Connect with Us

All posts tagged "shifra"

Rusia regjistron 346 viktima në 24 orët/ Shifra më e lartë që prej nisjes së pandemisë
Bota 10:19 - 28 Tetor, 2020

Rusia regjistron 346 viktima në 24 orët/ Shifra më e lartë që prej nisjes së pandemisë

Rusia ka regjistruar numrin më të lartë të vdekjeve nga COVID-19 në një ditë. Në 24 e fundit janë regjistruar 346 vikima, shifra më e lartë...

Pampuri zbulon mashtrimin/ Qytetarët po paguajnë bashkëpunimin e Ramës me mafian e ilaçeve
Politikë 14:30 - 26 Tetor, 2020

Video- Ish deputetja “në gjurmët” e Bashës/ 11 shumëzim 2 bëjnë 24

Ish deputetja e PD, Oriola Pampuri, gjatë një deklarate për shtyp ka dëshmuar problemet me mbledhjet e shumëzimet elementare. Në një deklaratë për mediat më letër...

Bota 19:05 - 25 Tetor, 2020

Koronavirusi “gjunjëzon” botën/ Regjistrohen rreth 43 milionë të infektuar, humbin jetën mbi një milion njerëz

Prej disa muajsh koronavirusi vijon të mbajë “të mbërthyer” gjithë botën. Gjatë javëve të fundit vihet re një rritje e numrit të personave të infektuar me...

Skandali me inceneratorët/ Malltezi nxjerr shifrat: Blushi po shet shpirtin dhe po shton lëpirjet
Politikë 17:23 - 23 Tetor, 2020

Skandali me inceneratorët/ Malltezi nxjerr shifrat: Blushi po shet shpirtin dhe po shton lëpirjet

Anëtari i kryesisë së PD-së, Jamarbër Malltezi ka denoncuar të tjera fakte, në lidhje me aferën e incineratorëve. Pëmes një tabele me shira, Malltezi thotë se...

Shifra të frikshme të infektuarish/ Humbin jetën 4 persona në 24 orë
Sociale 16:03 - 23 Tetor, 2020

Shifra të frikshme të infektuarish/ Humbin jetën 4 persona në 24 orë

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 306 raste të reja me koronavirus. Ministria e Shëndetësisë, bën me dije se gjatë 24 orëve...

Afera kriminale e innceneratorëve/ Basha flet me emra, kush janë personazhet e krimit të përfshirë
Politikë 21:10 - 22 Tetor, 2020

Plani i PD-së për biznesin/ Basha: Shqiptarët paguajnë më shumë me Edi Ramën

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Lulzim Basha, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka shpërdoruar paratë e shqiptarëve në këto shatë vite qeverisje. Kryedemokrati Basha...

Rritet numri i të infektuarve me Covid në Kosovë/ Shkon në 650 ai i viktima
Shëndeti 16:08 - 21 Tetor, 2020

Shifra shqetësuese në 24 orë/ Humbin jetën katër të infektuar

Në 24 orët e fundit të COVID19 në Shqipëri janë kryer 1375 testime, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 297 qytetarë të prekur nga virusi SARS-COV2....

Marrëveshja në SHBA/ Basha: Një hap i rëndësishëm drejt normalizimit të marrëdhënieve Kosovë Serbisë
Politikë 13:21 - 20 Tetor, 2020

Basha i përgjigjet Ramës me shifra/ Papërgjegjshmëria kriminale e ka çuar në kolaps shëndetësinë

Kreu i PD-së i është përgjigjur me shifra deklaratave të sotme të kryeministrit Edi Rama për Shëndetësinë. Referuar raportit të FMN-së, Basha thotë se Shqipëria është...

Politikë 13:02 - 20 Tetor, 2020

Video/ Pas Lulit del “matematicieni” Gaz Bardhi

Republika e re, pas Lulit, paska edhe një tjetër “gjeni” në Matematikë, që nuk e paskemi ditur. Sekretari i Përgjithshëm i Republikës, së re, Gazment Bardhi...

Shifra të frikshme të infektuarish/ Humbin jetën 4 persona në 24 orë
Shëndeti 16:06 - 19 Tetor, 2020

Rreth 300 të infektuar në 24 orë/ Humbin jetën tre pacientë

Në 24 orët e fundit në Shqipëri janë kryer 1413 testime, nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 295 qytetarë të prekur nga virusi SARS-COV2. Gjithashtu janë...

Kosova & Rajoni 15:25 - 19 Tetor, 2020

Rritet numri i viktimave nga koronavirusi në Kosovë/ Ndërrojnë jetë 3 pacientë

Shifra shqetësuese nga koronavirusi raportohen sot nga Kosova. Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 3 pacientë, si dhe janë konfirmuar 118 raste të reja...

“Propaganda e Rilindjes nuk pin më ujë”/ Teliti publikun videon: Kjo është e vërteta e fermerit shqiptar
Politikë 09:37 - 19 Tetor, 2020

Teliti publikon grafikun/ Pronari i vërtetë i inceneratorëve ka gllabëruar 75 milion euro

Drejtor i Kabinetit në PD, Dorjan Teliti thotë se ER, pronari i vërtetë i 3 inceneratorëve ka gënjyer kur thotë se 37% më shumë shqiptarë mbulohen...

Ekonomi 09:08 - 19 Tetor, 2020

Shifrat e FMN-së/ Çdo shqiptar pritet të varfërohet me 425 USD në 2020-n

Të ardhurat për frymë të shqiptarëve në vitin 2020 pritet të ulen me 425 dollarë, ose me gati 8% në krahasim me vitin e mëparshëm, sipas...

Bilanci në botë/ Mbi 39.7 milionë të infektuar me Covid-19
Shëndeti 20:37 - 18 Tetor, 2020

Bilanci në botë/ Mbi 39.7 milionë të infektuar me Covid-19

Numri i të infektuarve me koronavirus në shkallë globale ka shkuar në mbi 39.7 milionë vetë, ndër të cilën 1.1 milionë kanë vdekur nga COVID-19, sipas...

Bota 18:17 - 16 Tetor, 2020

Italia në alarm/ Mbi 10 mijë të prekur me Covid në 24 orë

Rriten ndjeshëm shifrat e të infektuarve me koronavirus në Itali. Sipas asaj që raportojnë mediat fqinje, në 24 orët e fundit janë kryer 150.377 tamponë, ku...

Bota 17:48 - 16 Tetor, 2020

Shifra shqetësuese në Greqi/ Mbi 500 të infektuar dhe 8 viktima në 24 orë

Autoritetet greke njoftuan sot se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 508 raste reja me koronavirus. Ndërkohë numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në...

Bota 16:34 - 16 Tetor, 2020

Covid-19/ Rreth 39 milionë njerëz të prekur nga koronavirusi në të gjithë botën

Hemisfera Veriore po përballet me një rritje të parashikuar të rasteve me COVID-19 ndërsa po afrohet moti i ftohtë. Në botë infeksionet e reja janë rritur...

Shifra shqetësuese në 24 orë/ Rreth 300 të infektuar dhe katëer viktima nga Covid
Sociale 16:03 - 14 Tetor, 2020

Rëndohet bilanci nga Covid/ Humbin jetën 5 persona, mbi 200 raste të reja në 24 orë

ë 24 orët e fundit të COVID19 në Shqipëri janë kryer 1351 testime  nga të cilët kanë rezultuar pozitivë 203 qytetarë të prekur nga virusi SARS-COV2....

Një viktimë në 24 orë/ Rritet numri i të infektuarve me Covid në Kosovë
Kosova & Rajoni 15:21 - 13 Tetor, 2020

Një viktimë në 24 orë/ Rritet numri i të infektuarve me Covid në Kosovë

Në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit është shënuar një viktimë si pasojë e Covid. Bazuar në 685 mostra të testuara, janë konfirmuar edhe 98 persona...

Një mesazh për disa humbësa/ Pse tremben Lulzimsat nga partitë e reja?
Politikë 18:29 - 12 Tetor, 2020

Rritja e shifrave të të infektuarve/ Basha: Koha nuk pret më, njerëzit kanë nevojë për ndihmë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka reaguar pas lajmit të Zërit të Amerikës se në Shqipëri janë rritur me 15% rastet e reja me koronavirus....

Rekord i ri në Evropë/ 123 mijë të prekur me koronavirus për 24 orë
Bota 08:33 - 12 Tetor, 2020

Rekord i ri në Evropë/ 123 mijë të prekur me koronavirus për 24 orë

Shënohet rekordi i ri i shifrave të të infektuarve me koronavirus në Europë, brenda 24 orëve të fundit. Raportohen mbi 123 mijë raste të reja me...

Tabaku publikon të dhënat mbi borxhin/ Çdo shqiptar paguan 4500 euro nga xhepi për fasadat e qeverisë
Politikë 11:55 - 11 Tetor, 2020

Jorida Tabaku nxjerr shifrat/ Inceneratorët e miqve të Ramës do zhvasin 400 milionë euro

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, ka bërë ditën e sotme një tjetër denoncim për inceneratorët. Tabaku deklaron se inceneratorët po i marrin shqiptarëve 400 mln...

Shifra të frikshme të infektuarish/ Humbin jetën 4 persona në 24 orë
Politikë 16:05 - 9 Tetor, 2020

Bilanci i 24 orëve/ Regjistrohen dy viktima dhe qindra të infektuar me Covid

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka dhënë informacion lidhur me situatën epidemiologjike në 24 orët e fundit të COVID19 në Shqipëri. Bëhet me dije se...