 Dhjetor, 2020

Shkarkimi nga KLGJ i gjyqtarit Kuqo/ Reagon ministrja e Drejtësisë: Një tjetër provë se…

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka reaguar pas shkarkimit nga KLGJ-ja të gjyqtarit Markelian Kuqo. Gjonaj thekson se “kjo është një tjetër provë se sistemi i...

Vuloset fati i Lleshajt/ Vendimi merret në Beograd
Opinione 16:15 - 10 Dhjetor, 2020

‘Vuloset’ fati i Lleshajt/ Vendimi merret në Beograd

Analisti Baton Haxhiu ishte i ftua mbrëmjen e djeshme në “Opinion” ku ka konfirmuar se mes kryeministrit Edi Rama dhe ministrit të Brendshëm Sandër Lleshaj ka...

Politikë 23:04 - 12 Nentor, 2020

Besart Kadia, zv.ministëri Ramës/ Basha justifikohet për dokumentin fals të shkarkimit

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka komentuar emërimin e Besart Kadias në detyrën e zv.ministrit të Financave dhe Ekonomisë nga Rama. Basha tha se për këtë...

I dënuar për korrupsion/ Ish-gjyqtari Shkëlqim Miri largohet nga sistemi i drejtësisë
Aktualitet 14:26 - 27 Tetor, 2020

I dënuar për korrupsion/ Ish-gjyqtari Shkëlqim Miri largohet nga sistemi i drejtësisë

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka pranuar kërkesën e Inspektorit të Lartë të Drejtësisë, për larguar përfundimisht nga sistemi i drejtësisë, ish-gjyqtarin e Gjykatës së Apelit në...

Nuk justifikoi udhëtimet jashtë vendit që nga viti 2004/Pse u shkarkua prokurori Dritan Peka
Vetingu 14:02 - 22 Tetor, 2020

Nuk justifikoi udhëtimet jashtë vendit që nga viti 2004/Pse u shkarkua Dritan Peka

Shkarkimi i prokurorit Dritan Peka, duket se ka ardhur si shkak i deklarimit të pamjaftueshëm në kriterin e pasurisë. Kjo pasi, në seancën e kaluar Komisioneri...

Nuk justifikoi udhëtimet jashtë vendit që nga viti 2004/Pse u shkarkua prokurori Dritan Peka
Vetingu 13:42 - 22 Tetor, 2020

KPA shkarkon nga detyra prokurorin Dritan Peka

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka shkarkuar nga detyra kreun e Prokurorisë së Apelit në Tiranë Dritan Peka. Fillimisht, Peka u konfirmua në detyrë nga Komisioni...

Shkarkohet nga detyra prefekti i Qarkut të Gjirokastrës
Politikë 21:28 - 21 Tetor, 2020

Shkarkohet nga detyra prefekti i Qarkut të Gjirokastrës

Prefekti i Qarkut të Gjirokastrës Astrit Aliaj është shkarkuar nga detyra. Vendimi është marrë në mbledhjen e mbajtur mesditën e sotme në Këshillin e Ministrave. Mësohet...

U rrit i adoptuar, eksperimentonte me drogat/ Çfarë nuk dini mbi Stiv Xhobsin
Blog 08:47 - 5 Tetor, 2020

U rrit i adoptuar, eksperimentonte me drogat/ Çfarë nuk dini mbi Stiv Xhobsin

Stiv Xhobs, themeluesi i kompanisë “Apple” dhe një nga gjenitë e revolucionit teknologjik që ka ndodhur dekadat e fundit, vdiq 9 vite më parë, pasi e...

Vetingu 10:51 - 25 Shtator, 2020

Nga refuzimi i vizës amerikane te pasuria e dyshimtë/ Kush është Donika Prela, gruaja që “ha” burra

Kolegji i Posaçëm i Apelimit ka vendosur sot shkarkimin nga detyra të prokurores Donika Prela. KPA ka vendosur shkarkimin me arsyetimin se Prela nuk justifikon apartamentin...

Pse ju largoi në ditën e parë të shkollës?/ Shahini: Pyesni kryeministrin
Politikë 21:22 - 14 Shtator, 2020

Pse ju largoi Rama në ditën e parë të shkollës?/ Shahini: Pyesni kryeministrin

Ish ministrja e Arsimit, Besa Shahini, është e ftuar mbrëmjen e sotme në “Open”, ku po “rrëfehet”, për shkakrimin e saj nga Rama në ditën e...

'Të pështysh veten në fytyrë'/ Besa Shahini sulmon Vjosa Osmanin
Politikë 19:29 - 14 Shtator, 2020

“Jam zhgënjyer me të gjithë…”/ Shahini reagon për herë të parë pas largimit

Ish-ministrja e Arsimit, Besa Shahini ka reaguar për herë të parë, pas largimit  nga posti i ministers. Me një reagim të gjatë në rrjetet sociale, Shahini...

Analisti i zemëruar për karrigen e deputetit/ Sa e ‘shiti fytyrën’ Agron Gjekmarkaj
Politikë 19:12 - 14 Shtator, 2020

“Në kufijtë e skandalit”/ Gjekmarkaj zbulon çfarë fshihet pas shkarkimit të Besa Shahinit

Analisti Agron Gjekmarkaj, e ka konsideruar një shkelje në kufijtë e skandalit , largimin e Besa Shahinit nga posti i Ministres së Arsimit ditën e parë...

Ngjarjet kriminale trondisin vendin/ Lleshaj justifikon dështimin
Politikë 18:50 - 14 Shtator, 2020

Befason Lleshaj/ Ja deri kur do e mbajë postin e ministrit

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, ka befasuar nga Shkodra teksa është pyetur nëse do vijojë të mbajë postin deri në zgjedhjet e 25 prillit. Lleshaj është...