Connect with Us

All posts tagged "shendetesi"

Aktualitet 22:27 - 2 Qershor, 2019

Protestuesit e lënduar/ Reagon Ministria e Shëndetësisë

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale ka njoftuar në lidhje me gjendjen shëndetësore të 29 vjeçarit më inicialet E.B, i cili mbeti i lënduar në protestën...

Ministrja e Shendetesise, Manastirliu gjate nje deklarate per mediat
Aktualitet 13:30 - 17 Maj, 2019

Manastirliu: Mbi 1 milion qytetarë kryen kontrollin mjekësor bazë

Të dhënat e 4 viteve tregojnë se 1 në 7 shqiptarë kanë vlera të larta të hipertensionit. Më shumë se 90 mijë qytetarë që janë referuar...

Aktualitet 20:49 - 10 Shkurt, 2019

Dalin dokumentet e reja/ Zbulohet kompania offshore në shëndetësi

Një fill i hollë dhe i padukshëm që lidh tre shoqëri holandeze, të cilat kanë administrator dhe zyra të përbashkëta, bashkon dy koncensionet më të mëdha...

Aktualitet 18:44 - 20 Nentor, 2018

Sistemi shëndetësor/ Tritan Shehu: Rilindja ka gati skenarin që i shkon vetëm Kim Jong Un-t

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu është shprehur se sistemi shëndetësor në Shqipëri është në gjendje kritike. Në një postim në rrjetet sociale Shehu ka shkruar...

Aktualitet 10:31 - 19 Nentor, 2018

Dyndje në urgjencë/ Ulja e temperaturave sjell viroza te fëmijët

Ulja e temperaturave ka sjellë dyndjen e fëmijëve të prekur nga virozat në urgjencën e Pediatrisë në Tiranë. Ditën e shtunë vihet re një fluksh fëmijësh,...

Aktualitet 11:34 - 11 Nentor, 2018

Rikonstruktohet qendra shëndetësore e Ksamilit/ Manastirliu: Do Rehabilitojmë 100 të tjera në vitin 2019

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu gjatë inspektimit të punimeve në Qendrën Shëndetësore Ksamil u shpreh se po përfundon rikonstruksioni me standarde i 80...

Uncategorized 19:09 - 31 Tetor, 2018

Projektbuxheti për 2019-ën/ Ahmetaj jep lajmin e mirë

Ministri i Ekonomisë dhe Financave, Arben Ahmetaj, prezantoi nga Kryesia e Kuvendit projektbuxhetin e qeverisë për vitin e ardhshëm. Në fjalën e tij, Ahmetaj u ndal...

Aktualitet 22:41 - 10 Korrik, 2018

Ryshfeti/ 50% e shqiptarëve paguajnë për shërbimet në Polici, Gjykata …

Për të marrë një shërbim publik në Shqipëri duhet të paguash jo vetëm taksat e ligjshme, por edhe parà nën dorë. Sektori më problematik është ai...

Kosova & Rajoni 16:09 - 22 Prill, 2018

Qasje jo e barabartë në shërbimet shëndetësore

Qytetarët nuk kanë qasje të barabarta në shërbimet që ofrojnë institucionet publike shëndetësore, thonë përfaqësuesit e Shoqatës për të drejtat e pacientëve në Kosovë. Rastet që...

Aktualitet 21:57 - 11 Prill, 2018

Raporte me para nën dorë/ Pezullohen 3 infermierë

Një ditë më parë “Stop” transmetoi disa video me kamera të fshehtë, ku shfaqej e ashtuquajtura “shëndetësia falas”. Me para nën dorë, qytetarët u pajisën me...