Connect with Us

All posts tagged "shkakrim"

Sociale 14:13 - 30 Dhjetor, 2020

E larguan nga detyra/ Mjeku Ilir Allkja: Më shkarkuan si dikur “për agjitacion e propagandë”

Mjeku Ilir Allkja i cili ka qenë një zë kritik nga brenda sistemit shëndetësor ka reaguar pas shkarkimit nga detyra. Ai tregon se nuk e priste...

Ndarja nga jeta e kreut të PD Sarandë/ Meta mesazhe ngushëllimi: Ishte i përkushtuar për paqe dhe begati
Aktualitet 11:00 - 17 Dhjetor, 2020

Meta ‘nuk humb kohë’/ Dekreton dy ministrat e rinj

Presidenti Ilir Meta  ka dekretuar pa vonesa emrat e dy ministrave të rinj të kabinetit qeveritar. Bëhet fjalë për Ministrin Bledi Çuçi, i cili u propozua...

Aktualitet 12:00 - 14 Tetor, 2020

“Është i padenjë për të mbajtur detyrën”/ Artur Metani kërkon shkarkimin e gjyqtarit Kuqo

Inspektori i Lartë i Drejtësisë Artur Metani ka nisur parashtrimin në seancën dëgjimore në KLGJ për fillimin e procedimit disiplinor ndaj magjistratit Markelian Kuqo, i cili...

OFL zbarkon në Dibër/ Ultimatum për pasurinë tre të dënuarve për vrasje
Politikë 16:55 - 28 Shtator, 2020

Shkarkimi i Artan Shkëmbit/ Komandohet kreu i ri i OFL-së

Hekuran Bregu është është komanduar në krye të Operacionit Forca e Ligjit gjatë ditës së sotme. Ky vendim u mor pas pezullimit nga detyra të drejtorit...

Lajme 09:35 - 28 Shtator, 2020

Vettingu në polici/ Shkarkohet shefi i sektorit të Sigurisë së Personelit në SHÇBA

Sot është mbajtur  seanca e radhës e vetingut në polici, ndërsa “në site” ka kaluar Edmond Papa. Komisioni i Jashtëm i Vlerësimit ka shkarkuar nga detyra...

"Largimi i Lleshajt nuk ishte për shkak të protestës"/ Rama zbulon “prapaskenat”
Politikë 15:28 - 30 Gusht, 2020

“Rama-Lleshaj heshtin sepse e dinë për dosjen sekrete”/ PD kërkon sërish shkarkimin e Albert Dervishaj

Partia Demokratike ka kërkuar sërish shkarkimin e nëndrejtorit të policisë së shtetit Albert Dervishaj. Sipas denoncimeve të vazhdueshme të PD-së, Dervishaj është ish-agjent i Sigurimit të...

Alibeaj nxjerr videon/ Kostot e arbitrazheve të humbura, realitet i bazuar te keqmenaxhimi i palaços
Politikë 17:09 - 28 Gusht, 2020

Emërimi i Dervishajt si nëndrejtor i Policisë/ PD kërkon shkarkimin: Rezulton ish-bashkëpunëtor i Sigurimit

Partia Demokratike kërkon shkarkimin e Albert Dervishajt, pasi u emërua si numri dy i Policisë së Shtetit. Ish-deputeti i PD, Enkelejd Alibeaj thotë se Dervishaj rezulton...

Lajme 16:37 - 27 Gusht, 2020

Shkarkohet nga detyra drejtoresha e Hipotekës në Korçë

Shkarkohet nga detyra drejtoresha e Hipotekës në qytetin e Korçës, Nada Bandilli. Në vend të Bandillit është emëruar përkohësisht zëvendësdrejtori i Hipotekës, Klajdi Tërova. Ai do...

Komisioni për shkarkimin e Metës/ Manja: Raporti final gati më 18 korrik
Politikë 15:15 - 13 Korrik, 2020

Komisioni për shkarkimin e Metës/ Manja: Raporti final gati më 18 korrik

Komisioni hetimor parlamentar për shkarkimin e presidentit Ilir Meta ka vendosur të miratojë raportin final të hetimit më datën 23 korrik. Kryetari i këtij komisioni, socialisti...

Politikë 10:30 - 29 Prill, 2020

Koronavirusi la “në hije” shkarkimin e Metës/ Socialistët nuk tërhiqen, çfarë kërkon Hajdari

Për shkak të pandemisë së koronavirusit ngjarjet politike janë “paralizuar”. Por një dy nga çështjet të cilat priteshin me shumë interes, janë Komisioni hetimor që po...

Lajme 21:53 - 26 Mars, 2020

Shkarkimi i Kurtit/ Rama s’ pranon të komentojë: Janë luks…

Kryeministri Edi Rama është pyetur lidhur me situatën në Kosovë, ku mbrëmjen e djeshme Kuvendi votoi shkarkimin e kryeministrit Albin Kurti. Rama nuk pranoi të komentojë...

Lajme 12:22 - 27 Dhjetor, 2019

I nxorri “të palarat” e formularëve për pallatet e dëmtuara/ Çfarë thuhej në vendimin e shkarkimit të inxhinierit

Së fundmi, profesori i Fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit Agim Seranaj u shkarkua nga detyra pasi denoncoi 5 tipe të ndryshme formularësh që merreshin me përcaktimin...

Bota 22:11 - 10 Dhjetor, 2019

Demokratët nisin procedurat për shkarkimin e Donald Trump/ Për çfarë akuzohet

Akuza formale janë hedhur tashmë kundër Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës nga ana e demokratëve. Këto akuza janë prezantuar sot nga Komiteti Gjyqësor i...

Politikë 10:47 - 22 Nentor, 2019

Shkarkimi i Metës/ Mblidhet sot Komisioni Hetimor

Paraditen e sotme pritet të mblidhet Komisioni Hetimor për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Mbledhja do të zhvillohet në orën 11:00 dhe dhe në rendin e...

Adriatik Alimadhi ia thotë troç kolegëve/ Deputetët që pretendojnë mandate, nuk do marrin gjë
Politikë 14:34 - 15 Tetor, 2019

Shkarkimi i Hajdarit/ Alimadhi: Ndërhyrje politike nga jashtë për të prishur imazhin e opozitës së re

  Kryetari i Ballit Kombëtar, Adriatik Alimadhi ka folur lidhur me shkarkimin e Rudina Hajdarit nga drejtimi i grupit parlamentar. Sipas Alimadhit motivi i shkarkimit të...

Politikë 19:24 - 1 Tetor, 2019

U emërua disa muaj më parë/ Shkarkohet drejtori i “AlbPetrol”

Shkarkohet nga detyra administratori i kompanisë shtetërore të prodhimit të naftës ‘AlbPetrol’, Dritan Spahiu. Ndërkohë bëhet me dije se në vend të tij është emëruar drejtoresha...

Politikë 16:48 - 18 Shtator, 2019

U konfirmua në detyrë/ Komisioneri Publik ankimon vendimin e KPK për gjyqtaren Regleta Panajoti

Komisioneri Publik,  ka ushtruar ankim në Kolegjin e Posaçëm të Apelimit pranë Gjykatës Kushtetuese, kundër vendimit të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit për gjyqtaren e Gjykatës...