Connect with Us

All posts tagged "shijak"

Bilanci i rindërtimit/ Ahmetaj: Brenda vitit shumë banorë do futen në banesa të reja
Sociale 11:45 - 1 Shtator, 2020

Bilanci i rindërtimit/ Ahmetaj: Brenda vitit shumë banorë do futen në banesa të reja

Ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj tha se procesi i rindërtimit po ecën me hapa të kënaqshëm, ndërsa shtoi se vonesat e deritanishme lidhen edhe me situatën...

U plagos me thikë paraditen e sotme/ Humb jetën ne spital 46-vjeçari nga Fieri
Kronika 08:06 - 30 Korrik, 2020

Tjetër ngjarje e rëndë/ Vritet me thikë 65-vjeçari, plagoset i vëllai

Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur në Shijak, ku një person ka mbetur i vdekur, ndërsa një tjetër është plagosur. Policia bën të ditur se...

Vrasja në Shkodër/ Arrestohet Stjuart Smakaj, në kërkim i vëllai
Kronika 10:10 - 12 Korrik, 2020

Lëvizte me armë zjarri me vete/ Arrestohet në flagrancë 21-vjeçari nga Shijaku

Një 21 vjeçar ka përfunduar në prangat e policisë n ë Shijak, pasi akuzoht për armëmbajtje pa leje. Sipas të dhenave zyrtare t ë policis ë...

Kronika 09:28 - 4 Korrik, 2020

Përplasja me armë zjarri në Shijak/ Arrestohet personi me rrezikshmëri të lartë shoqërore

Strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Durrës dhe të Komisariatit të Policisë Shijak, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim, bazuar në informacionet...

Kronika 09:41 - 8 Qershor, 2020

Shiti 1 ton gëzhoja predhash për skrap/ Pranga punonjësit në repartin e Shijakut

Një 32-vjeçar me detyrë punonjës në repartin ushtarak në Shijak është arrestuar, pasi ka shitur 1 ton gazhoja predhash. Sipas policisë, gjatë kontrollit të ushtruar në...

Kronika 16:36 - 3 Qershor, 2020

Krim mjedisor/ Gjobitet me 2 mln lekë punishtja e përpunimit të qumështit në Shijak, procedohet pronari

Një subjekt në Shijak është gjobitur me 2 milionë lekë gjobë pasi derdhte mbetjet e përpunimit të qumështit në ambient të hapur. Operacioni është zhvilluar në...

Politikë 15:02 - 3 Qershor, 2020

Miratohet fondi/ Banorët e parë që marrin lekët e rindërtimit

Ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj bëri të ditur sot se Bashkia e Shijakut është e para ku qytetarët e dëmtuar nga tërmeti i 26 nëntorit 2019,...

Punime në rrjet/ OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë elektrike në këto zona të Tiranës
Sociale 18:34 - 31 Maj, 2020

Punime në rrjet/ OSHEE njofton ndërprerjen e energjisë elektrike në këto zona

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, (OSHEE), ka njoftuar ndërprerje të energjisë elektrike në Durrës dhe Shijak. Kjo do të ndodhë për shkak të remontit në...

Kronika 08:45 - 31 Maj, 2020

I shpallur në kërkim ndërkombëtar/ Arrestohet 49 vjeçari në Shijak

Vijojnë operacionet për kapjen e personave të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Një tjetër i kërkuar nga drejtësia italiane, për trafikim të narkotikëve, bie në prangat e...

Sociale 13:02 - 5 Maj, 2020

Shemben 18 pallate të dëmtuara nga tërmeti në Shijak/ Rama i pranishëm

Kryeministri Edi Rama ka inspektuar nga afër punimet për prishjen e disa banesave në Shijak. 18 ndërtesa të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit, ndodhen në...

Trajleri përplas motorçikletën në Shkodër/ Në gjendje të rëndë drejtuesi
Kronika 22:54 - 15 Prill, 2020

Aksident fatal në Shijak/ 43-vjeçari humbi kontrollin e motorit, ndërron jetë në vend

Një aksident i rëndë është regjistruar mbrëmjen e sotme në Shijak. Një  43-vjeçar me iniciale R.Sh., ka ndërruar jetë, pasi është aksidentuar teksa udhëtonte me motor....

OFL “troket” në Tiranë/ Në shënjestër trafikantë dhe hajdutë
Kronika 13:22 - 26 Shkurt, 2020

OFL “zbarkon” në Shijak/ Ultimatum për deklarimin e pasurisë dy “të fortëve”

Vijon operacioni Forca e Ligjit, në bashkëpunim me strukturat vendore të Policisë, në zbatim të detyrave të përcaktuara në Aktin Normativ të datës 31 janar 2020,...

Kronika 14:17 - 3 Shkurt, 2020

Forca e Ligjit zbarkon në Shijak/ Aksion në resortin ku u mbajt Jan Prenga

Pas miratimit të paketës ‘Anti-KÇK’, Operacioni Forca e Ligjit tashmë ndodhet në terren ku ka ndërmarrë aksionin e parë. Sipas BË, OFL-së kanë nisur një aksion...

Kronika 14:09 - 27 Janar, 2020

Misteri i pengmarrjes në Kamëz/ Forcat e RENEA-s, blidojnë zonën e Shijakut

Forcat e RENEA-s kanë kryer kontrolle në zonën e Shijakut, pas dyshimeve se persona nga kjo zonë janë përfshirë në rrëmbimin e Jan Prengës në Kamëz....

Kronika 12:43 - 31 Dhjetor, 2019

Breshëri plumbash ndaj automjetit me dy persona brenda/ Arrestohet në flagrancë 27-vjeçari në Shijak

Një 27-vjeçar ka rënë në prangat e polcisë pasi sicc bëhet me dije nga efektivët blu, pas një sherri për motive të dobëta ka tentuar të...

Politikë 15:19 - 15 Dhjetor, 2019

“Tërmet qeverisës në Shijak”/ PD: Banorëve i shkojnë faturat si në situatë normale

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Dhurata Çupi ka ngritur akuza të forta ndaj qeverisë, lidhur me situatën pas tërmetit në Shijak. Në një deklaratë për mediat, Çupi...

Kronika 15:14 - 15 Dhjetor, 2019

E rëndë në Shijak/ Makina përfshihet nga flakët në mes të rrugës

Një makinë  ka shpërthyer në flakë pasditen e sotme në Shijak. Fatmirësisht nga incidenti nuk ka patur të lënduar. Zjarrfikësit shkuan në vendngjarje dhe bënë të...

Politikë 18:04 - 9 Dhjetor, 2019

Inxhinieri i përvishet Ramës/ Vendos urgjent për objektet e larta në Durrës!

Inxhinieri Arben Meçe, ka ngritur sërish tonet kundër kryeministri Rama gjatë mbledhjes së dytë të Komitetit Kombëtar të Rindërtimit. Meçe iu drejtua Ramës, duke i kërkuar...

Kronika 11:05 - 9 Dhjetor, 2019

Aksion nga FNSH e RENEA/ Prangosen tre persona me rrezikshmëri të lartë

Tre persona me rrezikshmëri të lartë janë arrestuar në Shijak pasi ishin shpallur në kërkim nga Italia. Në aksionin policor kanë marrë pjesë Njësia operacionale e...

Politikë 18:37 - 29 Nentor, 2019

Basha në Shijak: Situata është e rëndë/ Njerëzit kanë nevojë për ndihmë

INTERVISTË E KRYETARIT TË PD, LULZIM BASHA,PASI VIZITOI SHIJAKUN DHE BANORË NGA DURRËSI TË STREHUAR NË ELBASAN DHE TAKOI QYTETARË TË PREKUR NGA TËRMETI NË KAVAJË....

Lajme 14:15 - 28 Nentor, 2019

Thirrje urgjente nga Shijaku/ 100 godina të pabanueshme, banorët refuzojnë të largohen

Kreu i Forumit Rinor të Partisë Demokratike, Belind Këlliçi ka bërë thirrje urgjente nga Shijaku. Sipas Këlliçit, janë rreth 100 godina, pallate dhe banesa private të...

Kronika 15:06 - 4 Nentor, 2019

Flakët shkrumbojnë magazinën/ Mister shkaqet

Një magazinë instalimesh elektrike në Shijak është shkrumbuar nga flakët. Mësohet se ngjarja ka ndodhur në vendin e quajtur “Katër rrugët e Sallmonës”, pranë ish-SMT, ndërsa...

Politikë 23:29 - 21 Tetor, 2019

“Më nxorën pistoletën, më mbajtën peng”/ Balla flet për “çunat problematikë”

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla,i ftuar në “Real Story” në News24 tha se mënyra e duhur për të ngritur besimin mes palëve për...