Connect with Us

All posts tagged "shifrat"

Shifra të frikshme në shtetin fqinj/ Rekord viktimash dhe mbi 1000 të infektuar në 24 orë
Kosova & Rajoni 22:44 - 28 Nentor, 2020

Shifra të frikshme në shtetin fqinj/ Rekord viktimash dhe mbi 1000 të infektuar në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut ka publikuar të dhënat e fundit lidhur me COVID-19. Raportohet se në 24 orët e fundit janë regjistruar 1.022...

Mjeku shqiptar në Athinë: Pandemia ka hyrë në fazë të panjohur, ruhuni deri sa të dalë vaksina
Shëndeti 21:37 - 25 Nentor, 2020

Mjeku shqiptar në Athinë: Pandemia ka hyrë në fazë të panjohur, ruhuni deri sa të dalë vaksina

Vasil Llajo, mjek shqiptar në Athinë, thotë se Greqia po përballet me një valë të dytë të COVID-19 shumë të fortë. Ai tha se në 24...

Fshehja e vdekjeve nga Covid/ Mjeku nxjerr prapaskenat: Shifrat nuk raportohen nga MSH
Shëndeti 22:39 - 23 Nentor, 2020

Fshehja e vdekjeve nga Covid/ Mjeku nxjerr prapaskenat: Shifrat nuk raportohen nga MSH

Mjeku Artan Koni ka folur mbrëmjen e sotme në ‘Open’ lidhur me akuat për fshehjen e numrit të viktimave nga Covid-19. Duke shfajsuar mjekët, Koni tha...

“E kishim në dorë ti shpëtonim por i vramë”/ Revoltohet Erion Braçe: Shihni numrat!
Politikë 18:03 - 23 Nentor, 2020

“E kishim në dorë ti shpëtonim por i vramë”/ Revoltohet Erion Braçe: Shihni numrat!

Zv. kryeministri Erion Braçe ka reaguar lidhur me situatën e krijuar nga pandemia në vend, teksa numri i të infektuarve sa vjen dhe rritet. Ai shkruan...

Shifra të frikshme në shtetin fqinj/ Mbi 1.100 raste të reja në 24 orë, regjistrohen edhe 25 viktima
Kosova & Rajoni 22:48 - 21 Nentor, 2020

Shifra të frikshme në shtetin fqinj/ Mbi 1.100 raste të reja në 24 orë, regjistrohen edhe 25 viktima

Në Maqedoninë e Veriut edhe të shtunë janë regjistruar shifra të larta të viktimave dhe të infektuarve me koronavirusin e ri, që shkakton sëmundjen COVID-19. Ministria...

Turpi është i yni, jo i tij...!/ Erion Dasho “shpërthen” keq ndaj Ramës
Shëndeti 20:36 - 21 Nentor, 2020

Turpi është i yni, jo i tij…!/ Erion Dasho “shpërthen” keq ndaj Ramës

Eksperti i Shëndetit Publik, Erion Dasho, ka reaguar menjëherë pas deklaratave të kryeministrit Rama, ku ju përgjigj akuzave të opozitës për fshehjen e numrit të viktimave...

Aktualitet 22:57 - 19 Nentor, 2020

Basha nxjerr dokumentin/ Vdekjet nga Covid janë fshehur nga qeveria

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka thënë se vdekjet Covid në Shqipëri nuk janë raportuar me vërtetësi. Basha tha se në bazë të një denoncimi...

“Nuk ka valë të parë e të dytë”/ Brataj tregon sa do zgjasi situata e pandemisë
Shëndeti 21:37 - 16 Nentor, 2020

“Nuk ka valë të parë e të dytë”/ Brataj tregon sa do zgjasi situata e pandemisë

Kreu i Urgjencës, Skënder Brataj është i ftuar mbrëmjen e sotme në Syrit tv, ku po diskutohet për situatën e pandemisë. Brataj tha se nuk ka...

563 të infektuar dhe 8 viktima/ Mjeku: Shifrat e raportuara sot janë të 10 ditëve më parë
Shëndeti 22:45 - 10 Nentor, 2020

563 të infektuar dhe 8 viktima/ Mjeku: Shifrat e raportuara sot janë të 10 ditëve më parë

Mjeku i Urgjencës Kombëtare, Ilir Allkja është shprehur se raportimet ditore për Covid nga Ministria e Shëndetësisë  nuk tregojnë një panoramë të orëve të fundit. Sipas...

Rekord i zi në Kosovë/ Mbi 730 të infektuar dhe 11 viktima në 24 orë
Kosova & Rajoni 15:26 - 8 Nentor, 2020

Rekord i zi në Kosovë/ Mbi 730 të infektuar dhe 11 viktima në 24 orë

Kosova ka regjistruar një tjetër bilanc negativ sa i përket numrit të të infektuarve me Koronavirus. Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare...

“Ndoshta do më shani sot”/ Skënder Brataj tregon shifrat alarmante: Është trefishuar numri…
Shëndeti 23:05 - 5 Nentor, 2020

“Ndoshta do më shani sot”/ Skënder Brataj tregon shifrat alarmante: Është trefishuar numri…

“Ditët e fundit është trefishuar numri i thirrjeve për ndihmë mjekësore drejt 127, po ashtu numri i vizitave në banesë për të sëmurë me Covid-19.” Kështu...

Covid jashtë kontrollit/ Mbi 2000 të infektuar brenda javës në vend, ja sa persona kanë humbur jetën
Shëndeti 16:05 - 5 Nentor, 2020

Boom rastesh me Covid/ Shtatë viktima dhe mbi 420 të infektuar

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar shifrat e të infektuarve me Covid-19 në vendin tonë. Mësohet se në 24 orët e fundit janë kryer 1744 testime dhe...

Rekord të infektuarish në vend/ Regjistrohen dhe 9 viktima
Shëndeti 16:18 - 1 Nentor, 2020

Rekord të infektuarish në vend/ Regjistrohen dhe 9 viktima

Ministria e Shëndetësisë ka përditësuar shifrat e të infektuarve me Covid-19 në vendin tonë. Mësohet se në 24 orët e fundit janë kryer 1472 testime dhe...

Shifra të frikshme në shtetin fqinj/ Rekord viktimash dhe mbi 1000 të infektuar në 24 orë
Kosova & Rajoni 20:05 - 31 Tetor, 2020

Shifra alarmante në shtetin fqinj/ Konfirmohen 1,085 të infektuar dhe 12 viktima brenda 24 orëve

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se brenda 24 orëve janë konfirmuar 1,085  raste të reja me Covid dhe 12 viktima. Të dhënat...

Covid jashtë kontrollit/ Mjeku bën apelin e fortë: Të mbyllen këto aktivitete
Shëndeti 19:00 - 31 Tetor, 2020

Covid jashtë kontrollit/ Mjeku bën apelin e fortë: Të mbyllen këto aktivitete

Mjeku i njohur imunolog, Genc Sulçebe është i ftuar mbrëmjen e sotme në studion e ‘Kjo Javë’ ku ka folur për situatën e pandemisë në vendin...

205 raste të reja me Covid në 24 orë/ Rritet numri i viktimave në Kosovë
Kosova & Rajoni 16:14 - 26 Tetor, 2020

205 raste të reja me Covid në 24 orë/ Rritet numri i viktimave në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar se këtë të hwnw janë shënuar tre viktima dhe 205 raste të reja me koronavirus në Kosovë. Rastet pozitive...

“Isha më i vlerësuari i anëtarësisë”/ Si i gënjeu Salianji publikisht demokratët, ja shifrat e KQZ-së
Politikë 12:10 - 25 Tetor, 2020

“Isha më i vlerësuari i anëtarësisë”/ Si i gënjeu Salianji publikisht demokratët, ja shifrat e KQZ-së

Ish-deputeti i videos skandaloze në Parlament dy vite më parë Ervin Salianji ka reaguar pas qëndrimeve bëra publike nga Komisioni i Vlerësimit të Kandidatëve në PD,...

Politikë 11:48 - 25 Tetor, 2020

Numri i të infektuarve është rritur me 11 herë/ Meta del me kërkesën urgjente

Presidenti Ilir Meta ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale ku duke iu referuar një raporti të ëorldometer, ngre shqetësimin për numrin e testimeve për...

Shifra e të infektuarve me koronavirus në Poloni, 16 herë më e lartë se në pranverë
Kosova & Rajoni 16:17 - 20 Tetor, 2020

Shifra e të infektuarve me koronavirus në Poloni, 16 herë më e lartë se në pranverë

Polonia konfirmoi të martën rekord rastesh të reja me koronavirus: 9,291. Shifra është 16 herë më e lartë se numri rekord i raportuar në valën e...

Rekord i zi në Greqi/ 41 viktima dhe rreth 1500 të infektuar në 24 orë
Shëndeti 16:07 - 18 Tetor, 2020

Shifra rekord të infektuarish në vend/ Regjistrohen dhe 3 viktima

Ministria e Shëndetësisë informon qytetarët lidhur me situatën epidemiologjike në 24 orët e fundit të COVID- 19 në Shqipëri. Në 24 orët e fundit janë kryer...

“Shifrat na çuan në këto shtrëgim masash”/ Brataj tregon gjendjen: Janë rritur ndjeshëm vizitat në shtëpi
Shëndeti 21:35 - 14 Tetor, 2020

“Shifrat na çuan në këto shtrëgim masash”/ Brataj tregon gjendjen: Janë rritur ndjeshëm vizitat në shtëpi

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj është i ftuar mbrëmjen e sotme në “Open”, ku po diskutohet për zhvillimet e fundit dhe san a mbron maska....

Shifra shqetësuese në shtetin fqinj/ Humbin jetën 5 pacientë, konfirmohen dhe 177 raste të reja
Kosova & Rajoni 19:16 - 12 Tetor, 2020

Shifra shqetësuese në shtetin fqinj/ Humbin jetën 5 pacientë, konfirmohen dhe 177 raste të reja

Vijon të mbetet shqetësuese situata në Maqedoninë e Veriut. Sipas autoriteteve vendase, gjatë 24 orëve të fundit nga 778 testime të kryera, janë konfirmuar pozitiv me...

Shifra të frikshme në shtetin fqinj/ Mbi 1400 të infektuar dhe 21 viktima në 24 orë
Kosova & Rajoni 16:28 - 12 Tetor, 2020

Shifrat në Kosovë/ Arrin në 648 numri i viktimave, konfirmohen dhe 49 raste të reja

Gjatë 24-orëve të fundit, në Kosovë u konfirmuan 68 raste të reja me koronavirus dhe një viktimë. Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike tha se rastet e...