Connect with Us

All posts tagged "shembje"

Foto/ Rrëshqitje dheu në Librazhd, rrezikohen disa banesa
Sociale 15:26 - 26 Janar, 2021

Foto/ Rrëshqitje dheu në Librazhd, rrezikohen disa banesa

Reshjet e dendura të shiut të rëna gjatë ditëve të fundit, vec përmbytjeve të mëdha kanë shkaktuar dhe reshqitje dhe në shumë zona të vendit. Në...

Reshjet e shiut dëmtojnë ‘Urën e Zogut’ në Milot
Sociale 18:14 - 11 Janar, 2021

Reshjet e shiut dëmtojnë ‘Urën e Zogut’ në Milot

Reshjet e shiut të rëna gjatë ditëve të fundit, kanë dëmtuar “Urën e Zogut” në Milot. Urës i janë dëmtuar këmbët dhe mungesa e ndërhyrjes nga...

Moti i keq në vend/ Shembet rruga që lidh dy fshatra, bllokohet qarkullimi
Aktualitet 10:12 - 9 Janar, 2021

Moti i keq në vend/ Shembet rruga që lidh dy fshatra, bllokohet qarkullimi

Moti i keq ka sjellë shembjen e rrugës që lidh fshatrat e Ungrejit me Kallmetin. Shembja e kësaj rruge ka sjellë bllokimin e qarkullimit për qindra...

Aktualitet 12:40 - 5 Janar, 2021

Video-IKMT rifillon punën tek Unaza e Madhe/ Shemben 5 objekte

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka rifilluar punën sot në gjurmën ku do të ndërtohet Unaza e Madhe e Tiranës. Në pjesën lindore, loti III,...

Shembja e shkollës “Sami Frashëri”/ Tabaku i nxjerr “të palarat” Veliajt
Politikë 09:08 - 30 Dhjetor, 2020

“2020-ta një vit i vështirë sprovash”/ Tabaku: E njollosën Tiranën në 100 vjetorin e saj

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku thotë se 2020 ka qenë një vit i vështirë sprovash për Shqipërinë. Tabaku ka sjellë në vëmendje shembjen e godinës...

Aktualitet 14:24 - 12 Dhjetor, 2020

Kush dhe pse po i vë gjobë biznesmenit Arben Reli?!

Janë jo pak, por tre emisione të njëpasnjëshme pseudoinvestigative, thuajse të turpshme deri në neveri ato që ka bërë së fundi Fiks Fare dhe mediat e...

U përdorën 40 kilogramë tritol/ Del video kur shembet në tokë pallati 9-katësh në Durrës
Aktualitet 14:59 - 27 Nentor, 2020

U përdorën 40 kilogramë tritol/ Del video kur shembet pallati 9-katësh në Durrës

Shembet me shpërthim të kontrolluar një pallat 9-katësh në Durrës, i cili kishte pësuar dëmtime nga tërmeti i vitit të kaluar. Sikurse mund të shihet edhe...

Aktualitet 09:19 - 26 Nentor, 2020

Një vit pas tërmetit tragjik/ Mbi 50 të arrestuarit janë të lirë

Në Shqipëri, një vit pas tërmetit të fortë që goditi vendin, hetimet e nisura për shkatërrimet e shumta që ndodhën, me pasojë dhe vdekjen e dhjetra...

Bota 20:31 - 22 Nentor, 2020

Italia ende nën alarm nga moti i keq/ Shembet ura në Crotone

Vijon të jetë në gjendje alarmi një pjesë e madhe e Italisë së Jugut, duke përfshirë Kalabrinë  dhe veçanërisht zonën e Crotones e cila u godit...

Pamjet- Kaos në Izmir/ Ndërtesa të shembura, ulërima, njerëz nën rrënoja
Bota 14:11 - 30 Tetor, 2020

Pamjet-Kaos në Izmir/ Ndërtesa të shembura, ulërima, njerëz nën rrënoja

Tërmeti i fuqishëm që shkundi mesditën e sotme Turqinë , ka shkaktuar shembjen e disa godinave dhe dëmtimin e shumë banesave të tjerave, kryesisht në Izmir....

Bota 13:59 - 30 Tetor, 2020

Tërmeti i fuqishëm në Turqi/ Shemben 6 pallate në Izmir!

Turqia është tronditur sot nga një tërmet i fuqishëm 6.6 ballë. Bëhet me dije se janë shembur 6 ndërtesa të mëdha në Izmir si pasojë e...

Tërmeti shkatërrues në Turqi/ Ambasadori Robo jep detaje: Në Izmir ka shumë shqiptarë, dyshohet për viktima
Bota 13:42 - 30 Tetor, 2020

Tërmeti i fuqishëm/ Shembet pallati në Turqi

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.6 ka goditur para pak minutash Turqinë. Mediat vendase bëjnë me dije se si pasojë e lëkundjeve të tërmetit është...

Shembja e shkollës “Sami Frashëri”/ Tabaku i nxjerr “të palarat” Veliajt
Politikë 10:11 - 29 Tetor, 2020

Shembja e shkollës “Sami Frashëri”/ Tabaku i nxjerr “të palarat” Veliajt

Ish deputetja e PD, Jorida Tabaku ka denoncuar skandalin me shembjen e shkollës Sami Frashsëri. Sipas Tabakut, shkolla u shemb pa asnjë plan, u shemb kur...

Sociale 09:54 - 22 Tetor, 2020

Familja në Bubq nuk pranon t’i shembet shtëpia e dëmtuar/ Kryefamiljari bën rezistencë me bidon me benzinë

Anëtarët e familjes Xhaferri në Bubq dhe kanë bërë rezistencë mëngjesin e sotëm ndaj forcave të Inspektoriatit të Ndërtimit që kishte shkuar për t’i prishur shtëpinë....

Video- IKMT prish 17 objekte në lotin II të Unazës së Madhe
Aktualitet 11:29 - 6 Tetor, 2020

Video- IKMT prish 17 objekte në lotin II të Unazës së Madhe

Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur sot fazën e re të prishjeve në gjurmën ku do të ndërtohet Unaza e Madhe e Tiranës, loti...

10 muaj pas tërmetit tragjik/ Luljeta Bozdo zbulon shkaqet e shembjes dhe dëmtimit të ndërtesave
Sociale 20:29 - 21 Shtator, 2020

10 muaj pas tërmetit tragjik/ Luljeta Bozdo zbulon shkaqet e shembjes dhe dëmtimit të ndërtesave

10 muaj pas tërmetit tragjik të 29 nëntorit, inxhinierja Luljeta Bozo, ka treguar arsyet e shembjes dhe dëmtimit të banesave. Bozo tha se njëra nga arsyet...

Banorët e Astirit rikthehen sërish në protestë/ "Veliaj na gënjeu, do shembë 300 shtëpi"
Sociale 18:12 - 6 Shtator, 2020

Banorët e Astirit rikthehen sërish në protestë/ “Veliaj na gënjeu, do shembë 300 shtëpi”

Banorët e zonës së Astirit janë rikthyer përsëri ditën e sotme në protestë. Pas disa muajsh pushim, banorët janë grumbulluar sërish në rrugë pas lajmit se...

Mëshira e Nikoll Lesit/ Shembja e Rilindjes vjen bashkë me Ben Blushin
Politikë 16:02 - 9 Gusht, 2020

Mëshira e Nikoll Lesit/ Shembja e Rilindjes vjen bashkë me Ben Blushin

Nikoll Lesi një personazh mediatik dhe politik, sot ka reaguar publikisht duke kërkuar mëshirë për Ben Blushin nga opozita. Beni i lodhur dhe coptuar pas fakteve...

Plakitja e selisë së PS-së,/ Ademi: Nuk ishin protestuesit tanë, policia me duar në xhepa
Politikë 12:27 - 18 Qershor, 2020

Shembjet në Velipojë/ Ademi kallëzim penal ndaj IKMT dhe policisë vendore

Bashkia e Shkodrës ka depozituar sot kallëzim penal në Prokurorinë e rrethit ndaj IKMT dhe drejtorisë vendore të policisë Shkodër për shembjet e strukturave të plazhit...

Kronika 18:47 - 17 Qershor, 2020

Aksioni i IKMT “trazon ujërat”/ Banorët e Shëngjinit përplasen me policinë

Banorët e Shëngjinit janë përplasur pasditen e stme me punonjësit e policisë dhe shkak për këtë është bërë aksioni i Inspektoratit Kombëtar të Mbrojtjes së Territorit....

Sociale 09:49 - 17 Qershor, 2020

IKMT aksion për shembjen e ndërtesave pa leje në Tale dhe Lezhë/ Përplasje me pronarët

Ditën e sotme, Inspektorati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit ka nisur aksionin për shembjen e ndërtimeve pa leje në bregdetin e Tales në Lezhë. Mësohet se një...

Plakitja e selisë së PS-së,/ Ademi: Nuk ishin protestuesit tanë, policia me duar në xhepa
Politikë 18:03 - 12 Qershor, 2020

Shembjet në Velipojë/ Ademi i drejtohet ambasadës së SHBA dhe BE

Pasi IKMT shembi ndërtimet pa leje në zonën bregdetare të Velipojës, kryetarja e bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi ia ka paraqitur këtë shqetësim kryeministri Rama, ministrit...

Politikë 22:29 - 11 Qershor, 2020

Vittorio Sgarbi zbulon bisedën me Ramën/ Çfarë i thashë për shembjen e Teatrit Kombëtar

Gazetari dhe kritiku italian Vittorio Sgarbi ka treguar bisedën me kryeministrin Edi Rama, teksa po fliste për shembjen e Teatrit Kombëtar që mori reagime të shumta...

Me shume postime