Connect with Us

All posts tagged "Shengjin"

Sociale 10:36 - 30 Nentor, 2019

Tërmeti/ Shëngjini strehon 700 banorë të Thumanës, Lezhës e Kurbinit

Rreth 700 banorë të Thumanës, Lezhës e Shëngjinit të cilëve tërmeti i 26 nëntorit iu shkatërroi shtëpitë, janë strehuar në zonën turistike të Shëngjinit. Banorët e...

Sociale 13:26 - 10 Shtator, 2019

Jahti në Shëngjin/ Autoritetet refuzojnë tërheqjen e tij nga pronari turk

Pronari i Jahtit të braktisur në mënyrë misterioze në Shëngjin është kthyer në mollë sherri mes Prokurorisë dhe ambasadës turke. Pronari i saj, Nedim Akyuz, i...

Kronika 18:35 - 9 Shtator, 2019

Zbulohet identiteti i vërtetë i pronarit të jahtit të braktisur në Shëngjin

Në jahtin e gjetur pak ditë më parë 12 milje larg Shëngjinit, Policia Kufitare gjeti disa dokumenta që mbanin emrin e një shtetasi turk, Sevgin Javuz....

Kronika 12:13 - 7 Shtator, 2019

Jahti luksoz braktiset në Shëngjin/ Ja çfarë u gjet brenda tij

Një jaht luksoz, 13 metra i gjatë, është gjetur i braktisur sot në plazhin e Shengjinit. Mësohet se jahti është gjetur nga një peshkarexhë që e...

Kronika 08:20 - 2 Shtator, 2019

E rëndë/ Mbytet një person në plazhin e Shëngjinit

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur vetëm pak minuta më parë, ku një person është mbytur në plazhin e Shëngjinit. Viktima është Besnik Marlika nga Kruja,...

Kronika 17:08 - 24 Gusht, 2019

Rrezikoi të mbytej/ Shpëtohet një pushues në plazhin e Shëngjinit

Një pushues nga Kosova ka rrezikuar të mbytej gjatë ditës së sotme në Plazhin e Shëngjinit. 35 vjeçari me inicialet B.B ka pësuar gjendje të fikti...

Kronika 09:38 - 24 Gusht, 2019

 “Luftë” me flakët në Shëngjin/ Arrestohen dy persona

Pas disa orëve “luftë” me flakën në Malin e Shëngjinit, tashmë edhe pse zjarri nuk është shuar plotësisht duket se situata është vënë nën kontroll. Por,...

Kronika 21:27 - 23 Gusht, 2019

Situata jashtë kontrollit në Lezhë/ Vatra e zjarrit i afrohet banesave

Është riaktivizuar sërish vatra e zjarrit në malin e Shëngjinit në Lezhë. Për shkak të terrenit malor, mësohet se ka patur vështirësi nga forcat zjarrëfikëse për...

Denoncim 14:57 - 23 Gusht, 2019

Video e frikshme/ Prag katastrofe në Shëngjin

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon të denoncojë situatën e rëndë, si pasojë e zjarreve në Shëngjin. Në një tjetër postim në rrjetet sociale, Berisha ka publikuar një...

Kronika 13:42 - 23 Gusht, 2019

Banorët në panik/ Shëngjini në zjarr, flakët iu afrohen shtëpive

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar sot denoncimin e një qytetari, sipas të cilit një zjarr masiv ka rënë në Shëngjin dhe shteti nuk merr asnjë masë....

Kronika 09:51 - 16 Gusht, 2019

Bënë “kërdinë” në Shëngjin/ Procedohen penalisht shtatë persona

Në vijim të operacionit të koduar “Plazh i lirë”, Policia e Shtetit bën të ditur se janë liruar 2800 m2 plazh i zaptuar në mënyrë të...

Politikë 21:49 - 4 Gusht, 2019

Bllokohen tre hotele në Shëngjin/ Rama: “Për një viç t’xen nata jasht!”

Tre hotele të mëdha janë bllokuar sot në Shëngjin në kuadër të aksionit anti-informalitet. Kryeministri Edi Rama ka postuar edhe fotot përkatëse, ndërsa bën me dije...

Aktualitet 22:53 - 2 Korrik, 2019

Aksidenti në Shëngjin/ Humb jetën njëri prej të rinjve

Mbrëmjen e sotme një aksident ndodhi në hyrje të Shëngjinit ku një automjet u përplas me një motorçikletë. Nga aksidenti ngelën të plagosur rëndë dy të...

Aktualitet 18:10 - 6 Maj, 2019

Shembja e ndërtesave në Shëngjin/ Frrokaj: Të rishikohen të gjitha pronat përreth

Pas nisjes së aksionit për shembjen e ndërtesave të paligjëshme në Shëngjin, përgjatë brezit të rërës nga ana e IKMT, ka reaguar dhe kryetari i kësaj...

Aktualitet 11:59 - 19 Gusht, 2018

Shpëtoi dy vajza nga mbytja/ Ja kush është “heroi” i ditës

Luçjano Marku, është i riu i cili bëri aktin “heroik”, duke shpëtuar dy adoleshente me origjinë nga Kosova, të cilat rrezikuan të mbyteshin në plazhin e...

Aktualitet 20:38 - 28 Qershor, 2018

Skandal/ Bashkia djeg mbeturinat në bregdetin e Shëngjinit (foto+video)

Ish-deputeti socialist, tashmë kryetari i PBDKSH, Eduart Ndocaj, ka vijuar me sulmet ndaj Bashkisë së Lezhës. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, ka publikuar...

Aktualitet 21:42 - 25 Qershor, 2018

Aksident i rëndë/ Humb jetën një person

Një aksident i rëndë mësohet të ketë ndodhur mbrëmjen e sotme në Shëngjin të Lezhës. Sipas të dhënave paraprake, mësohet se aksidenti ka ndodhur në Kune...

Aktualitet 08:31 - 23 Qershor, 2018

Rikthehen maskat/ Grabiten dy biznese

Dy biznese kanë rënë pre e grabitësve në Shëngjin gjatë natës. Nga të dhënat e para mësohet se bizneset ishin një pikë këmbimi valuator dhe një...

Aktualitet 12:15 - 19 Qershor, 2018

Skandali me pronat në bregdet/ LSI “blen” prokurorin e çështjes?

Lek Frroku i akuzuar si organizator i skemës së tjetersimit të pronave në zonën e Ranës së Hedhun në Shëngjin, ka pranuar se tokat në Shëngjin...

Aktualitet 15:32 - 9 Qershor, 2018

Video-Prag turizmi/ Rana e Hedhun “pushtohet” nga plehrat

Rana e Hedhun është vetëm 3.5 km nga Shëngjini. Deri para pak vitesh ishte një plazh i virgjër, dhe jo shumë i frekuentuar. Ndërsa tashmë mbahet...

Kronika 08:35 - 6 Qershor, 2018

Rrëshqitje gurësh në aksin Shëngjin-Lezhë/ Goditet një autobus

Një autobus me punëtorë është goditur nga një masiv gurësh në aksin Shëngjin-Lezhë, ku si pasojë janë dëmtuar 2 shtetase, K.D. 21 vjeçe banuese në Zejmen e...

Aktualitet 12:30 - 30 Maj, 2018

Denoncoi skandalin e pronave në Lezhë/ I djegin lokalin gjatë natës

Një lokal është djegur gjatë natës së sotme tek Rama e Hedhun në Shëngjin. Nga të dhënat e para mësohet se lokali ishte në pronësi të...

Aktualitet 20:40 - 19 Prill, 2018

Skandali i pronave në Shëngjin/ Qytetari: Ma vodhën deputetë, prokurorë e biznesmenë

Skandal me prona në Malin e Shëngjinit. 15 vjet përpjekje për të regjistruar një pronë në Hipotekën e Lezhës, që me letra e gëzojnë ndër të...