Connect with Us

All posts tagged "shkak"

Agron Llakaj zbulon pse braktisi “Portokallinë”/ Më “largoi” Ardit Gjebrea
Showbizz 09:57 - 16 Tetor, 2020

Agron Llakaj zbulon pse braktisi “Portokallinë”/ Më “largoi” Ardit Gjebrea

Largimi i shumë emrave të njohur nga Portokallia këtë vit, nga prezantuesja Xhemi Shehu tek Altin Basha, bëri zhurmë të madhe në media. Por jo vetëm...

“Sëmundja nuk ka radhë”/ Brataj pas infektimit të Silva Binos: Covid ka marë përmasa akoma më të mëdha!
Aktualitet 22:13 - 18 Qershor, 2020

Nga se e humbi jetën Nehat Kulla?/ Skënder Brataj: Deklarata ime u keqinterpretua

Disa ditë më parë bëri bujë deklarata e drejtorit të Urgjencës Kombëtare Skënder Brataj, i cili tha se Nehat Kulla ndërroi jetë si pasojë e Covid-19....

Kronika 12:14 - 4 Mars, 2020

Helmimi në shkollën e Fierit/ Nxënësi problematik dyshohet të ketë hedhur spraj në klasë

Zbardhet shkaku i helmimit të nxënësve në shkollën “Janaq Kilica” në Dier. Dyshohet se njënxënës i kësaj shkolle ka hedhur në të dyja rastete e helmimit...

Covid i “pamëshirshëm” me bluzat e bardha/ Infektohet një tjetër mjek tek Urgjenca e Traumës
Aktualitet 20:46 - 18 Maj, 2019

Dhunohet për shkak të detyrës mjeku në Vlorë

Një mjek është dhunuar pasditen e sotme në qytetin e Vlorës. Mësohet se mjeku me iniciale F.G është goditur disa herë nga disa persona për shkak...

Kuriozitete 14:25 - 4 Mars, 2019

U bë shkak për lojën që po vret fëmijë, flet artisti që krijoi Momo-n: Mallkimi u prish

Artisti që krijoi kukullën e frikshme të quajtur Momo ka deklaruar se kukulla famëkeqe nuk ekziston më. Skulptura, që të kall datën, u përdor nga disa...

berisha mbron kryemadhin
Aktualitet 23:06 - 28 Shkurt, 2019

Habit Berisha/ Fleckenstein sulmoi Kryemadhin për shkak të një vajze

Deklaratat e eurodeputetit Knut Fleckenstein për kryetaren e LSI-së Monika Kryemadhi janë komentuar edhe nga ish-kryeministri Sali Berisha. Sipas Berishës, ai e sulmoi Kryemadhin sepse i...

kahraman ndarje
Kryesore Show Biz 11:25 - 18 Janar, 2019

“Kahramani” drejt divorcit/Shkaku? Gruaja po ia harxhon të gjitha paratë

Ata kanë vetëm pak muaj që janë bërë prindër të nëj djali, por martesa mes aktorit të njohur turk Ozcan Deniz dhe partneres së tij, Feyza...

Aktualitet 20:40 - 10 Janar, 2019

Karma/Zbatimi  tipik i ligjit shkak-pasojë

“Kur zogu jeton, ha insektet, kur zogu ngordh, insektet e hanë zogun.” Koha dhe rrethanat mund të ndryshojnë në çdo moment, mos harro të bësh mirë,...

Aktualitet 22:05 - 4 Dhjetor, 2018

Ekzekutimi i shqiptarit në Korfuz/ Dhëndëri zbulon motivin e vrasjes

Dhëndri 63-vjeçarit , Petrit Zifle të vrarë në Korfuz, Ardian Brahimaj  deklaroi në një lidhje me “Skype” me emisionin “Dritare me Rudinën” se vrasësi i vjehrrit...

Life Style 15:10 - 3 Dhjetor, 2018

Efektet negative që mund të shkaktojë gjumi i tepërt

Ekspertët thonë se gjumi është shumë i rëndësishëm dhe mungesa e tij sjell probleme serioze. Por, një gjumë i tepërt gjithashtu paraqet problem serioz. Pavarësisht nëse...

Aktualitet 11:09 - 2 Dhjetor, 2018

Julian Deda tregon shkakun e largimit nga “Portokalli”: Nuk ikëm, na zbuan…

I ftuar këtë të shtunë në emisionin “Thumb” nga dy moderatoret Aulona Musta dhe Fatma Haxhialiu ka qenë aktori i njohur Julian Deda. Ai ka folur...

Aktualitet 11:01 - 25 Nentor, 2018

Shkak i vrasjes në Shkup, flet për herë të parë Adelina Tahiri

Para disa vitesh, këngëtarja Adelina Tahiri u komentua sikur ishte bërë shkak i një vrasjeje në Shkup. Aty ishin përfshirë targat e makinës së saj, prandaj...

Aktualitet 18:37 - 12 Nentor, 2018

Kush është shkaku i gënjeshtrës dhe si mund të çlirohemi prej saj ?

*Nga Miron Çako  Gënjeshtra pavarësisht se i ka “këmbët e shkurtra” dhe “hundën e gjatë”, domethënë nuk shkon gjatë edhe nuk do mbetet pa u zbuluar, përsëri...

Life Style 15:40 - 16 Tetor, 2018

Birra po pakësohet/Ja shkaku kryesor

Të apasionuarit pas birrës me ngjyrë të kristaltë asaj të errët, bjondes dhe llojeve të tjera të përzgjedhura apo të stazhionuara duhet të përgatiten. Rritja e...

Aktualitet 10:36 - 9 Tetor, 2018

“Molla e sherrit” Elvana/ Avokati i Ervis Martinajt tregon çfarë fshihet pas atentatit në ish-bllok

Avokati i Ervis Martinajt është shprehur se nuk ka dijeni, që shkak për atentatin që ndodhi në zonën e ish-bllokut të jetë bërë këngëtarja Elvana Gjata....

Aktualitet 15:50 - 27 Gusht, 2018

Ekzekutimi i familjes në Maqedoni/ Zbardhen shkaqet

Autoritetet kanë zbardhur masakrën e ndodhur në Dibër të Madhe në Maqedoni, ku u ekzekutua një familje. Sipas mediave maqedonase, Amid Pocesta 55 vjeç, Nazmije Pocesta...

Femra 19:30 - 7 Janar, 2017

Ja pse shkaktohet dhimbja juaj

Kush prej nesh nuk e ka vuajtur të paktën një herë një dhimbje të lokalizuar tek gjuri? Ky është problem me të cilin mjeku haset çdo...

Femra 21:30 - 4 Janar, 2017

Shkaktarët kryesorë të çrregullimeve menstruale

Ju janë vonuar periodat? Gjëja e parë që duhet të merrni në konsideratë është shtatzënia. Nëse kjo përjashtohet, atëherë duhet t’u kushtoni vëmendje shkaktarëve të tjerë...

Bota 16:43 - 3 Tetor, 2015

20-vjeçari autori i helmimit të nxënësve dhe mësuesve shqiptarë në Maqedoni

Zbulohen autorët që helmuan ditë më parë dhjetëra nxënës e profesorë shqiptarë të shkollës ekonomike në Shkup, “Arsenije Jovkov”. Policia ka identifikuar 20-vjeçarin maqedonas “Nikolla Xhikovski”,...

Kuriozitete 13:30 - 14 Shtator, 2015

Vajza e vogël me duar blu

I ftohti është shkaku kryesor që duart e nje vogëlushje nga Britania e Madhe bëhen blu. Ajo është e detyruar të mbajë gjithmone dorashka speciale për...

Shëndeti 13:00 - 8 Qershor, 2015

Çfarë e shkakton depresionin

Depresioni është një problem i cili shfaqet te njerëzit zakonisht në rastet kur ndodhin ndryshime të mëdha në jetë. Disa nga faktorët që kanë një ndikim...

Life Style 14:00 - 10 Mars, 2015

Studim – Teknologjia shkaktare kryesore e rrudhave në fytyrë

Teknologjia e telefonave kohët e fundit ka arritur majat është ajo që në një mënyrë apo në një tjetër ka dhe një ndikim të dukshëm përsa...

Life Style 10:00 - 8 Janar, 2015

Divorci mund të shkaktojë edhe vdekjen

Divorci mund të sjellë me të vërtetë vdekjen, kështu pretendon një studim i ri, sipas të cilit pasojat e ndarjes nga partneri/ja mund të shkaktojnë probleme...