Connect with Us

All posts tagged "shkakrim"

Lajme 12:22 - 27 Dhjetor, 2019

I nxorri “të palarat” e formularëve për pallatet e dëmtuara/ Çfarë thuhej në vendimin e shkarkimit të inxhinierit

Së fundmi, profesori i Fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit Agim Seranaj u shkarkua nga detyra pasi denoncoi 5 tipe të ndryshme formularësh që merreshin me përcaktimin...

Bota 22:11 - 10 Dhjetor, 2019

Demokratët nisin procedurat për shkarkimin e Donald Trump/ Për çfarë akuzohet

Akuza formale janë hedhur tashmë kundër Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës nga ana e demokratëve. Këto akuza janë prezantuar sot nga Komiteti Gjyqësor i...

Politikë 10:47 - 22 Nentor, 2019

Shkarkimi i Metës/ Mblidhet sot Komisioni Hetimor

Paraditen e sotme pritet të mblidhet Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Mbledhja do të zhvillohet në orën 11:00 dhe dhe në rendin e...

Politikë 14:34 - 15 Tetor, 2019

Shkarkimi i Hajdarit/ Alimadhi: Ndërhyrje politike nga jashtë për të prishur imazhin e opozitës së re

  Kryetari i Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi ka folur lidhur me shkarkimin e Rudina Hajdarit nga drejtimi i grupit parlamentar. Sipas Alimadhit motivi i shkarkimit të...

Politikë 19:24 - 1 Tetor, 2019

U emërua disa muaj më parë/ Shkarkohet drejtori i “AlbPetrol”

Shkarkohet nga detyra administratori i kompanisë shtetërore të prodhimit të naftës ‘AlbPetrol’, Dritan Spahiu. Ndërkohë bëhet me dije se në vend të tij është emëruar drejtoresha...

Politikë 16:48 - 18 Shtator, 2019

U konfirmua në detyrë/ Komisioneri Publik ankimon vendimin e KPK për gjyqtaren Regleta Panajoti

Komisioneri Publik,  ka ushtruar ankim në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit pranë Gjykatës Kushtetuese, kundër vendimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për gjyqtaren e Gjykatës...