Connect with Us

All posts tagged "shije"

autro francez deklarate
Kryesore Show Biz 10:53 - 15 Janar, 2019

“Nuk mund të gjykohem për shijet e mia”- reagon autori francez pas kryqëzimit për deklaratat ndaj grave

Autori francez Yann Moix u vë në qendër të vëmendjes së medias, kur deklaroi një javë më parë se te gratë mbi 50 vjeç nuk ka...

Aktualitet 23:00 - 12 Janar, 2019

Studimi/ Zbulohet lidhja me kafesë së hidhur dhe psikopatisë

Nëse je ndonjë nga ata persona që pëlqejnë kafen pa sheqer dhe në përgjithësi ju pëlqen shija e hidhur, mund ta keni shpirtin të mbushur me...

Life Style 12:25 - 23 Tetor, 2018

Kjo bimë nuk përdoret vetëm për shije në gatim, por ndihmon në rritjen dhe shumimin e flokëve

Vjeshta është periudha më e vështirë për flokët, të cilët fillojnë të bien pa e kuptuar ashtu si gjethet e pemëve. Por nuk duhet të shqetësohemi...

Aktualitet 23:00 - 12 Nentor, 2017

Kompania e pijeve vjen në shije të kripur/ Jeni gati ta provoni?

Ka një shije të re të Pepsit për pushime dhe është karamel i kripur. “Shija e karamelës nuk është e fortë, por është e qartë se...

Aktualitet 19:32 - 23 Korrik, 2017

Zbulohen shijet e shtrenjta të zyrtarëve/Qindra euro për një darkë

Sipas faturave të restoranteve, ish-zyrtarë të lartë në Maqedoni shijuan verë dhe darka të shtrenjta me shpenzimet e taksapaguesve. Faturat e restoranteve dhe ato që disa...

Aktualitet 17:08 - 21 Mars, 2017

Pepsi dhe Cola/Ky është ndryshimi në shijen e tyre

Për breza me radhë lufta mes Coca- Cola dhe Pepsi ka qenë e pranishme. Por përveç miliona dollarëve që kompamitë shpenzojnë për reklamimin dhe promovimin ndërkombëtar...

Shëndeti 13:00 - 19 Maj, 2015

Shijoni fruta të shijshëm dhe humbni peshë!

  Jo të gjithë frutat janë të njëjtë. Përderisa disa përmbajnë nivele të larta të sheqernave natyrale, ka edhe nga ato që kur konsumohen në sasi...

Life Style 12:00 - 18 Maj, 2015

Shijet e preferuara të akullores lidhen me tiparet e personalitetit

  Nëse shija juaj e preferuar e akullores është ajo e mentës me grimca çokollate ka shumë gjasa që të jeni debatues, kursimtar dhe të kujdesshëm,...

Kuriozitete 12:15 - 11 Maj, 2015

Shijet e preferuara të akullores lidhen me tiparet e personalitetit

Nëse shija juaj e preferuar e akullores është ajo e mentës me grimca çokollate ka shumë mundesi që të jeni debatues, kursimtar dhe të kujdesshëm, thotë një...

Life Style 14:00 - 8 Mars, 2015

Njerëzit e dashuruar nuk mund të dallojnë shijet

Hormonet që çmenden në kohën e rënies në dashuri na pengojnë të dallojmë si duhet shijet. Jeni të dashuruar marrëzisht dhe hani akullore, por nuk e...

Kuriozitete 14:54 - 1 Mars, 2015

Hamburgeri artificial shije ndryshe prej mishit

Hamburgeri i parë artificial është gatuar dhe ngrënë gjatë një paraqitje të drejtpërdrejtë në Londër. Hamburgeri i kultiviuar nga burimet qelizore të lopës në një laborator...