Connect with Us

All posts tagged "shkarkim"

Pas shkarkimit nga Komisioni i Vettingut, gjyqtari bën veprimin e papritur
Aktualitet 10:37 - 26 Mars, 2021

Pas shkarkimit nga Komisioni i Vettingut, gjyqtari bën veprimin e papritur

Gjyqtari Bari Shyti i gjykatës Adminstrative të Apelit, i cili u shkarkua nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ditën e djeshme, ka reaguar këtë të premte...

Përfundon shqyrtimi për Luan Daci/ Ja kur do shpallet vendimi
Aktualitet 12:59 - 24 Mars, 2021

Luan Daci thellon skandalin/ S’pyet as për SPAK, as për vendime gjyqsore

Ish anëtari i Vettingut, Luan Daci, po tallet hapur me Reformën në Drejtësi. Daci nuk pyet për vendime gjyqsore edhe pse u shkarkua nga KPA. Ai...

Nis seanca në KLGJ për shkarkimin e gjyqtaren Enkelejda Hoxha/ Avokati kërkon pezullim të procesit
Aktualitet 11:20 - 4 Mars, 2021

Kërkoi më shumë kohë/ Shtyhet seanca për shkarkimin e gjyqtares Hoxha

Shtyhet seanca për vendimin e shkarkimit të gjyqatres Enkelejda Hoxha. Mësohet se seanca është shtyrë pasi gjyqtarja ka kërkuar më shumë kohë. “Kërkoj kohë të përgatis...

Profil: Kush është gjyqtari i ‘hekurt’ Dvorani, votoi pro dënimit të Metës për videon e Priftit
Politikë 19:19 - 23 Shkurt, 2021

Profil: Kush është gjyqtari i ‘hekurt’ Dvorani, votoi pro dënimit të Metës për videon e Priftit

Nga Adriatik Doçi Departamenti Amerikan i Shtetit ka shpallur ish-kreun e KED dhe ish-anëtarin e Gjykatës së Lartë, Ardian Dvoranin, mes 12 personaliteteve më të spikatur...

Hetimet për gjyqtaren Hoxha/ SPAK nis verifikimet për transferimet e të dënuarve
Aktualitet 20:46 - 12 Shkurt, 2021

Prokurori i çështjeve të gjyqtares së arrestuar, në duart e KLP / Sa kohë do i duhet KLP-së të vendosë?

Në Korrik 2020 Zyra e Inspektorit të Lartë të Drejësisë nisi hetimin Administrativ për Gjyqtaren e arrestuar dje nga SPAK. Në Dhjetor 2020, Inspektori i Lartë...

Aktualitet 11:40 - 12 Shkurt, 2021

ILD kërkon shkarkimin e prokurorit/ KLP nis tentativat e zvarritjes, shtyhet seanca

Inspektori i Lartë i Drejtësisë përmes një shkrese i kërkoi Këshillit të Lartë të Prokurorisë shkarkimin e prokurorit Bujar Memia, pasi është kapur në shkelje pas...

Heshti për skandalin në Gjykatën e Krujës/ ILD kërkesë KLP: Të shkarkohet prokurori Bujar Memia
Aktualitet 11:15 - 12 Shkurt, 2021

Heshti për skandalin në Gjykatën e Krujës/ ILD kërkesë KLP: Të shkarkohet prokurori Bujar Memia

Inspektori i Lartë i Drejtësisë ka kërkuar nga Këshilli i Lartë i Prokurorisë shkarkimin e prokurorit Bujar Memia. Rasti i lirimit të Hekuran Billës, i cili...

Përgjimet e SPAK/ Anila Hoxha: Në 15 shkurt pritet shkarkimi i prokurorit...
Aktualitet 21:46 - 11 Shkurt, 2021

Përgjimet e SPAK/ Anila Hoxha: Në 15 shkurt pritet shkarkimi i prokurorit…

Gazetarja Anila Hoxha ka zbuluar skemën korruptive në të cilën është e përfshirë gjyqtarja Enkelejda Hoxha dhe 9 të dyshuar të tjerë. Sipas saj, SPAK ka...

Aktualitet 11:22 - 11 Shkurt, 2021

Video-Voltana Ademi harron qytetarët/ Rrugët e Shkodrës “nën pushtetin” e ujit

Gjatë natës i gjithë vendi është përfshirë nga reshje të dendura të shiut. Reshjet e dendura kanë vijuar edhe sot duke sjellë përmbytje në shumë zona...

Nis seanca në KLGJ për shkarkimin e gjyqtaren Enkelejda Hoxha/ Avokati kërkon pezullim të procesit
Aktualitet 12:08 - 29 Janar, 2021

KLGJ shtyn seancën për Enkelejda Hoxhën/ ILD kërkon shkarkimin e saj

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka shtyrë seancën për gjyqtaren Enkelejda Hoxha, e cila akuzohet për lirimin nga burgu të disa personazheve të botës së krimit. Mes...

Aktualitet 12:58 - 23 Janar, 2021

Ish prokurori i Krimeve të Rënda nis luftën me KPA në Administrative

Gjykata ka nisur procesin për të vërtetuar ligjshmërinë e kritereve të emërimeve në shkallën e dytë të Vettingut. Ish anëtari i Gjykatës Kushtetuese, Besnik Muci i...

Facebook, Twitter dhe Tik Tok japin njoftimin/ Çdo mesazh që uron vdekjen e presidentit do të hiqet
Bota 23:22 - 13 Janar, 2021

Dhoma e Përfaqësuesve voton pro akuzave për shkarkimin e Presidentit Trump

Dhoma e Përfaqësuesve votoi për të ngritur zyrtarisht akuzat kundër Presidentit Donald Trump. Rezoluta për ngritjen e akuzave u miratua me 232 vota pro dhe 197...

Donald Trump e ka ndryshuar përgjithmonë politikën amerikane
Bota 21:02 - 13 Janar, 2021

Protestat e parajmëruara në SHBA/ Thirrja e Trump: Jo dhunë dhe vandalizëm 

Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan pritet të votojë të mërkurën për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump. 5 republikanë deklaruan sot...

Iku nga frika e Vettingut/ “Rebelohet sheiku”, Agim Bendo ndaj KPK-së
Vetingu 13:56 - 12 Janar, 2021

Zëvendësoi të shkarkuarin e Vettingut/ Gjyqtarja liroi të denoncuarin nga kryebashkiaku i PS

Që prej vitit 2018, Gjykata e Shkallës së Parë Korçë, drejtohet nga Luljeta Kole. Kjo e fundit u emërua në krye të institucionit, pas shkarkimit nga...

Politikë 21:34 - 4 Janar, 2021

Ndryshimet në qeveri/ Ndoka: I vetmi lajm pozitiv shkarkimi i Ramës, detyroi ministrat nga Kosova të dorëhiqen

Kreu i Partisë Demokristiane Nard Ndoka, foli mbrëmjen e sotme për ndryshimet në qeveri, duke qenë se sot u votuan në Parlament dy ministrat e rinj...

A e dini se kush është aplikacioni më i shkarkuar i vitit 2020?
Teknologji 09:48 - 2 Janar, 2021

A e dini se kush është aplikacioni më i shkarkuar i vitit 2020?

Aplikacioni më i shkarkuar i vitit 2020 është TikTok, sipas të dhënave të Appfigures. Kjo nuk është për t’u habitur duke pasi të dhënat tregojnë se...

A do e bëjë vaksinën nëse zgjidhet si personalitet?/ Berisha jep përgjigjen e prerë
Politikë 12:34 - 30 Dhjetor, 2020

Shkarkimi nga detyra i mjekut/ Berisha: Demaskoi mashtrimet, të rikthehet në punë!

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas shkarkimit nga detyra të mjekut Ilir Allkja. Sipas Berishës, Rama ndërmori këtë akt vetëm për faktin se mjeku foli...

Foli në media/ QSUT pushon mjekun nga puna
Sociale 11:53 - 30 Dhjetor, 2020

Foli në media/ QSUT pushon mjekun nga puna

Mjeku i Urgjencës paraspitalore në QSUT, Ilir Allkja është pushuar nga puna. Ky shkarkim i mjekut të njohur i njohur për qëndrimet e tij, të hapura...

Aktualitet 13:50 - 11 Dhjetor, 2020

Liroi të fortët nga burgu/ ILD kërkon shkarkimin e gjyqtares së Krujës

Pak ditë pas shkarkimit të gjyqtarit Markelian Kuqo, Inspektori i Lartë i Drejtësisë ka kërkuar shkarkimin e gjyqtares Enklejda Hoxha, e cila ka liruar nga burgu...

Aktualitet 14:28 - 10 Dhjetor, 2020

Shkarkohet nga detyra gjyqtari Markelian Kuqo

Shkarkohet nga detyra gjyqtari Markelian Kuqo. Gjyqtari Markeljan Kuqo akuzohet se ka liruar nga burgu të dënuarin me burgim të përjetshëm Gert Gjinarari, i njohur ndryshe...

Pretendimet për shkarkimin e drejtorit/ Eksperti çmonton akuzat
Denoncim 22:03 - 20 Nentor, 2020

Pretendimet për shkarkimin e drejtorit/ Eksperti çmonton akuzat

Disa mësuese si Irena Avdulaj, Ida Shakaj, Migena Gjoni dhe Orjeta Balaj kanë shprehur ankesat e tyre për drejtorin, por ky i fundit shprehet se asnjë...

Zbulohet gënjeshtra tjetër/ Basha propozoi Besart Kadinë për deputet
Politikë 11:44 - 14 Nentor, 2020

Zbulohet gënjeshtra tjetër/ Basha propozoi Besart Kadinë për deputet

Emërimi i Besart Kadisë si zëvendësministër i Financave dhe Ekonomisë ka ngjallur mjaft zhurmë dhe reagime. Partia Demokratike menjëherë u përpoq ta përgënjeshtronte duke thënë se...

CNA e zbuloi/ Basha e pranon: Dokumenti i shkarkimit të Kadisë është fallco
Politikë 11:08 - 14 Nentor, 2020

CNA e zbuloi/ Basha e pranon: Dokumenti i shkarkimit të Kadisë është fals

Tre ditë më parë qeveria njoftoi emërimin e Besart Kadisë si zëvendës ministër i Financave dhe Ekonomisë. Kjo lëvizje në politikë ngjalli shumë reagime dhe kritika....