Connect with Us

All posts tagged "shengeni ballkanik"

Kosova & Rajoni 23:20 - 13 Nentor, 2019

Shengeni Ballkanik / Vjosa Osmani zbulon pse Kosova është kundër   

Kandidatja për postin e kryeministres së Kosovës, nëse zgjedhjet fitoheshin nga LDK, ka qenë e ftuar e vetme e emisionit “Opinion” të mbrëmjes së sotme ku...

Kosova & Rajoni 20:05 - 10 Nentor, 2019

Media amerikane raporton takimin/ Pesë vende të Ballkanit Perëndimor për Shengenin Ballkanik në Ohër

 Drejtuesit e Shqipërisë, Serbisë dhe Maqedonisë së Veriut nuk e fshehin kënaqësinë nga nisma për qarkullimin e lirë të njerëzve dhe mallrave, ndërkohë që Bosnja e...

Politikë 21:31 - 9 Nentor, 2019

Rama vegël e Vuçiç/ Berisha zbardh prapaskenat e takimit në Ohër

Ish kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas takimit të sotëm në Ohër, mes kryeministrave të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, Edi Rama dhe Zoran Zaev dhe presidentit...

Politikë 10:30 - 26 Tetor, 2019

Albin Kurti gati të marrë “frerët” e dialogut me Serbinë/ Flet edhe për “Shengenin Ballkanik”

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ndodhet për një vizitë në Tiranë, ku mori pjesë edhe në Samitin për Paqen në Evropën Juglindore. Në një prononcim...

Politikë 21:35 - 15 Tetor, 2019

“Vizita e Ramës në Beograd kërcënim për BE-në”

E ftuar në studion e “Real Story”, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi është shprehur se vizita e fundit e kryeministrit Rama në Beograd për Shengenin ballkanik...

Kosova & Rajoni 23:06 - 12 Tetor, 2019

Shengeni Ballkanik/ Vjosa Osmani- Edi Ramës: Është fatkeqësi!

Vjosa Osmani e quan gabim të rëndë vendimin e kryeministrit Edi Rama, për një Shengen Ballkanik me Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kandidatja e LDK-së për...

Politikë 18:00 - 12 Tetor, 2019

“Rama si dhelpra dhe rrushtë”/ Nuk përmbahet Grida Duma

Ish deputetja e Partisë Demokratike , Grida Duma e ftuar  në  emisionin “Kjo Javë” ka folur për çështjen çeljes së negociatave dhe Shengenin Ballkanik. Duma u...

Kosova & Rajoni 22:01 - 10 Tetor, 2019

Shengeni ballkanik/ Arben Malaj: Unioni doganor, gabim i qeverisë

Në emisionin “Real Story” të mbrëmjes së sotme po diskutohet rreth “Shengenit ballkanik”, deklaratën paraprake të të cilës e kanë firmosur sot kryeministri Edi Rama, kryeministri...

Politikë 19:08 - 10 Tetor, 2019

Firmosja e deklaratës për Shengenin ballkanik/ Kastriot Islami “kryqëzon” Ramën

Nga studioja e lajmeve të  TV “ABC News” ish-ministri i Jashtëm, Kastriot Islami, ndër të tjera ka komentuar firmosjen sot të deklaratës bazë për formimin e...