Connect with Us

All posts tagged "shish"

Politikë 11:39 - 22 Nentor, 2019

Material sekret nga Meta në Komisionin e Ligjeve/ Manja i “mbyll” derën mediave

Gjatë mbledhjes së komisionit Hetimor për shkarkimin e presidentit Ilir Meta, Ulsi Manja bëri të ditur se në komision ka mbërritur një material i klasifikuar si...

Uncategorized 15:49 - 18 Shtator, 2019

Zbulohet përmbajtja e dokumentit sekret/ Ja kush do të digjte Kuvendin

Presidenti Ilir Meta gjatë raportimit një javë më parë në Komisionin Hetimor parlamentar deklaroi, ndërsa sqaronte vendimin e tij për të shfuqizuar 30 qershorin si datën...

Politikë 19:30 - 11 Shtator, 2019

Deklaratat e Metës për djegien e Kuvendit/ Kreu i SHISH thirret në Komision, deputeti i PS: Aludohet që janë të identifikuar personat

Deklarata e Presidentit Ilir Meta gjatë raportimit në Komisionin Hetimor, ku tha se “persona të caktuar do të digjnin Parlamentin”, ka hapur një tjetër debat politik...

Kronika 14:31 - 8 Shtator, 2019

Zhdukja misterioze e biznesmenit turk/ SHISH e Krimet e Rënda në bordin e jahtit

Krimet e Rënda dhe Shërbimi Informativ Shtetëror bëhen pjesë e hetimeve për zhdukjen misterioze të biznesmenit turk Sevgin Yavuz në ujërat territoriale shqiptare. Dy ditë më...

Denoncim 12:20 - 31 Gusht, 2019

Zbuloi listën “top sekret”/ Zbardhet urdhëri skandaloz i Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një qytetari, sipas të cilit kryeministri Edi Rama ka dhënë urdhër që të ndalohen smartfonët në ushtri. Sipas...

Kronika 15:04 - 6 Gusht, 2019

Sekretet hetimore/ SHISH “blindon” Presidentin dhe Kryeministrin

Shërbimi Informativ Shtetëror, i konsideruar si një institucion tejet hermetik, për hërë të parë ka pblikuar një raport për punën e këtij inditucioni. SHISH ka zbuluar...

Aktualitet 12:38 - 11 Korrik, 2019

Ilir Meta hajduti më i madh i votave/ Si i grabiti 26 mandate deputetësh në vitin 2001

Javët e fundit Ilir Meta nga karrigia e Presidentit, dhënë nga Rilindja që e solli në pushtet, po përpiqet të luajë një rol parimor për demokracinë...

Aktualitet 08:35 - 12 Prill, 2019

“Rusët kanë marrë zemrën e Shqipërisë”/ Berisha: Kreu i SHISH i ka sytë e zënë me shami

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë deklarata të forta mbrëmjen e djeshme në lidhje me ndikimin rus në Shqipëri. Sipas Berishës, kompania ruse Gunvor ka marrë zemrën...

Helidon Bendon merr para nga Gazsjellësi TAP
Aktualitet 14:49 - 4 Prill, 2019

Kreu i SHISH me dy emra/ Helidon Bendo merr para nga Gazsjellësi TAP

Helidon Bendo u komandua në krye të SHISH që në 30 tetor të vitit  2017, ndërsa 12 muaj më vonë, u zytarizuar nga Presidenti  Ilir Meta,...

Aktualitet 16:22 - 2 Prill, 2019

Dosja “Babale”/ Çlirim Gjata: U përdor SHISH dhe policia për të mbuluar të vërtetën

Sekretari për çështjet ligjore në Partinë Demokratike, Çlirim Gjata, në një prononcim për mediat tha se kryeministri Edi Rama dhe ish-ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj kanë...

zbardhen emrat qe punojne ne shish
Aktualitet 17:42 - 11 Mars, 2019

SHISH jep alarmin/ Rusia ka shtuar ndërhyrjet në Shqipëri

Ditën e sotme është mbajtur një mbledhje me dyer të mbyllura në Komisionin e Sigurisë. Mbledhja është njoftuar nga kreu i Shërbimit Informativ Shtetëror, Helidon Bendo....

qeveria shqiptare me ministrat e rinj dhe te shkarkuar
Aktualitet 17:39 - 12 Janar, 2019

Rrezikohet zhdukja e dosjeve korruptive/ SHISH dhe prokurorët në vëzhgim ministritë

Agjencitë ligjzbatuese po vëzhgojnë disa nga dikasteret kryesore që menaxhojnë dhe fondet më të mëdha të buxhetit. Fokusi është tek ministia e financave, por edhe ne...

Aktualitet 21:54 - 29 Nentor, 2018

Vonoi dekretimin e Helidon Bendos në krye të SHISH/ Meta zbulon arsyen

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ftuar në esmionin “Opinion” të Blendi Fevziut në TV Klan ka folur për dekretimin e kreut të Shërbimit Informativ Shtetëror,...

Aktualitet 10:36 - 5 Nentor, 2018

Mosdekretimi i Lleshit/ Meta i tregon “dhëmbët” Ramës

Me 27 tetor të këtij viti, papritur Fatmir Xhafaj dha dorëheqjen nga drejtimi i Ministrisë së Brendshme dhe në vend të tij, Rama propozoi Gjeneral Sandër...

Aktualitet 21:02 - 3 Nentor, 2018

Shënim/ Po ra Lleshi bie Rama

Ilir Meta sot nuk dekretoi të propozuarin e Edi Ramës për Ministër të Brendshëm. Përtej qëndrimit zyrtar me një fjali se “Presidenti i Republikës, Sh.T.Z Ilir...

Aktualitet 21:59 - 25 Tetor, 2018

Dorëheqja e Visho Ajazi Likës/ Përgjimet ndaj Dakos fundosën kreun e SHISH?

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, me anë të një lidhje audio me emisionin “Të paekspozuarit” të gazetarit Ylli Rakipi, komentoi përgjimet ndërmjet kreut të Bashkisë së...

Aktualitet 17:18 - 9 Tetor, 2018

Përfshirja e Likës në audiopërgjimin “Babale”/ Cili është roli i tij në këtë histori

Olldashi ka punuar për llogari të SHISH/ Dosja “Babaale” nxjerr në skenë Visho Ajazi Likën. Mësohet se gazetari Jetmir Olldashi, ka punuar si agjent i SHISH,...

Aktualitet 22:31 - 30 Korrik, 2018

SHISH kundër Top Channel/ Gënjen për infot

Me 26 korrik 2018,  televizioni Top Channel ka publikuar një dokument ku pretendon se faktohen lidhjet e gjykatësit Shkëlzen Selimi me bandat kriminale të qytetit të...

Aktualitet 18:18 - 30 Korrik, 2018

Top Channel shkakton skandal me sigurinë kombëtare/ Ngrihet në “këmbë” SHISH

Shërbimi Informativ i Shtetit ka reaguar me anë të një deklarate për shtyp pas informacioneve të dala në media, ku pretendohet se u referohen doklumenteve të...

Aktualitet 16:52 - 30 Korrik, 2018

Dalja në publik e dokumenteve sekrete/ Reagon Shërbimi Informativ

Shërbimi Informativ i Shtetit shpreh shqetësimin e thellë për rastet e përsëritura të pasqyrimit në media të informacioneve apo të dhënave që pretendohet se u referohen...

Aktualitet 11:36 - 29 Qershor, 2018

Skandal në SHISH/ Ish-xhelatët e Enver Hoxhës terror ndaj punonjësve

Ish-kryeministri Berisha ka denoncuar sot një skandal, që sipas tij ka ndodhur në Shërbimin Informativ Shtetëror. Në një postim në faqen e tij në rrjetet sociale,...

Lulzim Basha, kryetar i pd
Aktualitet 10:12 - 27 Qershor, 2018

Kapja e 3.4 milionë eurove/ Ish-kreu i SHISH “shuplakë” Bashës, zbulon strategjinë e opozitës

Kapja e 3.4 milion eurove në Portin e Durrësit vijon të shkaktojë debate dhe reagime në skenën politike dhe jo vetëm. Që në seancën plenare të...

Kryesore 10:05 - 15 Qershor, 2018

“Alarmohet”  SHISH/ Zbulohet marrëveshja mes Bendos dhe Bushatit

Rreziku i ndikimit rus ka vënë në “alarm” Shërbimin Informativ Shtetëror, i cili do të vendosë në monitorim të gjitha ambasadat shqiptare nëpër botë. Lëvizja e...