Connect with Us

All posts tagged "sherefedin shehu"

Lajme 15:12 - 29 Mars, 2020

“Qeveria nuk shkurtoi investimet e luksit”/ Sheferedein Shehu: Rriti me borxh buxhetin

Ish deputeti PD, Sherefedin Shehu thotë se qeveria nuk shkurtoi asnjë qindarkë nga buxheti i vet edhe pse vendi popërballet me një situatë të vështirë nga...

Politikë 11:59 - 18 Mars, 2020

“Mos u mburr me urdhëra, por me përgjegjësi”/ Sherefedin Shehu leksion Ramës: Mbro biznesin, këshillat i japin mjekët

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Sherefedin Shehu ndërsa komentin situatën e krijuar për shkak të koronavirusit, jep alarmin për pasojat që do të ketë në ekonomi. Ndërsa...

Politikë 21:09 - 17 Janar, 2020

Sherefeidn Shehu nxjerr pabesinë/ PD ishte  kundër uljes në tryezë me Gjiknurin

Sherefedin Shehu ka qenë kandidati i Partisë Demokratike në zgjedhjet e pjesëshme për kryebashkiak të Dibrës, që u mbajtën në 11 shtator të 2016. Ndonëse i...

Politikë 09:43 - 15 Janar, 2020

“Opozita u tërhoq me bishtin ndër shalë”/ Sherefedin Shehu paralajmëron pazarin e radhës

Pas një proteste të zhvilluar në 16 shkurt 2019, opozita e drejtuar nga Lulzim Basha, vendosi të djegë mandatet e deputetëve, në shenjë proteste kundër qeverisë,...

Politikë 17:41 - 12 Janar, 2020

Rindërtimi i banesave të dëmtuara/ Sherefedin Shehu leksion qeverisë

Ish deputeti i PD, Sherefedin Shehu ka komentuar deklaratat e kryeministrit Edi Rama për masat e marra pas tërmetit të 26 nëntorit, që shkaktoi 51 viktima....

Politikë 18:41 - 5 Dhjetor, 2019

Sherefedin Shehu flet me superlativa për Arben Malajn: Njeri i vërtetë, gëzohu se ke fituar lirinë

Ish deputeti i PD, Sherefedin Shehu ka reaguar pas pezullimit nga detyra të Arben Malajt. Sipas Shehut, pezullimi ose shkarkimi de facto i Malajt është instalin...

Lajm i Rekomanduar 21:17 - 15 Gusht, 2019

Valdrin Pjetri, si alibi e pamjaftueshme e “fitoreve” të Lulzim Bashës

Sot pas disa ditësh turbullirë politike dhe pas publikimit të një dosje të një dënimi në Itali, të marrë rreth 16 vite më parë, kandidati për...

Aktualitet 17:18 - 1 Korrik, 2019

“Thërrisni mendjes”/ Sherefedin Shehu apel Ramës dhe Bashës

Profesor Sherefedin Shehu në një postim në rrjetet sociale ka reaguar në lidhje me qëndrimin e OSBE-së për procesin zgjedhor të 30 Qershorit. Sipas Shehut, OSBE...

Aktualitet 16:44 - 18 Maj, 2019

Sherefedin Shehu thirrje demokratëve/ “Mos u bëni viktima të udhëheqësve pa princip”

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Sherefedin Shehu në një postim në rrjetet sociale ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të përfaqsuesve të PD-së për Bindjen Demokratike. Shehu...

Aktualitet 20:24 - 14 Mars, 2019

Ish-deputeti shpërthen ndaj Bashës/ Zoti e ndihmoftë PD-në dhe Shqipërinë

Vizita e kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha në Dibër ka sjellë reagimin e ish-deputetit të PD-së në këtë qark, Sherefedin Shehu. Nëpërmjet një postimi në...

Aktualitet 12:58 - 18 Korrik, 2018

Projekti “100 fshatrat”/ Ish-deputeti zbulon planin e Ramës për shkatërrimin e fermerëve

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Sherefedin Shehu ka reaguar për projektin e “100 fshtrave”, duke akuzuar kryeministrin se po shkatërron fermerët e vegjël. Në një postim në...

Aktualitet 11:15 - 25 Maj, 2018

Sherefedin Shehu i thur “lavde” Ramës

Ish-deputeti I Partisë Demokratike, Sherefedin Shehu ka sulmuar kryeministrin Edi Rama, si dhe ka injoruar punën e qeverisë në fushatën e llogaridhënies. Shehu shkruan se Rama...

kreu i PD lulzim basha
Politikë 20:43 - 5 Mars, 2018

Ish-deputeti i PD-së ka një mesazh për Bashën

Pas dorëheqjes së ish-kryeministrit italian, Mateo Renzi ka reaguar ish-deputeti i PD-së, Sherefedin Shehu. Më një postim në rrjetet sociale, Shehu, i ka bërë thirrje që...

Politikë 19:33 - 14 Shkurt, 2018

Takimi i artistëve me ministren Kumbaro/ Shehu: Keqardhje…

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Sherefedin Shehu, ka reaguar pas takimit të zhvilluar midis një grupi artistësh dhe ministres së Kulturës Mirela Kumbaro, në ambientet e Ministrisë....

Aktualitet 21:13 - 30 Janar, 2018

TIA gëzohet për ndërtimin  e Aeroportit të Vlorës/ Reagon ish-deputeti i PD-së

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Sherefedin Shehu, në një postim në rrjetet sociale ka shkruar se TIA (Tirana International Airport) është gëzuar dhe i ka uruar suksese...

Aktualitet 22:05 - 5 Dhjetor, 2017

Mbështetja e Brukselit për Ramën, shuplakë për opozitën

Ish-deputeti i PD-së, Sherefedin Shehu ka komentuar deklaratat dhe qëndrimin e Presidentit të KE-së, Jean-Claude Juncker, të bëra në një prononcim të përbashkët me kreun e...

Aktualitet 21:18 - 16 Nentor, 2017

Sa do të paguajmë më shumë për projektin 1 miliardësh?

Nga Sherefedin SHEHU Besoj se të gjithë e pranojmë që me projektin më të “suksesshëm” të pagëzuar me një emër shokues “1 Miliardë Euro” biznesi privat...

Aktualitet 11:02 - 11 Nentor, 2017

Nga Sherefedin SHEHU/ Disa pyetje që dibranët duhej t’i bënin Ramës sot

Me keqardhje pashë sot që disa dibrane e duartrokitën Ramën vetëm pse në vend të fjalëve “rrugë! rrugë! rrugë!” ju shpjegoi sot se sa të rëndësishme...

Aktualitet 21:24 - 6 Nentor, 2017

Rama na tregon rrushin dhe jo shportën

Ish-deputeti dhe ish-zëvendësministri i Financave në Kohën e Berishës, Sherefedin Shehu, ka sulmuar qeverinë Rama, për gjendjen në të cilën ndodhet ekonomia shqiptare. Me anë të...

Aktualitet 19:50 - 25 Tetor, 2017

Sherefedin Shehu: Megjithëse e ka bërë m…. mullar Ramës nuk i bën syri tërr

Në një postim në rrjetet sociale, ish-deputeti i PD-së Sherefedin Shehu, ka ironizuar kryeministrin Rama duke cilësuar si të vetmin njëri të mençur në këtë vend....

Aktualitet 21:06 - 16 Tetor, 2017

TVSH për të gjithë/ A e zgjidh kjo hallin e qeverisë?

Qeveria ka vendosur që në muajin janar 2018 të nis implementimin e futjes së Tatimit të Vlerës së Shtuar (TVSH) për të gjitha bisneset, që nga...

Aktualitet 21:55 - 30 Shtator, 2017

Sherefedin Shehu/ Edi Rama nuk mësoi, ose nuk do të bëjë buxhet të vërtetë

Ish deputeti i Partisë Demokratike, Sherefedin Shehu, nëpërmjet një analize të shkurtër në rrjetin social ka zbuluar pse kryeministri Edi Rama përdor aktet normative për buxhetin...

Aktualitet 16:35 - 19 Shtator, 2017

Nga Sherefedin SHEHU/ Reforma Zgjedhore duhet të fillojë brenda partive

Të gjitha partitë dhe sidomos ato që na përfaqësojnë në Parlament po i ankohen njëra tjetrës për zgjedhje të padrejta, të pabarabarta dhe të pandershme. Të...