Connect with Us

All posts tagged "shendet"

Aktualitet 21:52 - 13 Korrik, 2019

12 ushqimet që ju dëmtojnë nëse nuk i konsumoni në orarin e duhur

12 ushqimet që ju dëmtojnë nëse nuk i konsumoni në orarin e duhur Sipas studiuesve ditët e sotme një person konsumon mesatarisht 20 përqind më shumë...

Life Style 21:22 - 29 Qershor, 2019

Pastron gjakun dhe ndihmon me tretjen/ Ky perim nuk duhet të mungojë në asnjë vakt tuajin

Panxhari është një nga perimet që është quajtur si një “superushqim” nga shumë profesionistë të shëndetit, që i inkurajojnë njerëz me profesione të ndryshme të konsumojnë...

Kuriozitete 17:52 - 28 Qershor, 2019

Dy gabimet që i bëjmë çdo ditë në shtëpitë tona/ Shkaktarë për sëmundjet e rrezikshme

Shefat e shëndetësisë kanë pëhapur lajmin se për të shmangur sëmundjet kronike si astma dhe sëmundjet e mushkrive, njerëzit duhet të jenë të kujdesshëm me pastrimin...

Aktualitet 17:05 - 19 Qershor, 2019

Rita Ora me probleme shëndetësore/ Këngëtarja jep lajmin e keq

Rita Ora nuk do të mundet të performojë në koncertin e ardhshëm pas një problemi shëndetësor. Me shumë keqardhje ajo ka njoftuar fansat për anullimin e...

Aktualitet 21:45 - 3 Qershor, 2019

“Fluturimi i mendjes”/ A na bën leximi njerëz më të mirë?

Çdo ditë më shumë se 1.8 milion libra shiten në SHBA ndrësa një tjetër gjysmë milioni në Britaninë e Madhe. Duke përjashtuar mënyrat e tjera të...

Aktualitet 20:15 - 1 Qershor, 2019

Keni probleme me mëlçinë?/ Kjo është pija që e pastron rrënjësisht atë

Mëlçia është një nga organet që ndihmon në eleminimin e mbetjeve të ndryshme nga organizmi si dhe përpunimin e ushqimeve dhe medikamenteve. Disa nga faktorët që...

Life Style 16:41 - 18 Maj, 2019

Zhduk rrudhat dhe lufton diabetin/ Njihuni me perimen që bën “mrekulli” në organizmin tuaj

Patatja e ëmbël është një lloj i veçantë i patates dhe mund ta gjeni në ngjyrë krem, të verdhë, portokalli dhe ngjyrë vjollcë. Kjo patate është...

Kuriozitete 21:54 - 17 Maj, 2019

Qetëson trurin dhe lufton stresin/ Shurupi “magjik” që mund ta përgatitni në shtëpitë tuaja

Trëndafili është një nga lulet që ka efekte shumë qetësuese për trurin e njeriut. Falë tij jo vetëm mund të përgatitim një parfum të mirë por...

Aktualitet 19:48 - 17 Maj, 2019

“Kanë lënë shkollën për famë e para”/ Zbulohet gjendja shëndetësore e Met Elshanit pas plagosjes

Menaxheri i njohur Met Elshani është përfshirë ditën e sotme në një sherr me armë zjarri nga ku ka dalë i plagosur. Falë ndihmës mjekësore Elshani...

Aktualitet 21:02 - 10 Maj, 2019

Këtë nuk e kemi ditur!/ Gjethja e fikut bën “mrekulli” në organizmin tuaj

Të gjithë e njohim frutin e ëmbël të fikut por ajo që nuk dinim është efekti që ka në organizëm gjethja e tij. Që në antikitet...