Connect with Us

All posts tagged "shi"

Shi dhe shtrëngata, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme
Sociale 08:17 - 8 Gusht, 2020

Shi dhe shtrëngata, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Ditën e sotme do të mbetemi në kushte të paqëndrueshme atmosferike. Në bregdet motit pritet të jetë i kthjellët, por në zonat e ulëta dhe malore...

Keni plane për pushime në plazh?/ Mësoni parashikimin e motit për sot
Sociale 08:04 - 7 Gusht, 2020

Alternime kthjellimesh dhe vranësira/ Mësoni kapriçot e motit për sot

Dita e sotme do të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim. Sipas Shërbimit Meteorologjik, priten reshje shiu me intensitet të ulët që në orët...

Lajm i keq për ata që kanë planifikuar pushime!/ Nga nesër nisin reshjet e shiut
Sociale 20:51 - 4 Gusht, 2020

Lajm i keq për ata që kanë planifikuar pushime!/ Nga nesër nisin reshjet e shiut

Për të gjithë ata që kanë planifikuar ti nisin pushimet nesër, duket se moti nuk do jetë shumë favorizues. Sipas metorologes Adiola Bani kjo është një...

Surprizat e motit/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët
Sociale 08:06 - 19 Korrik, 2020

Temperatura të larta dhe reshje shiu/ Kapriçot e motit për këtë të diel

Ditën e diel moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Sipas Shërbimit Meteorologjik ushtarak, reshjet e shiut me intensitet të ulët do të jenë prezente që...

Sot pati reshje shiu dhe shtrëngata/ Mësoni si do të jetë moti për nesër
Sociale 23:09 - 5 Korrik, 2020

Sot pati reshje shiu dhe shtrëngata/ Mësoni si do të jetë moti për nesër

Pasdita e sotme solli mot të paqëndrushëm në vend, shoqëruar me reshje shiu dhe shtrëngata, ndërsa në disa qytete pati dhe përmbytje. Sipas MeteoAlb, moti i...

Moti nuk favorizon pushuesit/ Priten reshje në jug të vendit
Sociale 08:05 - 5 Korrik, 2020

Moti nuk favorizon pushuesit/ Priten reshje në jug të vendit

Dita e sotme parashikohet të jetë me alternime kthjellimesh dhe vranësira deri të dendura. Reshjet e shiut do të bëhen prezente në orët e paradites, fillimisht...

Sociale 08:03 - 4 Korrik, 2020

Surprizat e motit/ Dita nis me diell, por në mesditë priten rrebeshe shiu

Dita e shtunë nis me përkeqësim gradual të situatës së parashikuar meteorologjike. Moti pritet të nis me kthjellime por gradualisht shtim vranësirash mesatare deri të dendura,...

Bregdeti "digjet" nga temperaturat e larta/ Në Korçë rrebeshe shiu dhe breshëri
Sociale 22:40 - 28 Qershor, 2020

Bregdeti “digjet” nga temperaturat e larta/ Në Korçë rrebeshe shiu dhe breshëri

Dita e sotme është shoqëruar nga temperatura të larta në të gjithë vendin. Mirëpo, pasditja ka sjellë surpriza në juglindje ku ka pasur rrebeshe shiu dhe...

Sociale 15:22 - 14 Qershor, 2020

Temperatura vjeshte dhe reshje shiu/ Surprizat e motit për javën e ardhshme

Qershor i paqëndrueshëm dhe temperatura jo të larta ka qenë kryefjala e javës që lamë pas. Por nga sa parashikohet nga Shërbimi Meteorologjik edhe java që...

Sociale 20:17 - 10 Qershor, 2020

Sot shiu përmbyti disa qytete/ Ja si pritet të jetë moti për nesër

Vendi ynë pati sot mot me kthjellime si dhe vranësira mesatare deri të dendura të cilat më tepër u përqëndruan në relievet kodrinore dhe malore gjatë...

Sociale 18:48 - 10 Qershor, 2020

Shiu “bën namin” në Librazhd/ Përmbyten banesat dhe bizneset, bllokohet qarkullimi

Rrebeshi i shiut në Librazhd ka shkaktuar dëme të shumta dhe ka bllokuar aksin rrugor Librazhd-Elbasan. Mësohet se gjithashtu reshjet e forta të shiut kanë përmbytur...

Sociale 18:22 - 10 Qershor, 2020

Rrebeshi shkakton rrëshqitje gurësh dhe dherash/ Bëhet e pakalueshme rruga Librazhd-Elbasan

Reshjet e forta të shiu dhe rrebershet në Librazhd kanë shkaktuar dëme të mëdha në të mbjella, por jo vetëm kaq. Kreu i grupit parlamentar i...

Sociale 21:12 - 6 Qershor, 2020

Vetëm 6 ditë pas inaugurimit/ Parku Rinia përmbytet nga shiu

Vetëm 6 ditë më parë u bë inaugurimi i parkut Rinia, por ajo që ka ndodhur sot tregon punën e vërtetë të Bashkisë së Tiranës. Mjaftoi...

Sociale 17:45 - 6 Qershor, 2020

CNA.al sjell të tjera pamje/ Rrugët e Tiranës të përmbytura nga shiu

Reshjet e shiut të mesditës së sotme kanë përmbytur rrugët e Tiranës, siç ka ndodhur jo pak herë. CNA.al sjell të tjera foto, ku shihet qartë...

Politikë 16:32 - 6 Qershor, 2020

Gazetari publikon videon e rrugës së përmbytur/ Nuk i kursehet Veliajt: Ky është kryeqyteti i një plehre

Gazetari Bardhi Quku ka publikuar disa pamje nga kryeqyteti i vendit, që u përmbyt sot nga reshjet e shiut. Quku ka sulmuar ashpër kryebashkiakun Erion Veliaj,...

Politikë 15:49 - 6 Qershor, 2020

Tirana “mbytet” nga shiu/ Basha publikon foton me diell

CNA.al publikoi pak më parë disa pamje të Tiranës në këto momente, ku janë regjistruar rebeshe shiu dhe janë përmbytur disa rrugë të qytetit. Mirëpo kryetari...

Sociale 17:45 - 26 Prill, 2020

Mot i paqendrueshëm/ Çfarë pritet javën e ardhshme

E hëna dhe e marta do të nisin me mot të kthjellët përgjatë bregdetit e zonave të ulëta, ndërsa në mesditë vranësirat përgjatë maleve do të...

Sociale 17:29 - 19 Prill, 2020

Moti bën kthesën e papritur/ Si pritet të jetë java e ardhshme

Java e re do të nië me reshje shiu të cilat do të bëhen prezente në orët e pasdites me intensitet të ulët. Sipas Shërbimit Meteorologjik...

Lajme 13:09 - 1 Prill, 2020

Video-Rudina Hajdari sfidon shiun/ Vijon misionin ndaj familjeve në nevojë

Deputetja e opozitës, Rudina Hajdari ka sfiduar shiun ditën e sotme duke vijuar misionin e saj për të ndihmuar familjet në nevojë. Ajo bën me dije...

Bota 23:23 - 25 Mars, 2020

Video-Italia nuk gjen qetësi/ Stuhia e fuqishme përmbyt rrugë e autostrada

Ndërsa e gjithë Italia është gjunjëzuar nga koronavirusi, një stuhi e fuqishme ka goditur mbrëmjen e sonte jugun e vendit. Në Siçili dhe Katania reshjet e...

Sociale 08:15 - 15 Mars, 2020

Rikthehen reshjet e dëborës/ Si parashikohet moti për sot

Dita e sotme parashikohet të ketë mot të paqëndrueshëm dhe me reshje të dobëta në të gjithë vendin. Në zonat malore në veri dhe lindje të...

Sociale 08:14 - 6 Mars, 2020

Shiu nuk po na ndahet/ Bëhuni gati për rrebeshe dhe shtrëngata

Për ditën e sotme, vendi ynë do të ndikohet nga kushte të paqëndrueshme atmosferike. Sipas SHMU, moti do të jetë me vranësira mesatare dhe të dendura...

Sociale 08:16 - 27 Shkurt, 2020

Moti pëson ndryshime drastike/ Reshje, shtrëngata dhe ulje të temperaturave në të gjithë vendin

Moti i bukur me diell dhe temperatura pranverore, i ka lënë vendin reshjeve dhe shtrëngatave. Sipas SHMU, orët në vijim reshjet e shiut me intesitet deri...